«Spodek став замалим». Віцепрезидент ESL про переїзд IEM до Кракова
Carmac розповів, чому турнір змінює локацію і як зберігатимуть традиції
Віцепрезидент з розвитку продукту ESL FACEIT Group Міхал «Carmac» Бліхарц у розмові з польським порталом XYZ підтвердив – Intel Extreme Masters, найпрестижніший кіберспортивний турнір у Польщі, змінює локацію на довгий період. Після 13 років у Катовіце змагання будуть проводитись у Tauron Arena Kraków.
Більше новин кіберспорту читайте у Telegram-каналі Кіберспорт на Sport.ua
Причину переїзду він пояснив зростанням масштабу події та постійним збільшенням кількості глядачів:
«Ми сильно виросли, і Spodek став для нас замалим. Щороку кількість глядачів збільшується, квитки розлітаються за лічені хвилини. Ми повинні були розширюватися», – розповів Carmac.
Бліхарц порівняв IEM із Вімблдоном у світі Counter-Strike, підкреслюючи його статус найстарішого і одного з найпрестижніших турнірів у кіберспорті:
«Це як Wimbledon у тенісі. Наш турнір – найстаріший у галузі, і до нас приїжджають найкращі гравці світу, щоб боротися за великі гроші».
На підтвердження статусу події він навів і розмір призового фонду:
«На першому турнірі в Катовіце ми мали 50 тисяч доларів. Сьогодні – 1,25 мільйона. І все це на одну гру», – зазначив він.
Пояснюючи вибір нового міста, Carmac наголосив, що переїзд – не лише логістичне, а й стратегічне рішення:
«У 2019 році ми провели дослідження – економічний ефект від IEM для Катовіце склав 12 мільйонів євро. Ми хотіли залишитися в регіоні, а Краків дав нам вигідну пропозицію. До того ж, там поруч наш офіс і студія».
Попри зміну локації, турнір збереже знайомі фанатам елементи та атмосферу. Бліхарц наголосив, що організатори перенесуть ключові візуальні елементи до нової арени:
«У Катовіце гравці виходили на сцену по сходах, на яких були імена всіх переможців. Ми перенесемо ці деталі в Краків. Хочемо, щоб це все ще був той самий IEM, до якого звикли фанати».
За словами Carmac’а, за останні роки популярність турніру сягнула небачених висот:
«Цьогоріч фінал IEM одночасно дивилося 1,3 мільйона глядачів по всьому світу. Загальний час перегляду перевищив 30 мільйонів годин».
Бліхарц розповів, що змінилося і ставлення до кіберспорту з боку рекламодавців:
«Коли я прийшов до ESL у 2009-му, з нами працювали лише виробники комп’ютерних аксесуарів. Тепер ми маємо партнерів з абсолютно різних галузей: DHL, Mercedes, Monster Energy. Вони розуміють, що через кіберспорт можна достукатися до молоді, яка не дивиться телевізор і ігнорує класичну рекламу».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Столичний клуб розпочав продаж квитків на матч з «Фіорентиною»
Єлизавета Третьякова продовжує тішити контентом