Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Ліга чемпіонів
| Оновлено 25 грудня 2025, 21:28
5164
4

Польща вирвалася у лідери. Хто претендує на додаткову путівку до ЛЧ

Відразу 3 польські клуби вийшли до плей-оф ЛК – Ракув, Лех та Ягеллонія

| Оновлено 25 грудня 2025, 21:28
5164
Польща вирвалася у лідери. Хто претендує на додаткову путівку до ЛЧ
Getty Images/Global Images Ukraine

Дві країни, які за підсумками одного сезону матимуть найвищий коефіцієнт УЄФА, отримають додаткову путівку до Ліги чемпіонів 2026/27.

В основному етапі головного єврокубкового турніру, як і роком раніше, виступатимуть 36 клубів. Дві з них будуть визначені за рейтингом.

Усі найяскравіші моменти матчу доступні в режимі LIVE у Telegram Sport.ua

Кожна з двох країн з найкращим рейтингом за підсумками сезону 2025/26 делегує до Ліги чемпіонів 2026/27 по одній додатковій команді.

В односезонному рейтингу лідирують:

  • Польща (13.625), Англія (13.486), Німеччина (12.285), Кіпр (11.406), Італія (11.250), Іспанія (11.218), Франція (10.714), Португалія (10.600), Греція (9.500), Данія (9.500)

Дві найкращі країни з цього списку отримають додаткову путівку до ЛЧ 2026/27.

Лідерство Польщі пов'язане з отриманням бонусів у Лізі конференцій. Одразу три польські клуби вийшли до плей-оф ЛК – Ракув, Лех і Ягеллонія. І лише варшавська Легія вибула з турніру.

Україна в односезонному рейтингу УЄФА посідає 15-те місце (6.812) серед 55 країн. Донецький Шахтар вийшов напряму до 1/8 фіналу Ліги конференцій, а київське Динамо вибуло з турніру.

Коефіцієнт УЄФА для національних асоціацій розраховується на основі сумарної кількості очок, набраних усіма клубами країни. За перемогу нараховується 2 очки, за нічию – 1, також враховуються бонусні бали. Очки, здобуті в кваліфікаційних раундах, множаться на коефіцієнт 0.5. Підсумкова сума ділиться на кількість команд, що представляли країну в єврокубковому сезоні.

Гонка за дві додаткові путівки до ЛЧ 2026/27 (топ-10)

Топ-15 країн у рейтингу УЄФА за сезон 2025/26

П'ятирічний рейтинг УЄФА

Оцініть матеріал
(51)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Легенда Динамо: «З цієї причини я посварився з Суркісом»
Футбол | 25 грудня 2025, 09:20 4
Легенда Динамо: «З цієї причини я посварився з Суркісом»

Олег Саленко висловився про зміну головного тренера столичного гранда

Павелко з'явився в переліку осіб, які переховуються від органів влади
Футбол | 25 грудня 2025, 16:31 4
Павелко з'явився в переліку осіб, які переховуються від органів влади

Колишній президент УАФ зник 5 листопада 2025 року

Коментарі 4
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
vazazh
Потрібно дивитися на інше, бо це все на разі хенрня. Наприклад, Англія 9/9, Іспанія 8/8, отут і є лідери, інші також мають 7/7 і т.д. Тобто лідери на дві години - мають шанс під назвою "жопа"
Harun Bakircioğlu
За сезон топ чемпионаты сейчас получают больше 20 очков. Польше ничего не светит. Им надо набирать еще 10 что почти невозможно.