ФИФА: «Технология фиксации голов не изменит дух футбола»

Мнением об инновации поделился генерельный секретарь ФИФА Жером Вальке

З 6 грудня на клубному чемпіонаті світу у Японії ФІФА почне тестувати одразу дві технічні системи фіксації голів (GLT - goal-line technology). Напередодні турніру про подробиці інновацій розповів генеральний секретар ФІФА Жером Вальке. Він же презентував м'яч, котрим команди будуть грати на чемпіонаті.

За глибоким переконанням пана Вальке, система фіксації піде тільки на користь футболу. Уривки з його прес-конференції у токійському готелі «Рітц-Карлтон» наводить сайт ФІФА.

- Це великий день. Завтра технологія фіксації голів буде вперше використана офіційно. Тести зроблено, інсталяції пройшли вдало. Це також важливий день для нас, тому що наступного року ми використаємо одну з представлених систем («Hawk-Eye» та «GoalRef») під час Кубку конфедерацій, - заявив генсек ФІФА.

Він нагадав, що саме стало причиною для пошуків нових рішень: «Ми усі бачили гру між Англією та Німеччиною на Чемпіонаті світу 2010 року, коли м'яч ледве не перетнув лінію воріт, але голу не було. Після цього ми знов розпочали дискусії щодо системи, яка б могла допомогти рефері. ІФАБ (Міжнародна рада футбольних асоціацій) запросила до співпраці дев'ять компаній, дві з яких пройшли тести та успішно завершили фінальні перевірки. В майбутньому інші компанії також зможуть вийти на цей ринок. Ціна на системи впаде. Зараз вони багато коштують, але це не назавжди. Гадаю, це як ціни на плазмові телевізори кілька років тому, проте, гляньте, зараз вони знизилися», - вдався до порівнянь Вальке.

Особливу увагу керівники ФІФА приділяють прозорості роботи систем. Кінцеве рішення про взяття воріт, як і раніше, буде приймати тільки арбітр матчу:

- Ми потребуємо найбільш чіткої системи на цей момент. Не повинно бути жодних помилок, тому ІФАБ витратила два роки для доведення системи до бездоганності. Це як революція. Це вперше, коли така технологія приходить у футбол, але вона обмежена лише у межах лінії воріт. ІФАБ впевнена, що захистила 17 правил гри. Це було їх рішення і вони впевнені, що їх рішення стосується лише взяття воріт. Ми маємо бути впевнені лише в тому, що рефері отримає інформацію, чи перетнув м'яч лінію воріт. Тільки він приймає кінцеве рішення про взяття воріт. Технологія не повинна змінити швидкість, значення та дух гри. Тому не має жодних причин бути проти цієї системи.

Вже відомо, що протягом усього клубного чемпіонату судді будуть тестувати GLT за півтори години до кожної гри. Після цих перевірок вони вирішують, чи застосувати систему у матчі. Вони мають повне право відмовитися від неї, якщо не впевнені у результаті.

Нагадаємо, що клубний чемпіонат буде проходити у Японії з 6 по 16 грудня. У ньому беруть участь 7 команд:

«Корінтіанс» (Бразилія) − володар Кубку Лібертадорес
«Челсі» (Англія) − переможець Ліги чемпіонів УЄФА 2011/2012
«Ульсан Хєнде» (Південна Корея) - переможець Ліги чемпіонів АФК 2012-12-05
«Аль-Ахлі» (Єгипет) - переможець Ліги чемпіонів КАФ 2012
«Монтеррей» (Мексика) − переможець Ліги чемпіонів КОНКАКАФ 2011/2012
«Окленд Сіті» (Нова Зеландія) − переможець Ліги чемпіонів ОФК 2011/2012
«Санфречче Хіросіма» (Японія) − переможець Джей-ліги 2012.

ffu.org.ua

Михаил Шаповалов Sport.ua
По теме:
Читайте нас в Telegram

ВАС ЗАИНТЕРЕСУЕТ

Футбол | 08 мая 2024, 00:50 0

Смотрите видеообзор ответного матча 1/2 финала Лиги чемпионов

Комментарии