Український чемпіон Сеула-1988 дав пораду олімпійській команді Ротаня
Олексій Михайличенко – про очікування від майбутнього футбольного олімпійського турніру
![Український чемпіон Сеула-1988 дав пораду олімпійській команді Ротаня](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/orig_695281.jpg)
Олімпійський чемпіон Сеула-1988 у складі збірної Радянського Союзу Олексій Михайличенко висловив думку про силу збірної України U-23, яка виступить у Парижі-2024, поділився своїми очікуваннями і дав пораду підопічним Руслана Ротаня.
– Я пишаюся нашими хлопцями. Мені дуже хочеться, щоб наша команда гідно виступила і здобула «золото» Олімпіади. Це знаковий турнір для України у цей важкий час. Нехай поруч зі мною, Чередником, Лютим, Яровенком і Тищенком будуть ще олімпійські чемпіони, я буду тільки радий.
Ми могли виступити на Олімпіаді ще раніше. У 2004 році молодіжна збірна України під моїм керівництвом стала віце-чемпіоном Європи. Але тоді, як раз, почали розводити зимову та літню Олімпіаду, і наша команда, нажаль, через це не поїхала на Ігри, бо їх перенесли.
– Головний тренер олімпійської збірної Руслан Ротань зіштовхнувся із проблемою при формуванні складу. Багато клубів, як українських, так і закордонних, не відпустило гравців на Ігри. Наша команда недорахувалась Трубіна, Мудрика, Судакова, Бражка та інших лідерів. Причина – Олімпіада проходить не в дати ФІФА і командам треба готуватись до сезону. Ви тренували клуб та збірну. На чиїй стороні тут правда?
– В даний час не може бути правди на стороні клубів у цій ситуації. Ми зараз повинні робити все, щоб Україна звучала у всьому світі. Олімпіада може бути один раз в житті і тут треба йти на поступки. Клубам потрібно було знайти компроміс з олімпійською збірною і відпустити хлопців. Це моя особиста точка зору.
– Дайте якусь мотиваційну промову для гравців нашої олімпійської збірної з висоти вашого досвіду.
– Хлопці, забудьте всі клубні справи і зосередьтеся на грі за олімпійську команду. Пам’ятайте, що ви захищаєте честь нашої країни. Яким би не був результат, ви повинні зіграти так, щоб не було соромно дивитись в очі вболівальникам. Я вірю, що у вас все вийде.
Чемпіонат світу та Європи – це футбольні форуми, а Олімпіада – всесвітній. На іграх переживаєш за всіх своїх спортсменів: легкоатлетів, гімнастів, плавців, футболістів. Це зовсім інше відчуття, ніж на Євро і ЧС, і воно може бути раз в житті.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![Джерело: угоду щодо переходу Довбика до Атлетіко повністю закрито](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/75/middle_695180.jpg)
![Джерело: угоду щодо переходу Довбика до Атлетіко повністю закрито](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/75/small_695180.jpg)
Залишилося дочекатися офіційної заяви
![Непристойний рахунок. Динамо знищило Партизан у першій грі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/middle_695227.jpg)
![Непристойний рахунок. Динамо знищило Партизан у першій грі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695227.jpg)
Команда Шовковського пропустила першою, але потім розібрала суперників на запчастини
![Це безумство. Сербські клуби програли 27 із 30 останніх ігор у єврокубках](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/slider_695277.jpg)
![Це безумство. Сербські клуби програли 27 із 30 останніх ігор у єврокубках](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695277.jpg)
![Клуб з MLS цікавиться гравцем Динамо. Він не входить до планів Шовковського](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/slider_695297.jpg)
![Клуб з MLS цікавиться гравцем Динамо. Він не входить до планів Шовковського](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695297.jpg)
![Динамо – Партизан – 6:2. Знищення сербів по-київськи. Відео голів і огляд](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/75/slider_695189.jpg)
![Динамо – Партизан – 6:2. Знищення сербів по-київськи. Відео голів і огляд](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/75/small_695189.jpg)
![](https://pic.sport.ua/images/users/0/9/68/thumb_373637.png)
![Leonid Bubelo](https://pic.sport.ua/images/users/0/9/68/thumb_373637.png)