П'ЯТЕНКО: «Важливо було опинитися серед сіяних команд у плей-оф ЧЄ»
Жіноча збірна України, обігравши Косово та Хорватію, посіла 2-ге місце у групі
![П'ЯТЕНКО: «Важливо було опинитися серед сіяних команд у плей-оф ЧЄ»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/orig_694253.jpg)
Жіноча збірна України завершила груповий турнір відбору до Євро-2025 у Лізі В на мажорній ноті, узявши гору над Косовом (4:0) та Хорватією (2:0).
Головний тренер жіночої збірної України Володимир Пятенко поділився враженнями від цих протистоянь:
– Важливо було досягти максимального результату, фінішувати у своїй групі другими й опинитися серед сіяних збірних, що продовжать боротьбу за путівку до фінальної частини континентального чемпіонату, який прийматиме Швейцарія. Нам це вдалося.
– Перед поєдинками з Косово та Хорватією ви стверджували, що вони діють у схожому стилі: грають переважно другим номером, жорсткі в боротьбі за м’яч, використовують тактику дрібного фолу.
– Тому на установці я налаштовував своїх підопічних на швидкий перехід від оборони до атаки, активність на флангах, вертикальні передачі, які ускладнюватимуть життя суперницям і змушуватимуть їх помилятися.
У матчі з Косовом нам стали в пригоді два швидкі голи, та й із хорватками доля протистояння також була практично вирішена ще до перерви, коли ми забили двічі. Далі ми намагалися грати за рахунком, уникати зіткнень, аби обійтися як без пошкоджень, так і без жовтих карток.
– Із Косовом було здобуто розгромну звитягу, а з хорватками були якісь сумніви стосовно позитивного підсумку?
– Початок матчу був для моїх підопічних складним. Давалася взнаки спека, до якої вони не відразу призвичаїлися. Та все ж поступово ми налагодили гру в пас, впевненіше почали діяти при підстраховці й перехопили ініціативу. Лише під завісу поєдинку хорватки провели кілька загрозливих атак, проте відзначитися не зуміли.
– В останніх матчах обійшлося без травм?
– Із різних причин довелося замінити Роксолану Кравчук та Дар’ю Апанащенко, але зараз із ними все гаразд.
– Що далі?
– 19 липня відбудеться жеребкування плей-оф, тоді й дізнаємося, із ким зіграємо далі. Поєдинки цього етапу відбору на Євро-2025 пройдуть 23 й 29 жовтня.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![ОФІЦІЙНО. Динамо дозаявило двох новачків на новий сезон УПЛ](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/70/middle_694114.jpg)
![ОФІЦІЙНО. Динамо дозаявило двох новачків на новий сезон УПЛ](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/70/small_694114.jpg)
Валентин Рубчинський і Браян Себальос потрапили у заявку киян на новий сезон
![ОФІЦІЙНО. Капітан юнацької збірної Грузії перейшов у Динамо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/70/middle_694145.jpg)
![ОФІЦІЙНО. Капітан юнацької збірної Грузії перейшов у Динамо](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/70/small_694145.jpg)
Контракт з Александре Пейкрішвілі розрахований на 5 років
![Джерело: Мирон Маркевич більше не є тренером Карпат](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/slider_694215.jpg)
![Став відомий склад Шахтаря на матч против Бешикташу](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/slider_694268.jpg)
![ОФІЦІЙНО. Коноплянка оголосив про завершення кар'єри](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/71/slider_694222.jpg)