Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Ролан Гаррос
| Оновлено 21 травня 2025, 17:13
1457
0

СТАРОДУБЦЕВА: «Хочу бути як Світоліна – вона чудова тенісистка»

Українська тенісистка поспілкувалася з офіційними медіа Ролан Гаррос

| Оновлено 21 травня 2025, 17:13
1457
0
СТАРОДУБЦЕВА: «Хочу бути як Світоліна – вона чудова тенісистка»
Getty Images/Global Images Ukraine. Юлія Стародубцева

Українська тенісистка Юлія Стародубцева в першому колі кваліфікаційного раунду Відкритого чемпіонату Франції впевнено переграла Ханне Вандевінкель із Бельгії. На стадії кваліфікації українка отримала перший номер посіву, а це означає, що їй забракло зовсім небагато рейтингових очок, аби потрапити до основної сітки напряму.

«Бути першою сіяною в кваліфікації – не найприємніша новина. Але, здається, я вже звикла проходити відбір», – зі сміхом сказала українка, яка торік встановила унікальне досягнення, ставши першою тенісисткою у Відкриту еру, якій вдалося пройти кваліфікацію на всіх мейджорах сезону. «Звісно, краще було б, якби мій рейтинг дозволив одразу потрапити в основу і не довелося б усе це проходити», – додала вона.

«Торік я тут навіть не була сіяною, і впевненості було набагато менше. Але якщо пройти кваліфікацію на всіх чотирьох турнірах Grand Slam, то з’являється відчуття, що ти знову можеш це зробити.

Мій рейтинг зріс після турніру в Мадриді, але це сталося трохи запізно. Звісно, важко про це не думати, але я бачила, як інші тенісистки із цим справлялися. Знаю, що і дівчата з топ-70 бували першими сіяними в кваліфікації. Одна з них – моя співвітчизниця Даяна Ястремська. Вона ж із кваліфікації дійшла до півфіналу Australian Open. Тож усе можливо. Вона показала, що це реально», – зазначила Стародубцева.

Українка додала, що надихається успіхами своїх співвітчизниць, які останніми роками демонструють відмінні результати на турнірах Grand Slam.

«Через них мені складно стати найкращою тенісисткою України», – розсміялася Стародубцева. «Але я ними пишаюся. І теж хочу додати, бути стабільнішою. Наприклад, як Еліна Світоліна – вона чудова тенісистка».

Юлія Стародубцева також відзначила підтримку інших українських тенісисток – Лесі Цуренко, Надії та Людмили Кіченок – на тлі триваючої війни. Її рідне місто Каховка досі залишається під російською окупацією.

«Українці приходять і підтримують нас – це дуже важливо, – сказала Юлія. – Це нагадує про дім, але водночас, коли ти виходиш на корт, потрібно якось відсувати ці думки вбік.

У мене там досі залишається родина… І таке відчуття, що вони вже просто звикли до всього. Вони намагаються створити враження, що з ними все гаразд, хоча насправді – ні. Вони ніби хочуть навіяти тобі відчуття безпеки, іноді навіть можуть збрехати, щоб тобі було спокійніше. Але це допомагає – просто знати, що з ними все нормально. Це дуже надихає».

У другому колі кваліфікаційного турніру Юлія Стародубцева зіграє проти Тамари Зіданшек зі Словенії.

Оцініть матеріал
(18)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.