0
ФК Шахтар

Найважливіші цифри 1-го туру УПЛ – у нашому традиційному огляді.

Матч відкриття чемпіонату втретє поспіль завершується нульовою нічиєю.

«Шахтар» після 7-річної перерви в рекордний 12-й раз стартує з великої перемоги.

Гірники не знають поразок у першому матчі сезону 16 років поспіль (15 перемог та 1 нічия).

Донеччани 15-й раз перемагають «Ворсклу» з великим рахунком, при цьому вперше з перевагою в 5 голів.

Микола Матвієнко оформляє 11-й дубль «Шахтаря» у поєдинках із полтавцями.

Георгій Судаков стає автором 50-го голу гірників у гостьових баталіях із біло-зеленими.

«Ворскла» 3-й рік поспіль програє на старті сезону (м'ячі 2-12).

Полтавці зазнають 20-ї великої поразки у рідних стінах.

Біло-зелені вдвадцяте поступаються помаранчево-чорним на своєму полі.

«Ворскла» пропускає 11 матчів поспіль.

«Кривбас» втретє поспіль бере гору над «Чорноморцем» (м'ячі 4-1).

Юрій Вернидуб, який відкрив свій 11-й сезон в УПЛ, святкує 120-ту вікторію на тренерській посаді в чемпіонатах України, у тому числі 30-ту – на чолі криворіжців.

«Чорноморець» заробляє 3-й «бублик» поспіль (м'ячі 0-5), а в гостях – 5-й (м'ячі 0-9).

Одесити стають другою командою після запорізького «Металурга», яка зазнала 200 поразок на чужих полях.

«Моряки» пропускають на виїзді 15 матчів поспіль.

«Чорноморець» обходиться без нічиїх 14 матчів поспіль (+2-12).

Загальна безгольова серія синьо-чорних досягає 302-х хвилин, а гостьова – 360.

ЛНЗ оновлює два клубні досягнення, здобувши загалом 4-ту перемогу поспіль (м'ячі 7-2), а на своєму полі – 3-тю (м'ячі 4-1).

Рекордна загальна безнічийна серія черкащан досягає 8 матчів (+6-2), а домашня – 6 (+4-2).

ЛНЗ, який продовжив свою суху серію до рекордної 251-ї хвилини, вдесяте грає на «нуль» в елітному дивізіоні.

Третя зустріч «Оболоні» та «Колоса», як і дві попередні, завершується внічию.

Андрій Цуріков стає автором 10-го дубля ковалівців в УПЛ.

ФК Колос

Руслан Черненко на 306-й хвилині перериває «рекордну» безгольову домашню серію «пивоварів».

М'яч, забитий Олександром Яциком, стає 100-м, пропущеним «Інгульцем» в УПЛ.

100-й матч у чемпіонатах України проводить Роман Вантух («Зоря»), 1-й – 34 гравці, у тому числі 12 легіонерів.

У 8-му для себе клубі елітного дивізіону дебютує Павло Полегенько, у 6-му – Володимир Адамюк, Орест Кузик, Тарас Саків (усі – «Карпати») та Денис Янаков («Чорноморець»), у 5-му – Євген Банада («Лівий берег»), Богдан Бутко («Чорноморець»), Денис Мірошніченко («Карпати») та Максим Третьяков («Колос»).

Тарас Степаненко стає 7-м гравцем, який брав участь у 19 українських чемпіонатах.

ФК Шахтар

20-й м'яч в УПЛ забиває Андрій Цуріков (перший у ворота «Оболоні»), 1-й - Марк Ассінор (у 1-й грі), Володимир Білоцерковець (у 8-й) і Олег Слободян (у 18-й).

1-й дубль у чемпіонатах України роблять Микола Матвієнко (у 165-му матчі) та Андрій Цуріков (у 216-му).

Автором першого голу УПЛ-2024/25 на 96-й хвилині, починаючи зі старту сезону, стає півзахисник «Кривбаса» Єгор Твердохліб.

Форвард «Шахтаря» Данило Сікан забиває перший м'яч «джокерів» у цьому чемпіонаті.

4-й пенальті із 4-х реалізовує Георгій Судаков.

1-шу червону картку у кар'єрі заробляє Ян Костенко (у 2-й грі).