MMA більше немає. В Афганістані таліби заборонили змішані бойові мистецтва
Угруповання Талібан практикує публічні страти та забивання жінок камінням
Рух Талібан в Афганістані заборонив змішані бойові мистецтва (ММА), заявивши, що вони надто жорстокі та порушують закони ісламу.
Представник радикального угрупування ісламізму, яке практикує публічні страти і забивання жінок камінням, заявив, що в цьому виді спорту використовуються небезпечні рухи, які викликають побоювання з приводу безпеки спортсменів.
Атал Машвані, представник спортивного департаменту Талібану, заявив: «Відтепер безкоштовні бойові ігри заборонені, і нікому не дозволено брати в них участь. Ті спортсмени, які займалися цим видом спорту, можуть перейти в інший вид спорту на свій вибір і продовжити свою діяльність».
Цей вид спорту став популярним в Афганістані, як і у всьому світі, із запуском Ultimate Fighting Championship (UFC) на початку 1990-х років.
Федерацію змішаних бойових мистецтв Афганістану було засновано у 2008 році, а Snow Leopard Fighting Championship, перший у країні приватний турнір зі змішаних бойових мистецтв, було засновано у 2015 році. Afghanistan Fighting Championship, заснований у 2018 році, провів десятки боїв до того, як Талібан повернувся до влади у 2021 році. Його правило про те, що «удари по обличчю» є незаконними, фактично поклало край цьому виду спорту та всім видам єдиноборств.
Машвані повідомив: «Талібан вивчав питання про те, чи можна визнати цей вид спорту відповідним ісламським законам, але виявив, що це неможливо. Після розслідування було вирішено, що цей вид спорту слід заборонити. Спортивна влада Афганістану не має статистичних даних про кількість спортсменів, які займаються цим видом спорту. Вони були частиною приватних організацій та не були зареєстровані у спортивному департаменті».
Міністерство країни з пропаганди чесноти та запобігання пороку, що віддало наказ про заборону цього виду спорту, заявило, що він «представляє ризик смерті». Більшість бійців ММА залишили Афганістан після повернення Талібану до влади, але майбутнє тих, хто залишився, виглядає невизначеним.
Один боєць ММА розповів: «У мене був запланований бій у Пакистані, але його скасували. Я готувався до нього останні два місяці, щоб змусити нашу країну пишатися. Тепер я не маю вибору, окрім як залишити батьківщину і вирушити в інше місце, де я зможу завоювати трофеї для свого народу».
Незважаючи на заявлене неприйняття насильства в боях змішаних бойових мистецтв, правозахисні організації звинувачують Талібан у тому, що він є одним із найрепресивніших режимів у світі, який використовує насильство для забезпечення дотримання своїх драконівських законів, таких як публічне забивання камінням, порка та страти.
В організації Amnesty International зазначили: «Численні агентства ООН повідомили про збільшення у країні кількості дитячих та примусових шлюбів, а також про гендерне насильство та безкарні феміциди».
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Леннокс вважає цю перемогу заслуженою
Алекс Перейра провів неймовірний рік та тричі захистив титул чемпіона UFC