Леон Маршан із Франції за дві години завоював дві золоті медалі

859
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Пан Чжанле з Китаю

Увечері 30 липня на Олімпійських іграх 2024 в Парижі розіграно 5 комплектів нагород у плаванні.

Китайський плавець Пан Чжанле завоював золоту медаль Ігор-2024 у Парижі на дистанції 100 метрів вільним стилем із новим світовим рекордом (46,40). Це перший світовий рекорд у плавальному басейні на Олімпійських іграх.

У фінальному запливі на 100 метрів вільним стилем серед жінок Сара Шестрем зі Швеції на останніх метрах дистанції дивом вирвала перемогу в Торрі Хаске, що лідирувала, зі США. Поки Хаске, її партнерка по команді Гретхен Уолш і Шівон Хогі з Гонконгу розбиралися між собою, Шестрем змогла торкнутися борту першою. Сара не має титулу чемпіонки світу в цій дисципліні.

У домінуючому стилі перемогу на дистанції 1500 метрів вільним стилем здобула Кеті Ледекі зі США, встановивши новий олімпійський рекорд. Це її восьмий титул олімпійської чемпіонки.

На останніх метрах дистанції визначився переможець і на дистанції 200 метрів батерфляєм у чоловіків. Чемпіон світу 2022 та чинний рекордсмен світу Кріштоф Мілак з Угорщини лідирував три чверті дистанції і, здавалося, що перемога залишиться за ним. Але після заключного повороту чемпіон світу 2023 року Леон Маршан почав стрімко скорочувати відставання і під рев домашньої публіки фінішував першим. Мілак став другим. Товариш Маршана за тренуваннями в Аризоні Ілля Харун, який представляє Канаду, – третій. Батьки Іллі – родом з України, акробати, виступали у знаменитому цирку Cirque du Soleil.

Слідом за перемогою на 200 метрів батерфляєм Леон Маршан за 2 години оформив ще одну золоту медаль, цього разу на 200 метрів брасом. Лідуючи від початку дистанції, він нікого не підпустив близько і завершив заплив з олімпійським рекордом (2:05.85).

(7)

ВЕРНЯЄВ: «Я додавав складність, бо треба було ризикувати»
Олімпійські ігри | 01 серпня 2024, 05:23 0

Український гімнаст на ОІ-2028 посів 8-ме місце в індивідуальному багатоборстві

Динамо гарантувало собі євроосінь. Мінімум, основний раунд Ліги Європи
Футбол | 31 липня 2024, 23:25 8

У 3-му раунді відбору Ліги чемпіонів підопічні Шовковського зіграють із Глазго Рейнджерс