ДАНИЛОВ: «Вот вам и «забота» Федерации о болельщиках»
Президент Премьер-лиги комментирует нынешнюю ситуацию в футболе
- 15 августа 2010, 13:51
- |
- 6665
- 38
Президент ПРЕМ'ЄР-ЛІГИ Віталій Данілов в інтерв'ю прес-службі прокоментував нинішню ситуацію в українському футболі.
− Віталію Богдановичу, Прем'єр-лігу знову звинувачують у нехтуванні інтересами національної збірної України. Чому не можна зіграти понеділкові матчі 8-го туру Чемпіонату на день раніше, аби надати збірній додатковий день підготовки?
− У Регламенті ФФУ зі статусу і трансферу футболістів чітко вказано, що гравці збірної мають прибути у розташування команди напередодні товариського матчу як мінімум за 48 годин до нього. У розпорядженні Маркевича − чотири дні. Чому головний тренер збірної не дбає, наприклад, про футболістів «Дніпра»? Чому вони мають грати через два дні на третій, а збірна взагалі через п'ять − на шостий? Та метушня, що здійнялася Маркевичем навколо ігор у понеділок, виглядає несерйозно. Нинішній календар перед початком сезону був затверджений ФФУ і завізований представником національної збірної. Там початок збору встановлений на 31 серпня. Якщо Маркевич у статусі клубного тренера вважає, що «Металіст» з легкістю подолає стиковий раунд Ліги Європи, то для «Дніпра» і «Карпат» матчі-відповіді можуть носити характер вирішальних і відібрати у футболістів чимало сил. До того ж команда Безсонова гратиме на виїзді, лише у п'ятницю повернеться додому. А вже у неділю матч Чемпіонату? Не потрібно бути докою у тренувальному процесі, щоб побачити хибність саме позиції тренерів збірної.
− Але ж нарікання на роботу Прем'єр-ліги не лише через дні проведення матчів, а навіть через години їхнього початку. Можна ж було піти на зустріч «Динамо» і призначити матч із донецьким «Металургом» на 20:15, не чекаючи рішення Виконкому ФФУ…
− Те рішення Виконкому ФФУ, кажу без іронії, увійде в аннали історії. Навряд чи у світовій практиці знайдеться випадок, коли виконавчий орган національної асоціації окремим рішенням встановлював час початку певного матчу, всупереч організації, якій делеговані права на проведення Чемпіонату. Тепер по суті. Процедура прийняття Виконкомом ФФУ того рішення взагалі унікальна. У п'ятницю ввечері в офіс Прем'єр-ліги надходить лист від Бандурка, в якому написано, що Виконком ФФУ ухвалив певні рішення, текст яких буде направлено пізніше. А сімома хвилинами потому на той же номер мені, як члену Виконкому, надсилають факс з опитувальником щодо проекту (!) рішення. Тобто спочатку федерація сповістила, що вже вигадала якусь капость, а лише потім для відводу очей почала цікавитися думкою членів Виконкому з цього приводу! Я розмовляв з одним своїм колегою по Виконкому, так у нього взагалі рішення випередило опитувальник на понад годину!
− Хіба федерації не потрібно було погоджувати зміни до Регламенту з Прем'єр-лігою?
− Ми від Виконкому до Виконкому передруковуємо Регламент змагань. Мене запрошують на чергове засідання, з порядком денним ознайомлюють лише при реєстрації у залі засідання і аж тоді я дізнаюся, що розглядатимуться якісь нові зміни до Регламенту. Федерація не в перший раз порушує Договір із нами про організацію та проведення змагань. Григорій Суркіс своїм диктатом керує українським футболом з 2000 року юридично, а насправді ще з 1996, коли очолював ПФЛ. Тоді він провокував футбольну громадськість не виконувати ті рішення ФФУ, які перечили його волі, а тепер закликає до законності. Весь футбол в Україні контролюється однією людиною і всі процеси залежать лише від його бажання. Вже навіть не смішно, коли на шпальтах підконтрольних ЗМІ з'являються статті, в яких голова департаменту ФК «Динамо» Київ виступає експертом і з претензією на об'єктивність та незалежність, з використанням підміни понять, з приводом і без, займається огульною критикою Прем'єр-ліги. Якщо вже ти обслуговуєш дві або навіть три організації − газету та клуб із федерацією − потрібно набратися хоробрості і підписувати власні матеріали «директор департаменту клубу», а не позиціонувати себе незалежним оглядачем.
− Втім, якби Прем'єр-ліга одразу визначила часом початку матчу між «Динамо» і «Металургом» 20:15, конфлікту б не було…
− У нашому футболі, нажаль, процвітає суцільне дикунство. Вболівальники, спонсори, партнери − жодної поваги до них. Час початку матчів призначається федерацією з вигодою лише для конкретного клубу. Погодьтесь, це яскраве підтвердження слів президента ФФУ, що він не має жодного відношення до цього клубу. Просто нинішня ситуація вже перейшла всі межі розумного. Прем'єр-ліга прагнула розвести матчі за участю лідерів Чемпіонату так, аби не було накладання телетрансляцій. Уникнути цього не вдалося, однак якби наше рішення залишилося у силі, вболівальники у екранів пропустили б лише п'ятнадцять хвилин матчу або «Дніпра», або «Динамо». А федерація зіпсувала телеглядачам цілу годину показу.
− Тепер час початку матчів визначають клуби, а не Прем'єр-ліга…
− Сподіваюся, що вдасться уникнути хаосу, а федерація побачить хибність свого рішення. Призначаючи час початку матчів ми керувалися не лише побажаннями клубів, а й − як би це пафосно не звучало − інтересами вболівальників на трибунах і у екранів телевізорів. Тепер кожен клуб вільний робити, що заманеться. Рішення Виконкому це значний крок назад у розвитку футболу в Україні. І наслідки не забарилися. У 8-му турі на неділю клуби призначили три матчі на однаковий час − «Зоря» - «Таврія», «Шахтар» - «Іллічівець» і «Металург» Запоріжжя - «Металіст». Тепер для перегляду доведеться обирати лише одну з цих трьох цікавих зустрічей. А у понеділок одночасно відбудуться такі видовищні протистояння, як західне «дербі» «Карпати» - «Волинь» і східне − «Дніпро» - «Металург» Донецьк. Таким чином, своїм рішенням на користь одного клубу Виконком ФФУ створив проблеми для мільйонів телеглядачів. Ось вам і «турбота» федерації про вболівальників у дії.
Официальный сайт Премьер-лиги