Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Major League Soccer
| Оновлено 05 грудня 2024, 19:20
3853
3

Бажають здивувати Нью-Йорк. Тамтешній Сіті збудує перший футбольний стадіон

У США цю подію вже називають «епохальною», «історичною» тощо

| Оновлено 05 грудня 2024, 19:20
3853
3
Бажають здивувати Нью-Йорк. Тамтешній Сіті збудує перший футбольний стадіон
etihadpark.com

В 2013 році у Нью-Йорку з'явився перший футбольний клуб із правом виступати в MLS, що знаходиться безпосередньо в межах міста. Проект отримав невигадливу назву «Нью-Йорк Сіті» та є спільним дітищем двох власників – еміратського футбольного холдингу City Football Group та професійного бейсбольного американського клубу «Нью-Йорк Янкіз».

«Родзинка» нового проекту полягала саме в тому, що він має прив'язку до Нью-Йорка не тільки у назві, а й у фактичному місці розміщення, оскільки, наприклад, «Нью-Йорк Ред Буллз» лише належить до Нью-Йоркської агломерації, а де-факто знаходиться у місті Гаррісон штату Нью-Джерсі.

Виступи у MLS «Нью-Йорк Сіті», який має прізвисько «голуби», розпочав із 2015 року, а на головну вершину північноамериканського клубного футболу вибрався вже через шість років – у 2021-му, коли під керівництвом норвезького наставника Ронні Дейли завоював Кубок MLS.

Втім, за межами США, мабуть, знайдеться не так вже й багато вболівальників, які знають про одну із головних складнощів (а то й проблем!), що існують у Нью-Йорку для професійних футбольних клубів. Тільки уявіть собі, що майже 9-мільйонний мегаполіс, площа якого становить 1223 квадратні кілометри, не має на власній території жодного суто футбольного стадіону, на якому могли б грати професіонали.

Ще з сімдесятих-вісімдесятих років минулого століття усі професійні футбольні клуби, які асоціюються з Нью-Йорком (в тому числі «Нью-Йорк Космос», за який грали нині, на жаль, вже покійні легенди світового футболу Пеле та Франц Беккенбауер) змушені були виступати або на нечисто футбольних аренах у межах міста та ділити їх із франшизами інших видів спорту, або виїжджати у інші населені пункти, як той таки «Нью-Йорк Ред Буллз» («червоні бики» з 2010 року мають власний суто футбольний стадіон, який наразі називається «Ред Булл Арена», проте він, як вже згадувалося вище фактично розташований на околицях Нью-Йорка – у місті Гаррісон штату Нью-Джерсі).

Зокрема, «Нью-Йорк Сіті» свої домашні матчі проводить або на бейсбольній арені «Янкі Стедіум», власником якої є бейсбольний клуб «Нью-Йорк Янкіз», або на «Сіті Філд», де свої домашні матчі проводить інша бейсбольна команда – «Нью-Йорк Метс».

Getty Images/Global Images Ukraine. Бейсбольний стадіон Янкі Стедіум є одним з нинішніх притулків Нью-Йорк Сіті для проведення домашніх поєдинків

Декілька десятиліть поспіль жодному професійному футбольному клубу Нью-Йорка так і не вдавалося втілити мрію своїх уболівальників та обзавестися власною виключно футбольною ареною, яку не потрібно ділити ані з бейсболістами, ані з ким-небудь іншим (планів існувало безліч, але найчастіше усі вони руйнувалися, зіштовхуючись із запеклою протидією з боку громадських груп). Хтось, як от «Нью-Йорк Ред Буллз», зрештою домовився з владою із сусіднього штату та перебрався грати туди, а когось, як от «Нью-Йорк Космос», спіткала невдача так і не дожити до моменту створення MLS, і канути у лету у зв'язку із фактичним закриттям Північноамериканської футбольної ліги (NASL).

І ось зараз на наших очах у Нью-Йорку починає творитися історія. Ще у 2022 році «Нью-Йорк Сіті» оголосив, що успішно завершив пошуки території під будівництво свого нового стадіону, який стане першим чисто футбольним у цьому мегаполісі. Незабаром влада Нью-Йорка затвердила проект будівництва об'єкту як частину міської реконструкції, в ході якої буде збудовано не лише стадіон для «голубів», а й 2500 одиниць житла, нову державну школу, готель, а також декілька роздрібних магазинів.

Перша суто футбольна арена Нью-Йорка отримає назву «Етіхад Парк». Її будівництво має розпочатися вже найближчими днями, у грудні цього року, а орієнтовне завершення заплановане на 2027 рік. В результаті, як оголошено, у Нью-Йорку має з'явитися стадіон «світового класу, який вирізнятиметься чудовим виглядом, сучасними зручностями та стане штаб-квартирою «Нью-Йорк Сіті».

newyorkcityfc.com. Художня візуалізація нової арени Нью-Йорк Сіті – стадіону Етіхад Парк

Місткість нового стадіону становитиме 25 тисяч глядачів (стільки ж, як і у «Ред Булл Арени» у Гаррісоні), а витрати на її зведення становитимуть близько 780 мільйонів доларів («Ред Булл Арена» у Гаррісоні, яку будували з 2006 по 2010 роки, обійшлася у 200 мільйонів доларів). При цьому, всі роботи будуть профінансовані виключно з бюджету «Нью-Йорк Сіті», керівництво якого спеціально для цього уклало спонсорську угоду з еміратською авіакомпанією Etihad Airways.

Також важливо зазначати, що усі гроші, які в майбутньому зароблятимуть «Нью-Йорк Сіті» на експлуатації стадіону «Етіхад Парк», надходитимуть виключно до скарбниці «голубів», а не їхнього материнського холдингу City Football Group. Про це вже поспішив заявити президент «Нью-Йорк Сіті» Бред Сімс.

«Угода, яку ми уклали із Etihad Airways, стосується лише нашого клубу, а не City Football Group. Уся виручка піде не в скарбницю конгломерату, а в скарбницю «Нью-Йорк Сіті». Якийсь час ми шукали інвесторів, які вже були близькі до нас або хоча б до City Football Group, і Etihad Airways в цьому сенсі була ідеальним співрозмовником. Партнерство з Etihad Airways – це стратегічне партнерство для ринку Нью-Йорка та усього американського футболу», – заявив Сімс.

З цікавих особливостей нової арени варто виділити те, що, як мінімум за запевненнями проектантів, «Етіхад Парк» стане першим стадіоном в MLS та першим професійним спортивним стадіоном у Нью-Йорку, який повністю функціонуватиме від власної системи електричної генерації. Для цього на даху змонтують ряд сонячних панелей, а ще, із метою зниження викидів від роботи транспорту при будівництві, планується використовувати виключно місцеві будматеріали та організувати систему збирання води під ігровою поверхнею, яка потім буде використана для зрошення.

Поява першої суто футбольної арени в Нью-Йорку, як очікується, не тільки дасть поштовх процесу популяризації футболу у США, але й дозволить нарешті на повні груди вдихнути бейсбольним командам «Нью-Йорк Янкіз» та «Нью-Йорк Метс», яким неодноразово доводилося підлаштовувати свої календарі матчів ще й під поєдинки «голубів». І це в такому багатомільйонному мегаполісі, як Нью-Йорк!..

Оцініть матеріал
(14)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 3
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Первый Среди Равных
А вже найшов, в Квінсі недалеко від кортів US Open.
Первый Среди Равных
Цікаво де саме у Нью-Йорку планують будувати цей стадіон.