| Оновлено 18 вересня 2024, 18:00
4407
12

Переконливо, але не в плюс. Україна крупно обіграла Анголу

Команда Олександра Косенка реабілітувалася за поразку від Аргентини на старті ЧС-2024

4407
12
Getty Images/Global Images Ukraine

Збірна України у 2-му турі групового турніру чемпіонату світу 2024, який проходить в Узбекистані, зійшлася з командою Анголи. Після поразки 1:7 на старті мундіалю від збірної Аргентини у підопічних Олександра Косенка не було інших завдань і цілей, як тільки перемагати. І при цьому перемагати тільки з максимально можливою перевагою в рахунку, щоб нівелювати «мінус 6» після поєдинку з аргентинцями.

Українці одразу ж повели гру, але зустріли активний опір з боку ангольців, які добре взаємодіяли, а ще краще переміщувалися майданчиком, демонструючи хороші швидкості. Утім, хлопці Косенка наполегливо тиснули та шукали свої шанси, і знайшли один із них на 7-й хвилині. Ангольці зіграли грубо проти Жука й арбітр призначив пенальті в їхні ворота. Той же Жук із точки пробив холоднокровно. 1:0.

Гол помітно надихнув гравців збірної України, але свою перевагу вони розвинули тільки через 6 хвилин. Швидко розігравши м'яч з-за бокової, вони вивели на удар Корсуна – той акуратно пробив у правий нижній кут. 2:0!

Ангольці спробували завестися, але пропустили пас Фаренюка на Корсуна, який потім упевнено переграв голкіпера Гоміто. 3:0! Йшла 16-та хвилина першого тайму. Невдовзі Елбер, який був найкращим у складі команди Анголи, один м'яч відіграв, відзначившись гарним слаломним проходом. 3:1 – українці заслужено виграли першу половину гри і були сповнені рішучості продовжити справу після відпочинку.

Втім, друга половина матчу відновилася атаками гравців збірної Анголи. В одному з моментів за українців зіграла поперечина. Пощастило! А щастить, як відомо, найсильнішим. На 26-й хвилині Мельник прямим ударом зі штрафного вчетверте пробив оборону Анголи. Невдовзі Зварич, а на 32-й хвилині Чернявський довели перевагу «синьо-жовтих» до 6:1.

Українцям потрібен був ще один гол, щоб вийти в нуль у різниці голів на турнірі. На жаль, цього не сталося. На останній хвилин Веду забив другий гол Анголи, на що послідувала відповідь у виконанні Шведа.

7:2 – збірна України домоглася впевненої перемоги, але все ще має негативну різницю в м'ячах. Попереду в команди Косенка гра з командою Афганістану – ключова за другу позицію в квартеті, що дає право на пряму путівку в плей-оф.

Чемпіонат світу. Група С. 2-й тур

Ангола – Україна – 2:7

Елбер, 17, Веду, 40 – Жук, 7 пенальті, Корсун, 13, 16, Мельник, 26, Зварич, 28, Чернявський, 32, Швед, 40

Адеріто, 9, Гоміто, 20

Ангола: Гоміто – Шико, Елбер, Адеріто, Жо – Пауло, Арро, Калуанда, Фортеш – Веду.

Україна: Сухов – Зварич, Корсун, Семенченко, Абакшин – Микитюк, Шотурма, Швед, Жук – Фаренюк, Чернявський, Мельник.