Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Боротьба
| Оновлено 13 червня 2024, 01:06
231
0

НОК України закликає МОК позбавити борців з рф та рб ліцензій на ОІ

Спільний лист надіслали Вадим Гутцайт, Матвій Бідний та Юрій Копитко

| Оновлено 13 червня 2024, 01:06
231
0
НОК України закликає МОК позбавити борців з рф та рб ліцензій на ОІ
UWW

Президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт, в.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний та президент Асоціації спортивної боротьби України Юрій Копитко надіслали спільного листа Міжнародному олімпійському комітету у зв’язку з кваліфікацією на Париж-2024 представників Російської Федерації і Білорусі, які відкрито підтримують воєнні дії проти України.

Федерація спортивної боротьби росії назвала спортсменів, які візьмуть участь у Літніх Олімпійських іграх 2024. Звертаємо увагу, що вказані спортсмени підтримують війну в Україні, політику російського диктатора та не відповідають достатнім критеріям, для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN).

Зокрема, це Дінара Кудаєва, Наталія Малишева, Ольга Хорошавцева та Ірина Курачкіна.

Титулована російська борчиня Дінара Кудаєва опублікувала допис про смерть свого батька, який загинув на війні проти України та закликала вшанувати окупанта як «героя». Цей допис підримали ще двоє російських борчинь – Ольга Хорошавцева та Наталія Малищева, які вподобали публікацію. Ольга Хорошавцева також залишила коментар зі словами підтримки під дописом Кудаєвої.

Ірина Курачкіна, яка претендує на статус індивідуального нейтрального атлета (AIN), здобула ліцензію на участь в Олімпійських іграх. Однак у 2023 році Курачкіна брала участь у пропагандистських заходах разом із Віктором Лукашенком, сином президента білорусі. Віктор Лукашенко був підданий санкціям з боку Канади, ЄС, США, Австралії, Нової Зеландії та Великобританії за підтримку російської агресії.

Підписанти просять взяти до уваги дану інформацію та забезпечити запобігання участі російських та білоруських спортсменів, що є членами військових організацій або прихильниками війни проти України, в Олімпійських іграх.

Наголошуємо, що вся російська та білоруська спортивна спільнота є інструментом державної політики країн-агресорів, і спортсмени із російським та білоруським громадянством не можуть відповідати достатнім критеріям для набуття статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN). Це підриває основи міжнародного спортивного співтовариства та ставить під сумнів справедливість та неупередженість у спортивних змаганнях.

Непохитною залишається й позиція України: доки російські війська з підтримкою уряду білорусі продовжують вести свою жорстоку війну проти українського народу, необхідно запровадити заборону на участь російських та білоруських спортсменів у будь-яких міжнародних змаганнях у будь-якому статусі.

Оцініть матеріал
(2)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Траоре зізнався, чи дозволить сину грати за збірну України
Футбол | 19 липня 2024, 10:29 0
Траоре зізнався, чи дозволить сину грати за збірну України

Нападник «Шахтаря» дозволить Рахіму самостійно ухвалювати рішення

Ухвалив остаточне рішення. Яремчук відмовив турецькому клубу
Футбол | 19 липня 2024, 20:40 3
Ухвалив остаточне рішення. Яремчук відмовив турецькому клубу

Новою командою українця точно стане не турецький «Трабзонспор»

Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.