Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Ліга націй
| Оновлено 14 листопада 2024, 12:20
3118
27

Що нашій збірній світить у нинішній Лізі націй, і до чого тут Ярмоленко

Валерій Василенко – про розклади та мікроклімат у збірній України

| Оновлено 14 листопада 2024, 12:20
3118
27
Що нашій збірній світить у нинішній Лізі націй, і до чого тут Ярмоленко
uaf.ua

У Лізі націй національній збірній України залишилося провести два поєдинки. У п'ятому турі підопічні Сергія Реброва зіграють проти збірної Грузії, а в останній ігровий день їхнім суперником буде національна команда Албанії. Обидва матчі відбудуться на полях наших опонентів.

На даний момент в активі «синьо-жовтих» – чотири очки. І останнє місце у групі.

Однак, незважаючи на незавидне турнірне становище, наша команда все ще має шанси фінішувати на першому місці у квартеті. Але для цього повинні скластися у правильній конфігурації певні умови.

Крім того, що нам кров із носу потрібно вигравати обидві зустрічі, ще потрібно, щоб збірна Чехії обидва свої поєдинки не виграла (чехи зіграють на виїзді з албанцями, а потім удома прийматимуть збірну Сакартвело).

Однак, якщо підопічні Івана Гашека виграють хоча б один поєдинок із двох, наша команда не зможе їх потіснити з першого місця.

Проте, якщо українці все одно в поєдинках, що залишилися, здобудуть максимальну кількість балів, вони фінішують на другому рядку. Це без огляду на результати протистоянь у паралельних зустрічах.

І в такому разі, тобто фінішу на другому місці, команда Реброва отримає право зіграти у матчах плей-оф за підвищення у класі з однією з команд, яка посяде підсумкове третє місце в одній із груп дивізіону А.

Для того, щоб Україна фінішувала на другому рядку у групі, може вистачити і чотирьох очок. Але за такого розкладу треба сподіватися і на суперників, щоб ті теж втрачали очки. Теоретично нас може влаштувати нічия у Тбілісі, якщо при цьому й чехи не виграють у албанців.

Якщо ж наша команда набере три очки, то вона у кращому разі може претендувати на третє місце у групі. Однак воно може і не виявитися рятівним у плані продовження прописки у дивізіоні В, оскільки третє місце нашої групи грає у плей-оф із другим місцем однієї з команд із дивізіону С.

Два очки в матчах, що залишилися, не кажучи вже про одне, майже напевно відправляють Україну в дивізіон С (зрозуміло, що дві поразки нас туди відправляють автоматично).

Якщо говорити об'єктивно, то наші шанси фінішувати на чолі турнірної таблиці є примарними. Є сумніви не лише у тому, що наша команда зможе здобути максимум балів у двох поєдинках на виїзді проти серйозних опонентів. Є сумніви і в тому, що Чехія не зможе здобути хоча б однієї перемоги в двох матчах, що залишилися.

Більше того, третє-четверте підсумкові місця для нашої команди бачаться значно реальнішими, ніж дві перші позиції. І такий песимізм обґрунтований насамперед провальним стартом підопічних Реброва у нинішній ЛН: нуль очок у двох поєдинках (проти Албанії та Чехії).

Якби наші футболісти у стартових іграх змогли здобути хоча б одне очко, зараз би їхні турнірні перспективи котирувалися набагато оптимістичніше. Проте за фактом маємо те, що маємо. Від цього й відштовхуємось.

***

Але в ситуації, що склалася, є ще й «інша черга». Йдеться про моральний мікроклімат у головній команді країни. За всього бажання назвати цей мікроклімат здоровим чи хоча б нормальним не виходить.

Після двох поразок нашої збірної на старті ЛН, у пресу стали сочитися подробиці взаємин головного тренера «синьо-жовтих» з деякими його підопічними. За наявною інформацією, Ребров втратив контакт із деякими гравцями збірної, і паралельно деякі гравці збірної стали не розуміти вимог головного тренера.

Нездорова атмосфера у національній збірній склалася ще після Євро-2024. Конкретно після стартового поєдинку, проваленого нашою командою (розгром від Румунії 0:3). Тоді, за чутками, футболісти самі захотіли розібратися у причинах поразки, проігнорувавши на цих розбираннях наставника.

З того часу Ребров втратив «легкість» у відносинах із підопічними. Втратив він їх із «нелегкої» руки Андрія Ярмоленка – капітана та багаторічного лідера збірної, який, за чутками, і був ініціатором тих розбірок після гри з румунами, на які не допустили Реброва.

А ще, за деякою інформацією, у Реброва натягнуті стосунки із Зінченком, Маліновським та Степаненком. Начебто як футболіст «Арсенала» за лаштунками висловлював невдоволення і своєю роллю у нинішній збірній України, і методами роботи головного тренера.

uaf. Олександр Зінченко

Проте проігнорувати Зінченка Ребров не може. Поки «канонір» був на лікарняному, наставник його не викликав. Але тільки-но Олександр почав отримувати ігрову практику в клубі, він отримав і виклик до збірної.

Якби Ребров проігнорував Зінченка, то ситуація була б, як мінімум, дивною. Хоча, якщо називати речі своїми іменами, за такого розкладу це був би скандал.

Однак капітана «Динамо» Ребров продовжує ігнорувати. Ярмоленко оговтався від травми, і його досвід і лідерські якості, напевно, стали б у нагоді зараз у збірній – у найвизначніший момент у нинішній ЛН. Але, схоже, Ребров зачаїв образу на Ярмолу. Зачаїв міцно. Бо не довикликав Андрія до збірної і після того, як стало зрозуміло, що через тривале відновлення від травми національній команді не допоможе Циганков.

Не допоможе їй і Буяльський, який спочатку був у резервному списку, а згодом його перевели в основу. Але у Віталія оперативно «намалювалося» пошкодження, яке викликає пересуди.

Не приїде до головної команди країни і голкіпер «Реала» Лунін. Андрій не травмований – тренується за графіком із основою «вершкових». Він має причину неприїзду іншого характеру – «за сімейними обставинами».

Вищевикладене наштовхує на думку, що зараз наші футболісти не поспішають до головної команди країни. І що головна команда країни для них – це радше обов'язок, а не привілей.

І частково така не вельми приємна ситуація склалася з вини головного тренера головної команди країни, який, з одного боку, постійно акцентує увагу на тому, що, мовляв, Ліга націй – другорядний турнір. А з іншого – б'є горщики з підопічними.

Тому дуже складно за подібних обставин розраховувати на подвиг.

Але ми, вболівальники, розраховуватимемо на нього. Як і диво. Нам подітися нема куди.

Оцініть матеріал
(17)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

«Питань не було». В Поліссі розповіли, як змінилась поведінка Макуана
Футбол | 14 листопада 2024, 11:42 0
«Питань не було». В Поліссі розповіли, як змінилась поведінка Макуана

Кішан Шіль Гаутам розповів про період скандального легіонера у другій команді «Полісся»

Чемпіон світу: «Це нікого не цікавило, навіть тоді, коли тут був Усик»
Бокс | 13 листопада 2024, 19:08 0
Чемпіон світу: «Це нікого не цікавило, навіть тоді, коли тут був Усик»

Джей Опетая висловився про крузервейт

Коментарі 27
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Gargantua81
я бы не вызывал не только Ярмоленко, но и Малиновского с Зинченко. Они давно уже ничего не дают для сборной.
Последний пример с привлечением Гуцуляка и Калюжного показал, что команде нужна свежая кровь и мотивация.
менталитет наших игроков такой, что добившись успехов в Европе, они начинают игру за сборную воспринимать туристическую поездку в перерывах между эмоционально напряженными играми в клубе. Это портит атмосферу в команде. 
nick07
щодо шансів збірної - буде за вдачу якщо зможуть взяяти 3 місце і утриматись в групі Б в перехідних матчах. 
1 місце - ну це з розряду фантастики
2 місце - теоретично так, практично - ні, навряд чи ці мажорчику зможуть здобути 4-6 балів. 
3 - це максимум і перехідні
але швидше всього 4 місце і пониження.
kolisnyk
Ні Ребров, ні Ярмоленко разом з Зінченком та Малиновським там не потрібні.
Nick.Grabowski
Реброву потрібно шукати кістяк команди, які би хотіли грати як за державу, так і за головного тренера. Які би цінували сам виклик в національну збірну, які би були патріотами-професіоналами в душі та в справах, а не імітували свою патріотичність (професійну відданість), промовляючи гарні слова.
А це можна побачити по індивідуальній ігровій статистиці гравців (ТТД, дистанція, боротьба, швидкість, креатив, пресинг тощо).
В збірній Україні мають грати ті, хто багато, самовіддано, порядно, розумно та творчо працює на команду.
Це видно по індивідуальних ігрових показниках ефективності конкретних футболістів, а не по порожнім (шаблонним) словам футболістів до-і-після матчів або зі статей лакейських "журналістів". 
antt
Я так зрозумів нашій збірній якщо навіть третє місце займе буде грати перехідні матчі в нижчий дивізіон. І тоді така перспектива буде дуже реальна. Якщо друге - то перехідні у вищий дивізіон. Якщо тут правильно вказані правила на прикладі Англії: https://www.eurosport.com/football/uefa-nations-league/2024-2
025/england-nations-league-permutations-qualify-promotion-relegation-world-
cup-lee-carsley-thomas-tuchel_sto20053747/story.shtml Вже б написали всі комбінації у нашій групі які можливі, щоб все знали наперед і по ходу орієнтувалися, що до чого виходить.
Falko
Матеріал подається як аналіз розкладів перед останньою спаркою, але дуже швидко і передбачувано скочується в "поганого Реброва". Я навіть трохи побоююсь за Валерія Василенка: підкрадись до нього хтось ззаду в темному місці і шепни на вухо: "Ребров" - людину інсульт може вхопити )
Nick.Grabowski
А що наша збірна буде робити в дивізіоні А (чи є це заслуженим)?
В збірної України стільки ігрових проблем в доволі слабенькій (посередній) групі дивізіону В. 
Залишитися в дивізіоні В - це нормальна / адекватна історія станом на зараз. 
Поточна збірна України - це середня / посередня за своїм рівнем, була і залишається такою. 
Тут головне не вилетіти в дивізіон С. 
Від того, що українські змі (лакеї) зробили з наших посередніх гравців - легенд та зірок футболу, вони не стали трушними майстрами та справжніми зірками футболу в реальності на європейській арені.  
luceorius
 Для Реброва саме час піти ва-банк, тобто зараз або ніколи! Шість очок в двох іграх суттєво покращать реноме тренера, незалежно від результатів суперників. Але ці шість очок потрібно здобути без Ярмоленка, Степаненка, Зінченка та Маліновського - до високих польотів збитих льотчиків не залучають. У випадку невдачі - відставка тренера, третього не дано. Хоча Шевченко може дати і  третє і четверте. 
umnuy2
у кого 10 номер будет решили микроклиматные или ещё решают
Перець
судячи зі статті куйовий мікроклімат в команді
nick07
Щодо конфлікту ніби-то "зіркових" пенсів з тренером? - так все може бути, тим більше якщо тренер не тренер, а так собі "крісло займати"
Gargantua81
а я не понял чего Тымчик уехал, травма или форма не устроила?
C.Пеклов
В нашій групі все може трапитися.Я б не виключав жоден із варіантів.Зб.України треба менше катати м'яча в захисті(тільки якщо 3-0),і все вийде.Бажаю нашим хлопцям вдалих результатів!
Burevestnik
із Динамо хто крім Буяльського ще травмований і не приїхав у збірну?
mig3131
Ніколи не був для мене Ребров великим тренером. Але ж і Ярмоленко та Зінченко також не зірки і це доказує їх гра в Європі. Добротні футболісти , не більше. Так що гра нашої збірної залежить від всіх видимих та невидимих представників футбольного життя країни. Не бажання футболістів грати в такій збірній зрозуміле. Ніхто не хоче бути "невісткою", продати себе з такою грою не можливо, та ще й травму можуть отримати.
nick07
Щодо Ярмоли - так є питання, він як лідер потрібен збірній, всі інші зарубіжні "звьозди" - дискусійно. Маліновський? а що він показує зараз? 
Fuz1982z
4 місце нам світить
zelc006
Динмівьке серденько подихає у конвульсіях...
Xvalenok03
Опаньки. Нежданчик. Не думал что ярмоленко с ребровым в контрах.
Эпидемия травм у динамовских тоже вызывает подозрение.