Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
НБА
| Оновлено 16 липня 2025, 15:11
1330
0

Без зірок, проте з інтригою: розклад сил у Східній конференції НБА

Оцінюємо стан справ на Сході

| Оновлено 16 липня 2025, 15:11
1330
0
Без зірок, проте з інтригою: розклад сил у Східній конференції НБА
Getty Images/Global Images Ukraine

Східна конференція в НБА вважається суттєво слабшою за Західну і менш популярною. Після переїзду Леброна Джеймса до Лос-Анджелесу Схід залишився на колишньому рівні зацікавленості серед уболівальників. Це дивно з огляду на те, що саме в цій конференції виступають дві культові команди – «Бостон Селтікс» і «Нью-Йорк Нікс». Крім того, останнім часом тут відбувається багато подій.

Наприкінці минулого сезону сталася дивна ситуація: одразу 3 зіркові гравці зі Східної конференції отримали серйозні травми. Джейсон Тейтум («Бостон»), Тайріз Халібертон («Індіана») та Деміан Ліллард (вільний агент) пошкодили ахілове сухожилля. З високою ймовірністю всі вони пропустять наступний сезон. А це може суттєво вплинути на розстановку сил серед команд Східної конференції. Виділимо деякі з них.

Фаворити

«Клівленд Кавальєрс»

«Клівленд» став найкращою командою Східної конференції минулого сезону, вигравши 64 матчі в регулярному чемпіонаті. Кенні Аткінсон був визнаний найкращим тренером ліги. З таким послужним списком, і з огляду на втрату «Бостоном» Тейтума, «Кавальєрс» мали виходити у фінал НБА і зустрічатися там із найкращою командою Заходу – «Оклахомою». Але «Кавс» оступилися ще у півфіналі Східної конференції, поступившись «Індіані» з рахунком 1:4.

Це був справжній апсет, оскільки після такої потужної «регулярки» всі чекали від «Клівленда» виходу у фінал. Як не дивно, але після такого провалу «Кавальєрс» знову будуть фаворитами Сходу. Ну, а хто, якщо не вони? «Кавс» зберегли тренера, ключових гравців та систему, яка ефективно працювала більшу частину сезону.

Програли у плей-оф – буває. Наступного сезону спробують знову. Даріус Гарленд пропустить якийсь час після операції. Тай Джером перейшов до «Мемфісу». Але Донован Мітчелл, Еван Моблі та Джарретт Аллен, а також рольові гравці Макс Штрус, Сем Меррілл та Де’Андре Хантер залишилися на місцях і знову спробують досягти успіху під керівництвом Аткінсона.

Getty Images/Global Images Ukraine. Тайриз Проктор

«Нью-Йорк Нікс»

Ще одним фаворитом Східної конференції можна назвати «Нью-Йорк». Прямо зараз саме «Нікс» виглядають тією командою, яка може скласти конкуренцію «Клівленду». «Нью-Йорк» дійшов до фіналу конференції вперше за довгий час, після чого звільнив тренера. Напевно, у «Нікс» вважають, що досягли максимуму під керівництвом Тома Тібодо.

Йому на зміну прийшов Майк Браун – атакуючий і більш тактично гнучкий тренер. «Нью-Йорк» прогресував з Тібодо, але завжди здавалося, що ця команда здатна на більше. У її складі дві зірки – Джейлен Брансон і Карл-Ентоні Таунс. Є й інші хороші гравці, такі як О Джі Анунобі, Мікел Бріджес та Джош Харт. Але головна проблема «Нікс» полягала в тому, що Тібодо занадто покладався на тих самих гравців.

Його стартова п'ятірка провела на майданчику більше часу, ніж з будь-якої іншої команди, що призвело до втоми та зниження ефективності у плей-оф. Браун більш гнучкий у цьому плані. Очікується, що він розкриє потенціал інших гравців, знизить навантаження на лідерів і зробить «Нью-Йорк» більш атакуючою, а також рухливішою командою. У «Нікс» дійсно хороший потенціал у нападі. Якщо новий тренер зможе його реалізувати без шкоди обороні, «Нью-Йорк» зможе далеко зайти у плей-оф.

Getty Images/Global Images Ukraine. Том Тібодо

Команди, здатні здивувати

«Орландо Меджик»

Минулого літа «Орландо» підписав Кентавіуса Колдвелл-Поупа на правах вільного агента. «Меджик» додали досвідченого захисника до Франца Вагнера і Паоло Банкеро, давши зрозуміти, що мають намір заявити про себе як мінімум на рівні Східної конференції. «Орландо» вийшов у плей-оф, але вилетів у першому раунді від «Бостона». Однак у «Меджик» вищі амбіції, тому цього літа вони продовжили роботу над створенням конкурентоспроможної команди.

У середині червня «Орландо» провів досить гучну угоду з «Мемфісом», отримавши захисника Дезмонда Бейна. Заради нього «Меджик» віддали «Гріззліз» Колдвелл-Поупа, Коула Ентоні та чотири драфт-піки першого раунду. Це вже серйозна заявка на місце у топ-3 Східної конференції. Бейн провів найкращий сезон у кар'єрі, набираючи 19,2 очка, 6,1 підбирання та 5,3 передачі в середньому за матч. Він додасть «Меджик» вогневої потужності і разом із вищезгаданими Вагнером і Банкеро справді може вивести команду на новий рівень. Може навіть у пізні стадії плей-оф.

Getty Images/Global Images Ukraine. Дезмонд Бейн

«Філадельфія Сіксерс»

«Філадельфія» провалила минулий сезон. Підписавши Пола Джорджа до Джоела Ембііда і Тайріза Максі, «Сіксерс», безумовно, мітили на фінал Східної конференції. Проте вони взагалі не вийшли у плей-оф, вигравши лише 24 матчі у регулярному чемпіонаті. Травми Джорджа та Ембііда, а також проблеми з дисципліною у останнього зіграли свою роль у провалі «Філадельфії».

Однак франшиза з такими гравцями у складі не може дозволити собі ще одну провальну кампанію. У новому сезоні очікування від «Сіксерс» знову будуть високими. І тепер вони будуть зобов'язані їх виправдати. Вищезгадана зіркова трійка залишилася у складі. До них приєднався молодий та перспективний Ві Джей Еджкомб – третій номер драфту.

Є ще Джаред Маккейн, який був одним із найкращих молодих гравців ліги минулого сезону, поки не отримав травму. Саме травми є головною проблемою «Філадельфії». В іншому – це команда з хорошим сплавом досвіду та молодості, з достатньою глибиною складу та великими перспективами.

Більше не фаворити

«Бостон Селтікс»

Травма Тейтума змусила «Бостон» діяти. «Селтікс» не стали утримувати зірковий склад, через який марно доведеться платити податок на розкіш. «Бостон» зберіг Джейлена Брауна, Дерріка Вайта і Пейтона Прітчарда. При цьому «Селтікс» відпустили Крістапса Порзінгіса, Дрю Холідея, Люка Корнета та Ела Хорфорда. Це досить відчутні втрати, які говорять про те, що «Бостон» не боротиметься за титул наступного сезону. «Селтікс» упорядковуватимуть бухгалтерію і чекатимуть на повернення Тейтума.

Getty Images/Global Images Ukraine. Максим Шульга

«Мілуокі Бакс»

Пора вже припиняти називати «Мілвокі» фаворитом Східної конференції. «Бакс» 3 роки поспіль вилітають у плей-оф з першого раунду. Це дуже поганий показник для команди, яка хоче боротися за титул. Особливо з огляду на те, що у «оленів» у складі одна з головних зірок ліги в особі Янніса Адетокумбо, а на чолі цієї команди стоїть досвідчений Док Ріверс.

До того ж «Мілвокі» відмовився від Деміана Лілларда, який отримав травму, і втратив Брука Лопеса. Йому на заміну прийшов Майлз Тернер, який може створити ефективну зв'язку з Яннісом. Але, щиро кажучи, це не чемпіонський дует. Якщо «Бакс» якимось чином заманять до себе зіркового захисника з ринку вільних агентів, наприклад, Кріса Пола, сезон можна буде врятувати. В іншому випадку від «Бакс» не варто чекати подвигів.

Getty Images/Global Images Ukraine. Янніс Адетокумбо

«Індіана Пейсерс»

«Індіана» була однією з найцікавіших команд усієї ліги за останні кілька років. Спочатку «Пейсерс» дійшли до фіналу конференції, потім до фіналу НБА. Увесь цей час вони були андердогами. Наступного сезону вони вже вважалися б фаворитами Сходу, але травма Тайріза Халібертона змінила все. «Індіана» втратила свого лідера на весь сезон, а разом з ним, судячи з усього, і перспективи на титул.

«Пейсерс» також дозволили Тернеру стати вільним агентом і піти в «Мілвокі», що ще сильніше ускладнює становище команди. В «Індіані» залишається Паскаль Сіакам, але сам він не доведе команду до пізніх стадій плей-оф. Можливо, «Пейсерс» повернуться у боротьбу через рік чи два, але наступний сезон буде дуже посереднім для однієї з найяскравіших команд ліги.

Оцініть матеріал
(13)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.