Литвиненко став бронзовим призером Паралімпіади у стрибках у довжину

Український спортсмен посів третє місце у класі T36 з результатом 5.76 м

100
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Литвиненко

Український стрибун у довжину Олександр Литвиненко здобув бронзову медаль Паралімпійських ігор 2024. Він посів третє місце у змаганнях класу T36.

34-річний українець стартував на другій Паралімпіаді у кар'єрі. Всього в стрибках у довжину класу T36 змагалися 9 учасників, зокрема й інший українець Роман Павлик.

Вже з першої спроби Литвиненко повторив паралімпійський рекорд стрибком на 5.76 м і вийшов у лідери змагань. На ту саму позначку в другому раунді стрибків полетіли бразилець Асер Матеуш Алмейда Рамош і нейтральний Євгеній Торсунов – три спортсмени повторили паралімпійський рекорд в одному старті.

Жодному з лідерів не вдалося покращити рекордні результати до заключних спроб. У шостому стрибку золото виграв Торсунов зі стрибком на новий паралімпійський рекорд – 5.83 м.

Розподіл срібної та бронзової медалей визначали за другими найкращими спробами стрибунів: зі стрибком на 5.56 м Литвиненко посів третє місце. Роман Павлик встановив свій підсумковий результат у шостій спробі зі стрибком на 5.59 м – 7-ме місце.

Олександр Литвиненко виборов першу медаль на другій Паралімпіаді в кар'єрі. У 2021 році в Токіо Литвиненко фінішував 7-м у стрибках у довжину і посів 13-те місце в бігу на 100 метрів.

Це 7-ма медаль України в Парижі у змаганнях з легкої атлетики. У цьому виді спорту синьо-жовті виграли 2 золоті, 3 срібні та 2 бронзові нагороди.
Це друга медаль Паралімпіади-2024 для українців у стрибках у довжину. Напередодні 5-те золото поспіль у стрибках у довжину серед жінок виграла Оксана Зубковська.