Мілан після Фонсеки: скандали, трофей і трансфери
Оцінюємо перший місяць «россонері» з новим тренером

Наприкінці 2024 року «Мілан» оголосив про звільнення Паулу Фонсеки. Останнім для фахівця став матч проти «Роми», який завершився внічию з рахунком 1:1. На прес-конференції після гри португалець заявив про свій відхід. Ситуація є досить цікавою, оскільки тренери зазвичай не роблять таких заяв, але в нинішньому «Мілані» можливо все.
Златан Ібрагімович потім вибачався за незручну ситуацію, хоча весь цей час було не зовсім зрозуміло, чому швед так підтримував призначення Фонсеки. В успіх цього союзу мало хто вірив. У результаті сторони розлучилися наприкінці року через незадовільні результати. Під керівництвом Фонсеки «Мілан» виграв 12 матчів із 24-х. Після 18-ти турів Серії А «россонері» посідали 8-ме місце у турнірній таблиці, що не влаштовувало керівництво.
«Червоно-чорні» вважали, що потрібні зміни. Невдовзі після звільнення Фонсеки клуб оголосив про призначення Сержіу Консейсау на посаду головного тренера. Сторони підписали контракт до червня 2026 року. «Мілан» замінив одного португальця на іншого, але цього разу було трохи цікавіше. До призначення в «Мілан» Консейсау провів 7 років у «Порту». За цей час він виграв із «драконами» 11 трофеїв і показав себе досить міцним тренером. Його «Порту» періодично проводив хороші матчі проти топ-клубів, за якими було цікаво спостерігати.
При ньому команда показувала характер і завжди була готова дати бій будь-якому супернику. Не завжди виходило досягти результату, але щодо віддачі до гравців було мало питань. Іноді «Порту» Консейсау був тією самою олдскульною командою, яких зараз не вистачає вболівальникам. Один із яскравих спогадів – протистояння з «Ювентусом» у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів 2021 року. Багато в чому завдяки характеру, великому бажанню та прагненню до перемоги португальці пройшли туринську команду з Кріштіану Роналду на чолі.

Консейсау завжди наголошував на характері. Принаймні у великих матчах. Можливо, тому він сподобався керівництву «Мілана» та Златану, який сам є сильною особистістю і любить таких людей. Головна проблема «россонері» полягала у відсутності результатів – це факт. Тут Ібрагимович сказав усе, як є, коли пояснював відставку Фонсеки. Команда не дуже змінилася після відходу Стефано Піолі. Уболівальники часто критикували фахівця минулого сезону за відсутність грамотної тактики, але навряд чи в нинішній кампанії вони побачили багато свіжих ідей на полі.
До того ж у Фонсеки були непрості стосунки з ключовими гравцями команди – Тео Ернандесом та Рафаелем Леау. Останній навіть публічно висловлював полегшення після зміни тренера. Навряд чи Консейсау можна назвати великим тактиком чи генератором ідей. Його сильна сторона – мотивація. Він і сам заявляв, що характер для нього важливіший за тактику. Звичайно, на одному характері далеко не втечеш, бо в усьому потрібен баланс, але це саме те, що потрібно було «Мілану» на початку року.
Команді потрібен був сплеск. У колективі були непотрібні конфлікти, у ЗМІ періодично з'являлися чутки про проблеми гравців через відсутність професіоналізму. Все це не покращувало ситуацію у нестабільній команді. «Россонері» не побоялися призначити нового тренера перед матчами Суперкубку Італії проти топ-суперників – і це спрацювало. Принаймні працювало у міні-турнірі.
Спочатку «червоно-чорні» пройшли «Ювентус», а потім обіграли «Інтер» у дуже емоційному фіналі. «Мілан» завдав сусідам болючої поразки, зробивши ефектний камбек після 0:2, отриманих на початку другого тайму. Спочатку «россонері» відіграли 2 м'ячі, а потім забили третій гол у компенсований час. Це було якраз у стилі Консейсау, коли команда до останнього не здається і вірить у успіх. Це був той самий характер, який тренер хоче привити своїм гравцям.
Напевно, це також те, що хотіли побачити і власники клубу – емоції, прагнення перемоги, трофей і той самий характер. Але, можливо, вони не зауважили той факт, що Консейсау і сам хлопець непростий. У фахівця були конфлікти в «Порту» – як з гравцями, так і з іншими тренерами. Рано чи пізно щось подібне мало статися й у «Мілані». Однак це сталося набагато раніше, ніж можна було припустити.

Усього за 1 місяць Консейсау налаштував проти себе частину гравців, посварився з Альваро Моратою і мало не побився з Давіде Калабрією. Між капітаном команди та її наставником спалахнув скандал після матчу проти «Парми». Калабрія розсердився через заміну, але в цьому немає нічого надзвичайно – багато гравців емоційно реагують на вимушений вихід з поля. Однак тренеру не сподобалося таке ставлення гравця, і він вирішив поговорити з ним. Очевидно, розмова одразу розпочалася з «обміну люб'язностями», оскільки учасників конфлікту довелося розтягувати іншим членам команди.
З Моратою все пройшло спокійніше, але конфлікт теж почався із заміни, яка не сподобалася гравцеві. Італійські ЗМІ писали, що Консейсау можуть звільнити вже за місяць після призначення. Футболістам нібито не подобається жорсткий стиль фахівця, велика кількість правил, вимога залізної дисципліни і тотальний контроль навіть за межами клубної бази. Португальцю пророкували такий же швидкий фініш, як і старт, але, схоже, у керівництва інша думка щодо цього.
«Мілан» швидко відправив Морату в «Галатасарай», а Калабрію – в «Болонью». Навіть Калабрію – вихованця «россонері», капітана, який до січня 2025 року проводив усю кар'єру на «Сан-Сіро». Разом із ними клуб залишили Лука Ромеро, Ісмаель Беннасер та Ноа Окафор. Більше того, «червоно-чорні» не лише розпустили всіх невигідних тренеру гравців, а й зміцнили склад для нього. «Россонері» напрочуд непогано попрацювали на трансферному ринку, причому посеред сезону.
Серед найпомітніших підписань – оренда захисника Кайла Вокера та форварда Жоау Феліша, а також придбання нападника Сантьяго Хіменеса за 32 млн євро. В якій би формі не був Вокер у першій половині сезону, для «Мілана» це топ-трансфер. До того ж у «россонері» і вибору особливого немає на правому фланзі, враховуючи травму Емерсона. Хіменес більш орієнтований на ворота, ніж Мората. Він не настільки корисний у командній взаємодії, як іспанець, проте може принести багато голів. Минулого сезону він забив 27 м'ячів за «Феєнорд» у чемпіонаті Нідерландів, позаминулого – 15.

Феліш – той хлопець, на якого все ще покладають надії. Він уже видавав відрізки топ-рівня, але йому постійно чогось не вистачає – то стабільності, то впевненості. Можливо, Консейсау – саме той тренер, який допоможе Фелішу взяти в руки і себе, і свою кар'єру. До того ж, він теж португалець. Незважаючи на все, що відбувається у «Мілані» з початку року, це, можливо, найцікавіша команда Серії А прямо зараз. А з приходом Консейсау і вищезгаданих гравців, вона стала ще й найбільш непередбачуваною.
Сергій ЗАВАЛКО
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ


Голкіпер «синьо-жовтих» оцінив результат команди у Лізі націй


Вболівальники розлютилися через вчинок головного тренера збірної України












