Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Чемпіонат світу
| Оновлено 25 лютого 2025, 21:52
5179
2

Тріумф Франції, падіння лідерів і неймовірний успіх Чехії

Блогерка Sport.ua Євгенія Антонова підсумовує гонку-відкриття чемпіонату світу з біатлону-2025

| Оновлено 25 лютого 2025, 21:52
5179
2
Тріумф Франції, падіння лідерів і неймовірний успіх Чехії
Getty Images/Global Images Ukraine. Дмитро Підручний

Біатлонне свято – чемпіонат світу в Швейцарії – відкривала змішана естафета. Практично всі збірні, з огляду на результати поточного сезону, виставили потужні склади. Лише команда Швеції вирішила поберегти Ельвіру Еберг: спортсменка застудилася перед етапом в Антгольц-Антерсельві.

Французька збірна з першого й до останнього етапу не дала нікому засумніватися в своїй майстерності. Жулья Сімон, яка бігла на 1-му етапі, попри падіння на одному зі спусків, зуміла зібратися та провести достойну гонку. Її конкуренткою по етапу стала Суві Мінкінен із Фінляндії, яка продемонструвала ідеально точну та швидку стрільбу.

Збірні Норвегії та Швеції почали гонку дуже невдало. Забійниця норвезької команди Інгрід Тандреволд уже на першому етапі не впоралася зі стрільбою та пішла одразу на два штрафні кола (!) на кожному з вогневих рубежів. Відтак вона передала естафету лише 20-ю.

Анна Магнуссон, яка розпочинала гонку в шведській збірній, так само, як і Сімон, впала на одному зі спусків. Вона та Жулья Сімон перечепилися та одночасно не змогли уникнути падіння. Однак, на відміну від Жульї, Анна мала невеликі проблеми вже відразу на першому вогневому рубежі, ледь уникнувши штрафного кола. Та й за ходом була не надто сильною. Як наслідок, 13-те місце й більш як хвилина відставання від лідерів.

Позаду дуету Франції та Фінляндії сформувалася когорта претендентів на медалі. Серед них – збірні Чехії, Словаччини, Німеччини й дещо несподівано збірна Польщі.

На другому етапі за французьку збірну бігла Лу Жанмонно. Вона провела достойну гонку, використавши лише один додатковий патрон і показавши фантастичну швидкість (за цим показником була першою на своєму етапі).

Позаду Лу відбувалося багато чого цікавого: чотири збірні, за винятком Фінляндії, яка пішла на штрафне коло на першому вогневому рубежі, й Польщі, яка програвала ходом, не відпускали одне одного. Франциска Пройсс, Доротея Вірер, Анастасія Кузьміна й Тереза Воборнікова, щоправда, не змогли відіграти відставання. Та ба більше: на передачі етапу найближчій конкурентці – італійці Доротеї Вірер – Лу «везла» вже більше 40 секунд.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ерік Перро

Шведська збірна, за яку на другому етапі бігла Ханна Еберг, намагалася наблизитися до лідерів. Спершу в Еберг-старшої це виходило. Відстрілявшись на стрільбі лежачи без використання додаткових патронів, Ханна поступово відігравала позиції. Однак одна незакрита мішень і, як наслідок, штрафне коло на стрільбі лежачи зробили відставання шведської збірної майже 2-хвилинним. За підсумком свого етапу Еберг-старша стала лише 9-ю.

Збірна Норвегії також намагалася відігравати секунди зусиллями 21-річної Марен Кіркейде. Норвежка використала лише один додатковий патрон на першому рубежі та жодного на другому, піднявши команду на 12-те місце з більш як 2,5 хвилини відставання.

Третій етап обіцяв бути не менш цікавим. Адже жіноча частина гонки закінчилася, а чоловіча лише розпочиналася. Проте для французів це нічого не змінило. Ерік Перро провів дуже класний етап. Жодного додаткового патрону, неймовірна швидкострільність, третій показник швидкості – й французи перед останнім етапом вигравали в найближчих конкурентів вже майже 1,5 хвилини.

А найближчими переслідувачами стали Італія, Чехія та Німеччина. Лукас Хофер, В’ячеслав Хорнінг і Філіп Наврат повсякчас були поруч. Вони передали естафету фінішерам своїх збірних майже водночас. Дещо ходом відставала Словаччина та улюбленці чемпіонату – збірна Швейцарії. Збірна Швеції стараннями Мартіна Понсілуоми наблизилася до чільної п’ятірки на відстань 0,5 хвилини.

Варто відзначити на цьому етапі й збірну Норвегії, за яку виступав лідер загального заліку – Стурла Легрейда. Його стараннями на вогневих рубежах норвезька збірна передала естафету вже на 8-й позиції.

Останній етап мав би бути колом пошани для французів. Проте Емільян Жаклен змусив понервувати своїх уболівальників, пішовши на одне штрафне коло на останньому вогневому рубежі. Втім, це не завадило збірній Франції учетверте виграти змішану естафету на чемпіонатах світу, а також повторити торішній успіх у містечку Нове-Место.

Ну а справжня драма розгорнулася позаду французів. Збірні Італії, Чехії та Німеччини прийшли майже водночас на передостанній вогневий рубіж. І дещо неочікувано саме італієць – Томмазо Джакомель – відправив свою збірну на коло штрафу, чим відразу викреслив збірну Італії з переліку претендентів на здобуття медалей чемпіонату. Позаду дуету Штрелов – Крчмарж доволі небезпечно розташувалися збірні Швеції та Норвегії (!) зусиллями Самуельссона та Бьо-молодшого. Однак стабільність на вогневих рубежах – ось запорука успіху Юстуса Штрелова, який за фантастичні 19 секунд закрив усі мішені на стрільбі стоячи та відправив свою збірну на поточне 2-ге місце.

Getty Images/Global Images Ukraine. Філіпп Наврат

Чех Міхал Крчмарж занервував і був змушений використовувати додатковий патрон. А позаду нього вже почали стріляти швед, швейцарець і норвежець. Чех, впоравшись із хвилюванням, закрив останню мішень і пішов на останнє коло, програючи 20 секунд Штрелову. Поки Себбе Самуельссон був змушений використати два додаткові патрони, Йоханнес Бьо творив дива! Йому знадобилося лише... 17 секунд (!), щоб закрити всі мішені та кинутися навздогін за Крчмаржем. Самуельссон і Хартвег вийшли дещо позаду норвежця. Однак було видно, що дует скандинавів виглядає небезпечно, зважаючи на те, що саме Себастьян і Йоханнес є найкращими по сезону за швидкістю проходження дистанції. Проте наздоганяти потрібно було вже не чеха, а німця, який на передостанній контрольній позначці вигравав лише 3 (!) секунди в Крчмаржа. Фантастичне останнє коло для чеха – і його збірна дещо неочікувано здобуває срібну медаль чемпіонату – першу з 2020 року. А збірна Німеччини змогла утримати перевагу над дуетом скандинавів і фінішувати 3-ю.

Самуельссону та Бьо-молодшому не вистачило дистанції, щоб наздогнати своїх суперників. Тож їм залишалося боротися лише за дерев’яну медаль. Впавши на повороті перед фінішем, швед пропустив норвежця вперед. У підсумку збірна Норвегії не змогла піднятися на подіум у змішаній естафеті вперше з 2017 року, фінішувавши 4-ю.

Збірна Швеції стала 5-ю, а господарі чемпіонату – швейцарці – посіли 6-те місце. Італія, яка до останнього етапу була серед лідерів, фінішувала 7-ю.

Збірна України

Getty Images/Global Images Ukraine. Антон Дудченко

Українська збірна виставила оптимальний склад на змішану естафету, орієнтуючись на гарну стрільбу. Й сподівання не були марними: українці використали лише 5 додаткових патронів на всіх. За цим показником ми стали одними з найкращих.

Ірина Петренко була забійницею збірної України. Непоганий хід і стрільба (лише два додаткові патрони) тримали українську збірну серед лідерів. Однак Ірини не вистачило на останнє коло, як наслідок, 17-те місце на першій передачі.

На другий етап вийшла Христина Дмитренко. Вона вже неоднораз по сезону тішить уболівальників влучною стрільбою. Використавши два додаткові патрони на стрільбі стоячи, Христина підняла збірну України перед чоловічою частиною гонки на 13-те місце, 10-ма секундами позаду від збірної Норвегії.

Антон Дудченко на третьому етапі використав лише один додатковий патрон на стрільбі стоячи. На останньому колі він програв ходом лише 9,5 секунди Понсілуомі. За швидкістю Дудченко на заключному колі став 4-м, випередивши багатьох швидких спортсменів. Антон передав естафету водночас зі збірними Фінляндії та Словенії – на 13-му місці.

Дмитро Підручний був фінішером цієї естафети. Капітан збірної України видав класний етап! Не використавши жодного додаткового патрона, українець поступово відігравав позиції, а сильне останнє коло дало йому змогу фінішувати на доволі достойному 8-му місці.

Такою видалася перша гонка цьогорічного чемпіонату від українців. Сподіваємося, що їх результати лише поліпшуватимуться.

Чемпіонат світу з біатлону

12 лютого, Ленцергайде (Швейцарія)

Змішана естафета

  • 1. Франція (1+6) 1:02:38.2
  • 2. Чехія (0+9) +1:13.8
  • 3. Німеччина (0+11) +1:18.4
  • 4. Норвегія (2+8) +1:25.7
  • 5. Швеція (1+10) +1:26.5
  • 6. Швейцарія (0+11) +1:35.7
  • 7. Італія (1+13) +2:15.1
  • 8. Україна (0+5) +2.49.6
Оцініть матеріал
(48)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 2
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
ivankondrat96
Цікаві була гонка. Чехи здивували результатом. У наших - класна стрільба, але з ходом по трасі тренерам жіночої команді треба щось робити
Roman
Лу.. one love ❤️