Тренер Алькараса: «Навіть на межі поразки він продовжував вірити»
Хуан Карлос Ферреро з’явився на прес-конференції турніру
Тренер чемпіона Ролан Гаррос 2025 Хуан Карлос Ферреро з’явився на прес-конференції турніру і поділився своїм поглядом на подію, що сталася на корті імені Філіппа Шатріє – фінальному поєдинку Відкритого чемпіонату Франції в чоловічому одиночному розряді.
Пошук рішень під час домінування Сіннера
«Ми вносили тактичні зміни протягом усього матчу. Почали грати певним чином, але побачили, що Яннік теж добре підготувався і добре закривав свої слабкі сторони. Тому нам довелося змінити тактику, і це зайняло більше часу, ніж хотілося б. Водночас із самого початку у Карлоса були свої шанси.
Коли ти в четвертому сеті і вже майже йдеш у роздягальню, пробуєш ще щось. Це складно – в такій напруженій атмосфері фіналу проти суперника, який не відходить від задньої лінії, складно пропонувати суттєві зміни. Ми спробували внести невеликі корективи.
Те, що покращилося найбільше, – це те, що, відновившись, він на 100% повірив, що повинен дотиснути матч, навіть програючи два сети. Він дуже добре відчув зв’язок із публікою, а далі ви й самі все бачили».
Ніколи не сумнівався в самовіддачі свого гравця
«Карлос завжди був справжнім бійцем, він ніколи не здавався на жодному м’ячі. Відтоді як я його треную, він жодного разу не віддав матч без боротьби, завжди боровся до кінця, і ми знали, що сьогодні буде так само. Сьогоднішня ситуація була дуже важкою, але ми були впевнені, що він боротиметься до останнього. Я вражений тим, що він зробив, тому що це справді була майже неможлива задача».

Напружений момент, коли Карлос подавав на матч
«За рахунку 5:4 у п’ятому сеті він відчув те, що відчувають усі. Закрити матч – завжди непросто, особливо в п’ятому сеті фіналу турніру Великого шолома. Майже в кожному геймі п’ятого сету Сіннер дуже добре приймав подачу, і ми знали, що якщо Карлос не потрапить першим м’ячем, Яннік тиснутиме на другу подачу. Так і сталося, і Карлос не зміг зберегти рівень гри. Коли ти попереду, але не можеш завершити – це завжди складніше, бо немає запасного варіанту».
Співчуття Сіннеру
«Звісно, сьогоднішній день важкий для Сіннера. Більше, ніж самі цифри й серія поразок від Карлоса, боляче саме те, що перемога була в нього в руках, але вислизнула. Це дуже боляче. Думаю, йому буде непросто, але як справжній чемпіон він це переживе і покаже все, на що здатен, на Вімблдоні».
Більш епічно, ніж матч на US Open 2022
«Я вважаю, що це був один із двох найепічніших матчів з точки зору тенісу, емоцій, напруги й рівності – разом із тим, що був на US Open у 2022-му. Але можливо, цей навіть перевершив той. Мені доведеться переглянути його ще раз, бо наживо я не встиг насолодитися в повній мірі».
Психологічна стійкість, яку цей матч подарує Алькарасу
«Я привітав його і похвалив за бойовий дух, самовіддачу і віру протягом усього матчу – саме цього ми від нього очікуємо як команда. Те, що він зробив – зовсім не просто. Я сам був гравцем і знаю, наскільки це складно – особливо сьогодні. Я в захваті. Це було щось нереальне, враховуючи суперника, ситуацію і той факт, що Сіннер не дає ні хвилини спокою. Але навіть на межі поразки він продовжував вірити.
Сьогодні він зробив ще один крок уперед у плані ментальної стійкості, і я впевнений, що цей матч допоможе йому в майбутньому. Допоможе вірити в себе, навіть коли гра не йде або він програє. Ця боротьба і відданість справі заведуть його дуже далеко».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Футболіста мобілізували до ЗСУ
Крістіан Біловар відновився від травми