Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну
Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 19 травня 2025, 15:05
5850
62

Динамо – чемпіон, Олександрія – друга, Чорноморець – в Першу лігу

Найцікавіші події 29-го туру УПЛ – у нашому традиційному огляді

| Оновлено 19 травня 2025, 15:05
5850
Динамо – чемпіон, Олександрія – друга, Чорноморець – в Першу лігу
ФК Динамо

Перемігши на виїзді «Зорю», «Полісся» перемістилося на четверте місце, що дає право наступного сезону зіграти у кваліфікації Ліги конференцій. А ось «Карпати» це четверте місце втратили, поступившись на виїзді «Колосу». Зігравши внічию з «Чорноморцем», «Динамо» достроково стало чемпіоном країни. А одесити достроково вилетіли до першої ліги. Обігравши «Верес», «Олександрія» вперше у своїй історії виборола «срібло».

Дебют туру

ФК Полісся. Олександр Максимов

Після резонансної, але так до кінця і не зрозумілої відставки Імада Ашура з посади головного тренера «Полісся», виконувачем обов'язків наставника житомирської команди став Олександр Максимов. Його дебют на тренерському містку «вовків» припав на виїзний поєдинок проти «Зорі». І у новоявленого тренера «Полісся» перший млинець виявився не глевким: його команда виборола три очки, і за тур до фінішу чемпіонату посідає у таблиці четверте, єврокубкове місце.

Сейв туру

Цілком можливо, «Полісся» і не здобуло б перемоги у грі проти «Зорі», якби на останніх хвилинах зустрічі Білоцерковець реалізував вихід віч-на-віч із голкіпером «вовків» Волинцем. Здавалося, Володимир робив усе правильно, але його удар страж воріт житомирської команди зумів парирувати ногою.

Одкровення туру

Після матчу з «Оболонню» головний тренер «Кривбасу» Юрій Вернидуб натякнув, що після закінчення сезону може залишити криворізьку команду: «Хочу подякувати за підтримку наших уболівальників. Я відчував їхню підтримку, вони завжди поряд з нами. Ще раз дякую Кривому Розу за ці неймовірні три роки. Цикл добігає кінця».

Цифра туру

Перемігши «Карпати», «Колос» здобув довгоочікувану домашню перемогу. Загалом другу вікторію у рідних стінах. Востаннє до цього «колоски» вигравали у Ковалівці аж у вересні минулого року.

ФК Колос

Помилка туру

На 55-й хвилині матчу «Колос» – «Карпати» голкіпер гостей Кінарейкін зробив помилку, яка може коштувати його команді єврокубкових перспектив. Яків не впорався з дальнім чи то ударом, чи то навісом Велетня, який закинув м'яча за комір голкіперу «Карпат».

Подія туру

Для того, щоб оформити чемпіонський титул, «Динамо» було достатньо не програти в Одесі «Чорноморцю». І «Динамо» виконало завдання-мінімум, зігравши у результативну нічию. І тепер, за тур до фінішу сезону, команда Олександра Шовковського стала недосяжною для «Олександрії», здобувши 17-й чемпіонський титул УПЛ.

Бомбардир туру

У матчі проти «Чорноморця» півзахисник «Динамо» Андрій Ярмоленко забив м'яч, який став для нього 114-м за «біло-синіх» у чемпіонатах країни. За цим показником динамівський ветеран перевершив на один гол показник ще однієї динамівської легенди – Сергія Реброва.

Емблема туру

Після того, як «Динамо» у грі проти «Чорноморця» здобуло свій 17-й чемпіонський титул у незалежній історії, на офіційних сторінках київського клубу в соцмережах з'явилася емблема з трьома зірками, що символізують 30 чемпіонських титулів (ще 13 разів динамівці вигравали чемпіонат СРСР).

Фіаско туру

Нічия проти «Динамо» не стала почесною для «Чорноморця». За тур до фінішу сезону одесити втратили навіть теоретичні шанси фінішувати вище двох останніх місць у таблиці. Востаннє до цього «моряки» залишали елітний дивізіон у 2019 році, а через два роки повернулися до УПЛ.

Історія туру

Уперше у своїй історії «Олександрія» фінішує на другому місці у чемпіонаті України. Після впевненої перемоги над «Вересом» підопічні Руслана Ротаня стали недосяжними для «Шахтаря» й отримають срібний комплект нагород. У свою чергу, «гірники» вперше з далекого 1996 року фінішують нижче за друге місце.

Привітання туру

Головний тренер «Олександрії» Руслан Ротань не зміг закінчити післяматчеву прес-конференцію з тієї причини, що в цей час його підопічні, які бурхливо святкували здобуття срібних медалей, облили свого наставника шампанським із величезної пляшки. Наставник не постраждав. Навпаки, лишився дуже задоволеним.

ФК Олександрія

Травма туру

Дуже небезпечне зіткнення сталося у матчі «Шахтар» – «Інгулець» у дебюті другої половини зустрічі. Півзахисник «гірників» Судаков, сподіваючись отримати м'яч, в'їхав ногою в голкіпера «козаків» Жилкіна. Лікарі оперативно з'явилися на полі й надали допомогу Антону. Він був, здається, готовий продовжувати гру, але в підсумку був замінений. І, йдучи з поля, заплакав.

Серія туру

«Лівий берег» не міг виграти в УПЛ в останніх восьми поєдинках. Невдала серія «лелек» перервалася у поєдинку проти «Руху». Підопічні Віталія Первака здобули перемогу (1:0) і залишили зону прямого вильоту.

Нічия туру

ЛНЗ та «Ворскла» розписали нульову нічию. Для черкаської команди ця нічия – вже п'ята поспіль. Проте не миттям, то катанням підопічні Романа Григорчука зберегли елітну прописку на наступний сезон.

Символічна збірна туру

Оцініть матеріал
(46)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Динамо оформило підписання українського воротаря
Футбол | 08 грудня 2025, 07:40 2
Динамо оформило підписання українського воротаря

Андрій Черник продовжить кар'єру в київському клубі

Шахтар розпочав переговори щодо трансферу опорника з Колумбії
Футбол | 08 грудня 2025, 17:17 15
Шахтар розпочав переговори щодо трансферу опорника з Колумбії

«Гірникам» цікавий 21-річний Йохан Кайседо

Коментарі 62
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
FunnyCat_____
" алесандрией" - старый так хочет ДК унизить, что в алкогольном треморе  даже ручками не попадает по клавиатуре!
хочу тебе напомнить, чудо ты лицемерное, что твой шахтер в прошлом сезоне стал "чемпионом " лишь благодрая тому что обыграл эту Александрию с помощью Кабинета
и если ты не вшивый лицемерный балабол, покажи свой пост про достойную победу в чемпионате, который ты написал,  в прошлом сезоне после победы ШД
жду Валенок
alex belogubko
УПЛ это не показатель --наши команды заходят в ЕК и тут же быстро выходят 
FunnyCat_____
и так вопрос господину Валенку:
ниже, в посте он написал в посте что "при определенном результате в последнем туре( читай поражению Колосу и победы Александрии) Динамо будет чемпионом не за счет убедительной игры на протяжении всего чемпионата, а лишь за счет преимущества в личных встречах с Александрией!  - этим он безусловно пытается принизить достижение ДК
-------
Теперь мой вопрос: исходя из логики господина Валенка, можно ли сказать что шахтер, в прошлом сезоне стал чемпионом лишь благодаря кабинетной победе над Александрией, а не из-за уверенно игры на протяжении всего чемпионата?
или в парадигме господина Валенка так не работает? и это как с победой в Кубке Украины( когда побеждает ДК-  третьесортный турнир, когда побеждает шахтер -  главный трофей на планете)?
FunnyCat_____
Валенок, так будет ответ, или в очередной раз запечатлеем что ты старая брехливая галоша? 
DK2025
Спорить и доказывать что либо ржавой публике бесполезно, т.к. они:
1. Многие из них никогда не пишут про футбол, а сразу опускаются до своих любимых тем о дырочках, дупах и т.п., которые постоянно сидят у них в головах.
2. Вместо поста по теме, всегда задают провокационные вопросы, на которые ответ известен либо ответа вообще быть не может.
3. Вообще полностью игнорируют заданный им вопрос и уходят в очередную молчанку, либо оскорбления, либо переводят в совершенно другую тему.
Все это поведение почему то мне неуловимо напоминает тактику ХУЮТИНА, которому здесь часть из них явно симпатизируют (тайно).
Случайно? Не думаю...
DK2025
Ржавый недоклюб занял худшее свое место при Ахметове. Но ржавые фаны взахлёб поливают грязью Динамо, как и привыкли. Ну так они всегда так делали, обзывать динамовцев и никак не комментировать игру своих деревяшек их любимое занятие. При нормальном судействе их недоклюб из пгт Счастливое ну очень долго не станет теперь чемпионом. И не поможет закупка ещё кучи браузил к той стае, которая уже имеет место быть. 
В отношении Александрии - следующий сезон покажет, факир это на час или действительно появилась третья сила в украинском футболе.
Динамо - НАСТОЯЩИЙ чемпион, в отличие от вышеупомянутого недоклюба не просивший засчитать кабинетные поражения соперникам при любом удобном случае и стабильно прошедший весь турнир. Конечно вызывает тревогу центр защиты, усиление перед квалифай ЛЧ просто жизненно необходимо.
Посмотрим...
DK02
мда. завжди від динамо чекаю більшого.... але.... ну і тим не менше. по факту то чемпіони.
avk2307
А я бы обратил внимание на Травму тура. Там Георгий Судаков нанес серьезную травму же и пока в студии УПЛ сомневались будет красная или нет арбитриня не показала даже желтой. Ну и эта же арбитриня за два подряд умышленных удара Тобиасом по ногах оппонентов ограничилась только желтой и Пушич поспешил заменить заведенного ...
Ros
Якщо Карпати так безвольно зливають важливі ігри, то їм рано в єврокубки. Нехай тренуються, підсиллються... А в європі хай позорятся інші!
Jorko
Ну настав час "Олександрії" показати у єврокубках, від "чемпіона" ми вже побачили гру.
Xvalenok03
Вот теперь динаму и ее поклонников можно поздравить с чемпионством. Хоть чемпионат еще не закончился и столько дегтя в их бочку с медом можно налить.
Не смогли в последней игре жирную чемпионскую точку поставить. Вымучили ничью.
Ради чемпионства, ради звездочки все слили. И теперь, при определенном результате в последнем туре, чемпионы они не за счет убедительной игры в течении всего чемпионата, а за счет преимущества в личных встречах с алесандрией.
Зато теперь они получили заветную звездочку, получили очередное звание. Получили звание лейтенантов, старших.
Поздравляю.
Alex Suz
А шапуренко теж чемпіон? Дива
Грати не вміє а чемпіон 
Omen
Я вам скажу так, это не Александрия сильнее стала. Александрия просто держит марку... Это чемпионат нищий стал, кумовством шубинским до ручки добили...
_9Quantum19_
Таке собі чемпіонство. За такої гри опонентів я б і з клубом з аматорської ліги став би чемпіоном УПЛ не зазнавши жодної поразки.