| Оновлено 16 червня 2024, 06:10
5977
13

Після шоку не оговтались. Іспанія розбила Хорватію в Берліні

Команда Далича провалила перший тайм і тепер ризикує завчасно пролетіти повз плей-оф

5977
13

На чемпіонаті Європи-2024 вже починають вирувати перші пристрасті й ми тим часом дістались до квартету B, де зібрались немов за географічною ознакою країни із південної частини Європи. І оскільки там є чимало доволі потужних національних команд, то й не змусила на себе чекати перша дійсно гучна афіша цьогорічного міжнародного форуму.

Та й арена для протистояння поміж Іспанією та Хорватією була підібрана дуже доречно – берлінський «Олімпіаштадіон», де вже менше ніж через місяць ми дізнаємось ім’я нового чемпіона Європи. Але поки що всі розмови точились довкола контексту першого туру й перспектив команд Луїса де ла Фуенте в дуже складній та непередбачуваній групі.

Із одного боку – «Фурія Роха», із іншого – «vatreni», тобто «вогняні», а в підсумку ми половину першого тайму дивимось, як дві команди дуже ретельно перекочують м’яч у центрі поля й гадки не мають при цьому атакувати чиїсь ворота. Звичайно, із перевагою за володінням на користь Іспанії, бо вона без цього просто не може. Однак раптово на 29 хвилині тріснула оборона Хорватії й понеслась так, що аж гай шумів.

Добре, одна помилка захисту команди Далича під час розрізного пасу з центру поля від Руїса на Морату – то таке, трапитись може з кожним. Але ж не пускати одразу після цього того-таки Фабіана розстрілювати правий нижній кут із пів кола перед штрафним! При цьому хорвати намагались атакувати у відповідь, проте реалізація та вдалі дії Сімона нівелювали всі їхні старання.

І зрештою «картаті» догрались до того, що після першого тайму ми подумки ставили хрест на їхніх шансах у цій грі. Захист знову загубив гравця в небезпечній зоні, і Карвахаль із подачі Ямала з правого флангу міг із м’ячем вільно заїжджати у ворота. Реалізація від «Фурії Роха» була просто вбивчою, до чого суперники виявились явно не готові. Інакше цю легковажність у обороні пояснити неможливо.

У другій половині матчу інтригу було б дуже легко розвіяти, якби Іспанія забила швидкий м’яч зусиллями Ямала чи Морати, однак від пострілу першого врятував Лівакович, а другому завадило влучності під час спроби завершити простріл юного гравця «Барселони». Лише після цього в хорватів виникла нагода Станішича, яка була ледь не найкращим їхнім моментом для того, аби забити з гри. Захисникам іспанців довелось вибивати м’яч із лінії порожніх воріт.

І щоб наступного разу така небезпека виникла біля воріт команди де ла Фуенте, то треба було чекати аж до завершення поєдинку. Хоча тоді було дуже цікаво, бо англійська бригада арбітрів спочатку призначила пенальті за фол Родрі проти Петковича, який мав карати «Фурію Роха» за необачну гру Сімона у власному штрафному, але форвард не переграв голкіпера з «позначки».

Там була ще спроба від нього зіграти на добиванні, але її нівелював Перішич, який робив простріл, потраплянням до офсайду під час удару. Загалом, суцільні невдачі для футболістів Далича, які так і не показали, за рахунок чого планують виходити з цієї групи.

Наступний матч збірна Іспанії проведе в Гельзенкірхені проти Італії, а Хорватія в Гамбурзі зустрінеться з Албанією.

Чемпіонат Європи-2024. Груповий етап. Група B. 1-й тур.

Іспанія – Хорватія - 3:0

Голи: Мората, 29, Руїс, 32, Карвахаль, 45+2

На 80-й хвилині Бруно Петкович (Хорватія) не забив пенальті (воротар).

Попередження: Родрі, 78

Іспанія: Сімон – Кукурелья, Начо, Ле Норман, Карвахаль – Руїс, Родрі (Субіменді, 87), Педрі (Ольмо, 59) – Вільямс (Меріно, 67), Мората (Оярсабаль, 67), Ямал (Ферран Торрес, 86).

Хорватія: Лівакович – Гвардіол, Понграчич, Шутало, Станішич – Ковачич (Сучич, 65), Брозович, Модрич (Маріо Пашалич, 65) – Крамарич (Петкович, 72), Будімір (Перішич, 56), Маєр.

Арбітр: Майкл Олівер (Ашингтон, Англія).

Стадіон: «Олімпійський стадіон» (Берлін, Німеччина).

Удари (у площину): 11 (5) – 15 (5)
Кутові: 5 – 0
Офсайди: 2 – 0.

ІСПАНІЯ - ХОРВАТІЯ. ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦІЯ МАТЧУ

Температура: 23°C

Події матчу

45’ +2
ГОЛ ! М'яч забив Данiель Карвахаль (Іспанія).
32’
ГОЛ ! М'яч забив Фабіан Руїс (Іспанія).
29’
ГОЛ ! М'яч забив Альваро Мората (Іспанія).
(34)

Дерек Чісора зізнався, чи зможе Ф'юрі перемогти Усика у реванші
Бокс | 19 червня 2024, 13:17 1

Екссуперник українця вважає, що Олександр проведе бій-реванш ще краще

Залишок Євро покаже, чи здатний Ребров претендувати на статус топ-тренера
Футбол | 20 червня 2024, 09:00 56

Початок континентальної першості виявився шокуючим для головного тренера збірної України