Чемпіон Ф1 заявив, що сезон 2025 для нього стане останнім
Дженсон Баттон більше не проведе повноцінного сезону в автоспорті
Чемпіон світу Формули-1 2009 року Дженсон Баттон оголосив, що не виступатиме на повноцінній основі у 2026 році. Таким чином, завершиться його 28-річна кар'єра професійного гонщика.
Наразі британець захищає кольори Каділлак в Чемпіонаті світу з перегонів на витривалість (WEC), однак наприкінці сезону залишить команду.
Кар’єрний шлях Баттона розпочався у 1998 році у британській Формулі-Форд, а вже через рік він перейшов до Формули-3. У Формулі-1 дебютував у 2000-му в складі Вільямс, після чого провів 17 сезонів поспіль на стартовій решітці. Найгучнішим досягненням став титул, здобутий у складі Brawn GP у 2009-му – це один із найяскравіших і найнесподіваніших тріумфів в історії Ф-1.
Загалом Баттон взяв участь у 306 Гран-прі, здобув 15 перемог і востаннє стартував у Формулі-1 на етапі в Монако-2017, де тимчасово замінив Фернандо Алонсо в Макларені.
Після завершення основного етапу кар’єри Баттон виступав у різних серіях, зокрема у WEC. Проте повертатися на повний сезон він більше не планує.
«Життя стало надто насиченим, з’явилося багато різних справ, — пояснив Баттон.
Настав момент, коли потрібно серйозніше задуматися про майбутнє. Я хочу більше часу проводити з родиною.
Графік дуже напружений, і це вже несправедливо щодо команди. Я просто не можу приділяти достатньо часу, особливо наступного року».
Водночас 44-річний ветеран не виключає окремих виступів у 2026 році.
«Я ще братиму участь у деяких гонках, але повного сезону вже не буде», – додав Баттон.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Три претенденти на титул розпочали останній гран-прі сезону
Боксер назвав самого себе
