Директор академії Руху: «Прикро дивитись на те, що відбувалось з Динамо»
Володимир Безуб'як розповів про конкуренцію в Про лізі
Директор Академії «Руху» Володимир Безуб'як підсумував першу частину сезону 2025/26, а також розповів про реформу дитячо-юнацького футболу й конкуренцію в Про лізі.
– Володимире Йосиповичу, які враження після виступів вихованців Академії в першій частині сезону 2025/26? Про що свідчать результати «жовто-чорних»?
– Дуже позитивні враження. Попередній чемпіонат ДЮФЛ ми завершили на другому місці в загальному заліку команд, а після першої частини поточної кампанії Академія «Руху» очолює загальну таблицю. Наші вихованці випереджають «Шахтар» на 22 очки, що не може не тішити. Думаю, наші команди заслуговують на перше місце своєю грою та своїми результатами, але треба зберегти цю тенденцію, аби Академія «Руху» лідирувала у заліку ще й наприкінці сезону, а наші вихованці поповнили медальну скарбничку.
Головним чином на ситуацію в таблиці вплинула стабілізація у тренерських штабах команд клубу, які виступають в Про лізі. Команду АФ «Рух» U-15 очолив досвідчений Борис Баранець, який демонструє зі своїми підопічними хороші результати. Також у Національній лізі майбутнього дебютувала команда АФ «Рух» U-14, з якою працюють Андрій Даньків та Ігор Дуць – їхні підопічні теж йдуть на першому місці у своїй віковій категорії. На першому місці й команда АФ «Рух» U-16, яку очолює Назар Савицький – чинні чемпіони ДЮФЛ серед гравців 2010 року народження. Команда АФ «Рух» U-17 під керівництвом Григорія Баранця наразі на третьому місці в турнірній таблиці, але на це були об’єктивні причини, пов’язані зі складом команди на старті сезону.
Подобається, що всі наші команди грають в цікавий комбінаційний футбол, а гонку бомбардирів у кожній віковій категорії очолюють саме вихованці Академії «Руху». Наша гра приваблює вболівальників, а головне – що є структура, і всі команди її дотримуються. Та нам не слід зупинятись на досягнутому: я переконаний, що наші вихованці здатні на більше й можуть грати ще краще!
Клуб має одну з кращих, якщо не кращу академію в Україні. В нас дуже хороша селекція, і багато юних талантів хочуть потрапити саме в Академію «Руху». Щорічно ми проводимо відбір і колегіально обираємо, які гравці підсилять наші команди. А також переглядаємо різних юних футболістів вже під час сезону. Також з початку цієї кампанії ми дещо змінили підхід до підготовки дітей. Вона стала більш різносторонньою, діти грають не лише у футбол, а й займаються іншими видами спорту. Зокрема хлопці мають постійний доступ до тренажерного залу, займаються плаванням у басейнах, грають у хокей та флорбол тощо. Вони займаються з новими тренерами з фізичної підготовки, які якісно готують їх до інтенсивного тренувального процесу та безпосередньо до матчів, а також займаються відновленням гравців.
– У цьому сезоні відбулась реформа в дитячо-юнацькому футболі, УАФ створила Національну лігу майбутнього, а «Рух» виступає в цих змаганнях у Про лізі. Як оціните ці зміни, чи стало краще?
– У Про лізі зібрані найкращі за рейтингом академії України, тож змагання стали значно конкурентніші та цікавіші. Збільшилася кількість матчів і їхня складність. Тепер немає прохідних ігор. Зросла мотивація футболістів.
Раніше з сильними суперниками можна було зустрітись тільки у фінальних стадіях змагань і там все залежало від випадку. Можна було демонструвати хорошу гру, але через різні обставини поступитись та вилетіти з турніру. Наприклад, команда 2009 року народження в попередній кампанії пропустила вирішальний гол на 5-й компенсованій хвилині та за сумою двох матчів поступилася «Шахтарю». Хоча за грою наші хлопці заслуговували пройти у фінал, а не вилетіти у чвертьфіналі. Натомість зараз у новому форматі змагань цей фактор випадковості зникає.
– Хто із суперників у новому складі Про ліги здивував вас? З ким було грати найскладніше, а хто, мабуть, вразив із негативного боку?
– Приємно здивувала академія ЛНЗ. Черкасці нещодавно почали набирати дітей, поступово розвиваються, але вже демонструють гідні результати. Стабільно високий рівень у «Шахтаря». Але у них є можливість брати в клуб найкращі кадри з усієї країни. Водночас прикро дивитись на те, що відбувалось у першій частині сезону з «Динамо». У попередньому сезоні кияни виграли чемпіонат у трьох з чотирьох категорій, а зараз йдуть на п’ятому місці у загальному заліку – це впливає на конкуренцію в Про лізі. Та це справи «Динамо», у киян є час проаналізувати та виправити ситуацію у другому колі.
Раніше спортивний директор академії ЛНЗ Олексій Поздняков розповів про принципи роботи черкасців.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Галатасарай не готовий платити за Віталія ту суму, яку хоче Евертон
Все залежить від фактора війни