Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Суперкубок УЄФА
13.08.2025 22:00 – FT 2 : 2
4 : 3 Серія пенальті Серія пенальті
Суперкубок УЄФА
| Оновлено 14 серпня 2025, 11:35
13172
31

Камбек за трофеєм. ПСЖ вирвав Суперкубок УЄФА в серії пенальті

У вирішальний момент команда Луїса Енріке переломила хід матчу проти «Тоттенгема»

| Оновлено 14 серпня 2025, 11:35
13172
Камбек за трофеєм. ПСЖ вирвав Суперкубок УЄФА в серії пенальті
Getty Images/Global Images Ukraine

Ми перебуваємо на межі від того, щоб із головою зануритись до подій чергового сезону великого європейського футболу, початку якого традиційно передував матч за Суперкубок УЄФА поміж чинними володарями Ліги чемпіонів та Ліги Європи. Французький «Парі Сен-Жермен» та лондонський «Тоттенгем» у цих двох змаганнях виявились сильнішими, тому саме з їхнього протистояння на стадіоні «Фріулі» в італійському місті Удіне ми й починали розмову про велике.

При цьому в контексті підготовки команд до цієї гри була поміж ними одна суттєва відмінність. «Шпори» під орудою свого нового головного тренера Томаса Франка проводили звичну передсезонну кампанію в повному обсязі, тоді як підопічні Луїса Енріке просто не мали на це часу. ПСЖ грав на Клубному чемпіонаті світу-2025, де поступився лише у фіналі лондонському «Челсі», після чого в головах гравців була лише довгоочікувана короткотривала відпустка та черговий тренувальний цикл. Навіть без товариських матчів – саме гра Суперкубок УЄФА, як не дивно, був замість них.

Getty Images/Global Images Ukraine

Відповідно ПСЖ просто ні звідки було брати потрібний ігровий тонус. І це било по можливостях команди Енріке дуже сильно. Настільки, що в певний момент зустрічі почали закрадатись спогади про провальний фінал КЧС, який і у футболістів безперечно ще свіжий у пам’яті. «Тоттенгем» при цьому намагався нівелювати будь-які спроби суперників атакувати й постійно пресингував від центральної лінії в сподіваннях на контратаки.

Зрештою, команда Франка майже повністю убезпечила власні ворота від зазіхань опонентів до перерви, а от у відповідь реалізувала стандарт на 39 хвилині, коли м’яч пострибав по головах Порро, ван де Вена та Ромеро на шляху з правого флангу на лівий і далі ближче до воріт, і як би не намагався рятувати ситуацію Шевальє, але в нього вийшло тільки перевести м’яч у поперечину, після чого нідерландець зіграв на добиванні.

Getty Images/Global Images Ukraine

А вже на початку другого тайму ситуація для ПСЖ із складної перетворилась на нестерпну, бо суперники забили вдруге. На 48 хвилині ще один стандарт від «шпор» завершився навісом Порро до лівого кута воротарського на голову Ромеро, який переграв новачка парижан у рамці воріт із виду доволі простим, але влучним ударом.

Це все відбувалось на тлі того, що атака французького клубу виглядала, м’яко кажучи, невпевнено, і лише під завісу основного часу в ПСЖ хоч щось почало виходити попереду. Вочевидь, дав про себе знати той факт, що «Тоттенгем» сів занадто глибоко й занадто рано в оборону, бажаючи просто відбиватись у вирішальний момент.

Getty Images/Global Images Ukraine

І не впорався з цим тиском суперників лондонський клуб у підсумку. На 85 хвилині дальній удар із лівого флангу від Кан Іна під праву стійку скоротив відставання, а вже в компенсований час Дембеле знайшов потужним прострілом із протилежного боку поля голову Рамуша перед воротами. Це був камбек, який гідний переведення гри одразу до серії пенальті. І добре, для парижан, що без додаткового часу, бо ресурс у них явно був на межі вичерпання.

При цьому у футбольній лотереї ПСЖ теж ризикував програти. Бо вже на першому ударі команди Енріке повз праву стійку пробив Вітінья, але сейв Шевальє під час третього удару «шпор» від ван де Вена в правий кут, а також хиба Теля повз ліву стійку перевернули ситуацію з ніг на голову. А камбек французького клубу таки було довершено здобуттям чергового трофею.

Суперкубок УЄФА. Фінал.

ПСЖ – «Тоттенгем» - 2:2 (4:3 – пен.)

Голи: Кан Ін, 85, Рамуш, 90+4 – ван де Вен, 39, Ромеро, 48

Попередження: Баркола, 55, Пачо, 58, Дембеле, 90 – Рішарлісон, 53, Дансо, 62

ПСЖ: Шевальє – Мендеш, Пачо, Маркіньйос, Хакімі – Дуе (Рамуш, 78), Вітінья, Заїр-Емері (Кан Ін, 68) – Кварацхелія (Руїс, 60), Дембеле, Баркола (Мбає, 67).

«Тоттенгем»: Вікаріо – Спенс, ван де Вен, Дансо, Ромеро, Порро – Бентанкур, Сарр (Бергвалль, 90), Палінья (Грей, 72) – Рішарлісон (Соланке, 72), Кудус (Тель, 79).

Арбітр: Жуан Педру Піньєйру (Португалія).

Стадіон: «Фріулі» (Удіне, Італія).

Удари (у площину): 12 (3) – 12 (5)
Кутові: 7 – 2
Офсайди: 2 – 4.

ПСЖ - ТОТТЕНГЕМ. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 33°C

Події матчу

91’
ГОЛ ! З пенальті забив Нуно Мендеш (ПСЖ).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Педро Порро (Тоттенхем).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Лі Кан Ін (ПСЖ).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Усман Дембеле (ПСЖ).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Гонсалу Рамуш (ПСЖ).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Родріго Бентанкур (Тоттенхем).
91’
ГОЛ ! З пенальті забив Домінік Соланке (Тоттенхем).
90’ +4
ГОЛ ! М'яч забив Гонсалу Рамуш (ПСЖ).
85’
ГОЛ ! М'яч забив Лі Кан Ін (ПСЖ).
48’
ГОЛ ! М'яч забив Крістіан Ромеро (Тоттенхем).
39’
ГОЛ ! М'яч забив Міккі ван де Вен (Тоттенхем).
Оцініть матеріал
(93)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 31
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
ViAn
ПСЖ тільки 06.08 вийшов із відпустки. Вони тиждень тренуються. Вимагати гру і форму зараз - нонсенс. Але такий рівень гравців, що вони всеодно витягли цю гру. Це фантастика.
der_MaiStier
ПСЖ ще настільки не в кондиціях після нещодавньої відпустки, що Енріке довелось тасувати весь склад, щоб знайти тих, хто може зараз видавати пристойну гру. І знайшов. Молодці. Не певен, що Шевальє стане адекватною заміною Доннаруми, але це покаже лише час
Brian
Надіюсь цей матч дивився Сашо і хоч якийсь урок для себе виніс.
MaximusOne
Я собі уявляю яких кеф був на 84 хвилині, на те що ПСЖ візьме трофей.
Oliynuk_sport
Браво ПСЖ! Молодці парижани, змогли відіграти два мячі і виграти серію пенальті
Людмила Павловська
А спорт юа, це вже не контент, це вже газета сов. спорт. Ні одного відео нема. Повна жопа. Сюди вже і не цікаво заходить. 
Паша Мех
ПСЖ с победой!!
Вырвали ничейку все таки!!!
Молодцы👏👏👏👏
Лига
В Тоттенхем многие не верили против Псж, но по игре они лучше смотрелись молодцы ! где то не повезло, где то сами виноваты, да и сели в последние 20 минут на своей половине
GroundUnder
вот почему такие развязки должны быть и на Золотом Мяче, как в 2013 году или в 2024-м
Перець
Сашо пакажи цю гру команді ,може зроблять висновки
Enthiran
Пособие для Суркиса и Шовковского, что 0:2 это не приговор.
Пафосный Граф Траhyла
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Pavel_i_C0
Днонэтскіє східняки тепер будуть палати під кожною новиною про ПСЖ та Забарного... Комплекси неповноцінності в дії)))
Alex
Псж очень сильные игроки, там даже хвинча вообще не тянет и выпускают как довбика только потому что денег отдали. Забарному будет очень сложно. Это не барса которая мяч держит, псж дает играть значит надо в обороне отыгрывать 
Стюард #11
Отстойники унылые
batistuta
Де Динама? Де? Де Забарний? Де? Може він під ніком Хакімі грав, чи Кварицхелія? Хто знає?
nivavn
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
_9Quantum19_
Ну все, тепер Забарний збірній точно не помічник. І що за талант у всіх, хто хоч якось пов'язаний з київським "Динамо", закопувати себе у землю? В даному випадку, як гравця у футбол.
Перший Серед Рівних
Полный отстой. Отскок від аутсайдера АПЛ. Я вам кажу, ніякий це не великий клуб, це чемпіон-одногодка, який наступний раз виграє ЛЧ через років 50. В найближчій ЛЧ вонибудуть побиті максимум на першому раунді плей-офф. Вони в минулому році в плей-офф вийшли із 15-го чи якого там місця, а потім їх поперло. Всі настільки їх ідеалізують шо капець, величайший клуб, ідеальний клуб, і філософія тут вам, і неповторний стиль, принципи і підходи, тра-ля-ля. А це просто вистреливший мішок. Побачите де скоро буде цей філософський клуб.