На Евро-2012 потребуется 11500 волонтеров
Больше всего для Киева, меньше – для Львова
- 28 апреля 2011, 13:26
- |
- 2108
- 2
Потреби приймаючих міст у волонтерах:
Київ - 6 000
Донецьк - 3 000
Харків - 1 500
Львів - 1 000
Міста Євро-2012 за досить короткий час підготовки до турніру мають стати комфортними для європейців. Завітавши до нас, іноземні гості мають вільно орієнтуватися, подорожувати містом. Допоможуть їм у цьому волонтери приймаючих міст - консультанти, помічники, гіди, перекладачі і навіть рятувальники. Вони працюватимуть для всіх гостей чемпіонату - туристів, представників ЗМІ, організаторів та вболівальників.
Впізнати їх буде легко за яскравою уніформою із символікою міст-господарів. Вони будуть скрізь - у аеропортах, вокзалах, чергуватимуть у метро, на майданах, вулицях, площах, біля стадіонів у фан-зонах, готелях і в інших місцях скупчення людей.
Вимоги до «приймаючого» волонтера нескладні. Ним може стати людина від 18 років, яка хоче допомогти і має для цього сили та здоров'я. Основна вимога - вільне володіння однією з іноземних мов: англійською, французькою, польською тощо.
Обирати добровольців міста-господарі будуть приблизно за однаковими схемами. Для того, щоб долучитись до організації чемпіонату необхідно зареєструватися на сайті приймаючого міста, заповнити анкету й пройти співбесіду.
Після відбору розпочнеться навчання. Добровольцям, окрім основних знань про об'єкти Євро і чемпіонат, нагадають історію, визначні місця й екскурсійні маршрути міста, навчать презентувати його туристам. Під час тренувань волонтери також оволодіють навиками першої допомоги, обслуговування людей з особливими потребами, вдосконалять англійську і навчаться реагувати на екстрені ситуації.
На ЧЄ працювати вони будуть здебільшого невеликими групами по 2-3 чоловіка. Помічників забезпечать необхідним спорядженням - раціями, аптечками, Інтернетом та мобільним зв'язком, довідниками, картами, буклетами із екскурсійними маршрутами. На додачу, з кожним волонтером підпишуть відповідну угоду й застрахують, а після чемпіонату видадуть сертифікати про участь в організації турніру.
Кожне приймаючі місто по-своєму розпланувало навчання волонтерів-2012 й визначило потреби у них.
Київ, у якому відбудеться фінал чемпіонату, планує залучити найбільшу кількість добровольців - близько 6 тис. Реєстрація кандидатів стартувала на початку березня, і триватиме до лютого 2012 року на сайті приймаючого міста. З травня розпочнуться співбесіди з першими волонтерами, а восени стартує навчання. Добровольці пройдуть 100-годинний курс мовно-функціональної підготовки.
На своїх волонтерів столиця, окрім звичних функцій, покладає особливу місію. Вони стануть основними помічниками і перекладачами для правоохоронців та медиків. А у разі екстреної необхідності волонтер і сам зможе надати першу допомогу. Цьому близько 2 тис. київських добровільних помічників навчить товариство Червоного хреста.
Кожний «приймаючий» волонтер столиці отримує екіпірування, яке після ЧЄ залишить у подарунок - теніску, штани, вітрівку, шорти, кепку, взуття та сумку. Крім того, на період турніру волонтерам видадуть проїзні квитки і забезпечать мобільним зв'язком. А допомога на Євро зарахується студентам як навчальна практика чи залік з відповідної дисципліни. Усі волонтери будуть застраховані і зможуть харчуватись під час своїх змін.
Для помічників міста передбачені додаткові преференції - це сертифікат подяки за допомогу в організації турніру УЄФА, участь у святковій вечірці з нагоди завершення проекту, забезпечення путівками в табори відпочинку.
Донецьк - найдосвідченіше місто у підготовці волонтерів. Тут добровольців залучали і до проведення фіналу молодіжного ЧЄ з футболу у 2009 році, і до відкриття стадіону «Донбас-Арена», який прийматиме п'ять матчів Євро.
Потреба міста у волонтерах-2012 становить близько у 3,5 тисяч чоловік. Почати відбір кандидатів планують влітку 2011 року, після чого впродовж року тренуватиме.
Одягнуть добровольців у білі футболки та кепки із логотипом приймаючого міста та написом «волонтер» англійською.
Після Євро помічники отримають сертифікат про участь у події, право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, волонтерську форму та пам'ятні сувеніри.
Львів також не вперше залучає волонтерів до співпраці - тут постійно діє програма «Стань волонтером для Львова». На Євро місто планує залучити майже 1 тисячу волонтерів. Набір бажаючих стартує у серпні цього року і триватиме до кінця грудня 2011 року. Навчання проведуть у травні 2012 року.
Особливу увагу приділять підготовці «туристичних» волонтерів, які презентуватимуть гостям історико-культурні пам'ятки, туристичні маршрути й інші принади, якими пишається Львів.
Також значну увагу приділять курсу безпеки життєдіяльності, на якому відпрацюють дії в екстрених ситуаціях, навчать їм запобігати.
Одягнуть добровольців у спеціальну форму з емблемою волонтерського руху Львова, яку після чемпіонату, разом із фотоальбомами з подій подарують помічникам. Крім того, їм видадуть посвідчення (бейжд), який надасть право безкоштовно їздити у громадському транспорті, відвідувати VIP-зону та вечірки організаторів.
Харків отримав перші уроки із організації волонтерів під час товариського матчу Україна-Литва. Свою потребу на ЧЄ місто визначило у 1,5 тисячі добровольців. Відбір та підготовку волонтерів запланували на червень-грудень 2011 року.
У організації турніру місто розраховує не лише на студентів, а й на «корпоративних волонтерів» - груп співробітників компаній, яким буде цікаво й вигідно заради іміджу долучитись до турніру. Для спілкування добровольців тут планують створити спеціальну волонтерську соціальну мережу.
Вдягне своїх волонтерів місто у білу форму із логотипом приймаючого міста - футболки і бейсболки, а також видасть сумки-планшети із довідниками, картами та буклетами.
Заохотить добровольців Харків ексклюзивними сувенірами, можливістю потрапити на генеральні репетиції, презентації оргкомітету, а також отримати автографи від футбольних знаменитостей.
Всі міста-господарі хоча і по-різному, але однаково відповідально підійшли до виховання своїх волонтерів. Тож після Євро Україна отримає понад 11 тисяч досвідчених добровольців, які стануть основою для створення українського інституту волонтерства.
www.ukraine2012.gov.ua