СРНА: Арда не боїться ризикувати. Шахтар тримає український футбол у Європі
Спортивний директор клубу прокоментував підсумки першої частини сезону
Спортивний директор «Шахтаря» Даріо Срна прокоментував підсумки першої частини сезону для «Шахтаря»:
– Ну, важке півріччя для нас. Ми зіграли вже на 8 матчів більше, ніж у минулому році, через кваліфікацію. Травми, трансфери, невдачі. Ми втратили багато очок, але все одно знаходимося там, де хочемо бути. Впевнені, що на правильному шляху. У нас важкі переїзди. Всі знають, що ми тримаємо український футбол в Європі і будемо намагатися залишатися там надовго та представляти Україну на високому рівні. Можу лише подякувати за півріччя. Залишився ще один матч – з «Рієкою», де треба йти на максимум. Нам потрібно перемагати, щоб потрапити в першу вісімку.
– Про міжсезоння. Ви вже почали роботу на трансферному ринку. Є перший новачок – Проспер Оба. Розкажіть, як проходив процес. Скаути помітили його з перших матчів в УПЛ чи рішення назріло зараз?
– Оба показав себе в цьому чемпіонаті. Тільки прийшов – і вже робить різницю. У нього шалена швидкість і завершальна фаза. Навіть ми це відчули в грі з нами, коли програли 1:4. Це точно посилення. Ми дуже швидко закрили цей трансфер. Всі погодилися – тренер, я, директор. Наприкінці президент дав добро, і трансфер був закритий дуже швидко. Це повністю посилить нас на 100%.
– Це була ініціатива тренерського штабу чи порада скаутів?
– Знаєте, ми всі рішення приймаємо разом. Якщо хтось проти – сперечаємося. У цьому випадку всі були за покупку Оба з ЛНЗ.
– ЛНЗ зараз ослаблений, бо один із лідерів пішов до вас, але ЛНЗ все одно став зимовим чемпіоном. Зараз ця команда в Україні – така темна конячка. Незвично бачити її на першому місці. Що скажете?
– Треба поважати результат, який робить ЛНЗ, роботу тренера та команди. Вони заслужено на першому місці. Але попереду ще багато – будемо дивитися на себе. Зараз матч з «Рієкою», хороший відпочинок, який заслужили футболісти та тренерський штаб, важке півріччя. Потім збори в Анталії. Я вважаю, що буде вже інша команда. Аліссон повертається, Марлон Сантос, буде Оба. Упевнений, що в наступному році ми повинні виглядати ще сильніше.
– Розглядаєте варіант повернення Майкона з Бразилії?
– Поки ні, він залишається в оренді там.
– Якщо аналізувати, Арда Туран вже певний час працює – є проміжний результат. Зараз друге місце в чемпіонаті, у єврокубках «Шахтар» теж виглядає непогано.
– Ми дуже задоволені Ардою Тураном. Робить шаленої роботи. Наймолодший тренер в історії «Шахтаря», наймолодша команда в історії клубу. Потрапили в складну ситуацію – зіграли 8 матчів кваліфікації. Програвати нелегко. Не пощастило з Панатінаїкосом, продали Судакова, Кевіна, купили інших. Травми Аліссона, Траоре, Егіналду – все одночасно. Звичайно, це ускладнило, але можу лише подякувати Арді за ці півроку – він робить шаленої роботи.
– Якщо фіналізувати: без Судакова і Кевіна «Шахтар» вже закрив ці позиції повністю? З’явилися інші лідери, які можуть замінити цих двох футболістів?
– Це 18–19-річні: Мейрелліш, Кауан, Ізаки, Феррейра – усі молоді хлопці, майбутні «шахтарі», майбутнє європейського футболу. Упевнений, це великі таланти, але треба працювати, мати терпіння. Арда проявляє терпіння, ставить їх і не боїться ризикувати – але робить це справедливо. Ми це поважаємо і дуже задоволені роботою разом із ним.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Станіслав Гончаренко очолив «Суху Балку»
Назар Балаба залишив Верес
