Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

ITF
| Оновлено 12 квітня 2024, 23:14
300
0

Євген ЗУКІН: «Допуск росіян до ОІ – політика подвійних стандартів»

Віцепрезидент ФТУ – про скандальне рішення ITF

| Оновлено 12 квітня 2024, 23:14
300
0
Євген ЗУКІН: «Допуск росіян до ОІ – політика подвійних стандартів»
ФТУ. Євген Зукін

Віцепрезидент і виконавчий директор Федерації тенісу України Євген Зукін прокоментував рішення ITF допустити тенісистів із рф і рб до участі в Олімпійських іграх у Парижі в «нейтральному» статусі.

- На жаль, жодних несподіванок для нас у цьому рішенні не було. Ми постійно слідкували за процесом, знали коли має бути ухвалене рішення і зі свого боку зробили все можливе, щоб воно було не на користь країн-агресорів. У мене була особиста зустріч із головою ITF Девідом Гаггерті, потім ми надіслали офіційного листа до ради директорів ITF, яка ухвалювала рішення.

У листі ми виклали наше бачення на те, що Олімпіада так чи інакше є командним змаганням, і поточні правила ITF безпосередньо забороняють участь в Іграх тенісистам з росії та білорусі. Однак, наші аргументи, звісно, розглядалися, але ключовим фактором стало те, що тенісисти продовжують брати участь в ATP, WTA та ITF турах, як «нейтральні» спортсмени і Олімпіада, на думку Ради директорів, нічим не відрізняється. Наша думка, що це не так, але таке рішення ухвалено і нам доведеться з ним жити.

- Як відбувається процес ухвалення такого рішення? Є якесь обговорення аргументів сторін? Чому відсторонені федерації росії та білорусі беруть участь у засіданні?
- Вони не мають права голосу, але оскільки це питання стосується безпосередньо їх, то вони можуть виступати. Насправді, з юридичного погляду, це питання не стосується нас, і це ми повинні були ініціювати наше бажання брати участь у цьому обговоренні. Нам не дали тут виступити, але в нас була окрема бесіда до і офіційний лист, який було прийнято до розгляду під час засідання. А оскільки питання стосується конкретно росіян і білорусів, то їх запросили.

Але суть уся полягає в тому, що це МОК відчинив ці двері і він дав усі рекомендації щодо допуску. Тому, природно, позиція МОК враховувалася. Щоб ви розуміли, перед початком засідання Ради директорів ITF, туди особисто прийшов і виступив Томас Бах (голова Міжнародного олімпійського комітету, – прим). Французька федерація тенісу – з ними теж усе зрозуміло: на Ролан Гаррос вони всіх допускають і з Олімпіадою те саме.

Я не знаю, хто як голосував, це закрита інформація, але як я розумію логіку цього рішення – то ось вона саме така. Подобається нам це? Категорично ні. Наша позиція, що це командні змагання, що ці атлети ніяк не «нейтральні» і все це політика подвійних стандартів.

- Чи є розуміння, які критерії будуть використовуватися для кваліфікації «нейтральних» гравців на Олімпійський тенісний турнір?.
- Грубо кажучи, тільки рейтинг, більше ніяких. Неучасть у матчах за збірну не стане перешкодою, тому що позиція ITF така: ми самі їх не допустили, і тим самим ми не дали їм можливості виконати ці умови. Тож тепер ми не будемо їх обмежувати цим критерієм.

- Добре, а що буде з квотами? Кожна країна має право на 6 тенісних ліцензій: чотири в одиночці+дві пари. Як буде тут, коли фактично немає росії, немає білорусі, а є щось «нейтральне»?.
- Буде те саме, ті самі квоти, як і для інших нормальних країн. Повторюся – це політика подвійних стандартів. Це спроба вбудуватися в загальну тенісну ситуацію і в те, що хоче бачити Міжнародний олімпійський комітет. Під це буде щось і якось підганятися.

Чесно кажучи, для мене незрозуміло як це можливо. Є відсторонені НОКи, відсторонені федерації – це все суб'єкти олімпійського руху. Що таке олімпійський рух? Тут немає АТР, немає WTA, немає Великих шоломів. Є МОК, є НОКи, є міжнародні федерації з видів спорту і національні федерації з видів спорту. Два ключові суб'єкти олімпійського руху – відсторонені. Тобто ті організації, які повинні представляти і висувати спортсменів для участі – вони відсторонені і як тоді ці спортсмени можуть брати участь? Але це якщо ми беремо абсолютно юридично зрозумілий механізм. Але є політичні рішення, які перекреслюють будь-яку логічність, а це абсолютно політичне рішення, яке ухвалив МОК, і як пише ITF у своєму пресрелізі: «Рішення ITF узгоджується з більшістю міжнародних федерацій щодо індивідуальних змагань і спортсменів, які братимуть участь в Іграх 2024 року в Парижі цього літа».

- Чи є якийсь механізм, щоб оскаржити це рішення?.
- Це рішення було опубліковано тільки вчора, тому ми ще не розглядали. Зазвичай те, що вирішує Рада директорів, то всередині ITF ти вже нікуди не можеш апелювати. Це тільки CAS (Спортивний арбітражний суд, – прим.), але там тільки подача позову коштує чималих грошей і думаю, що краще ми їх на теніс витратимо.

- Минулого року було багато публічної підтримки з боку тенісних федерацій Скандинавських країн і країн Балтії. Як зараз йдуть справи з цим? Чи можливі якісь спільні дії проти цього рішення?
- Насправді всі вже трохи змирилися з тим, що відбувається. Наша війна в спортивному світі всіх трохи втомила. Якщо говорити про європейські країни, так звані Nordic countries і Baltic countries, то в них скрізь заборонені міжнародні професійні тенісні турніри. Оскільки уряди цих країн заборонили участь росіян і білорусів, то їм не дають тепер проводити такі турніри вже майже два роки. Тобто в такий спосіб вони продовжують нас підтримувати, але на жаль, це не ті голоси, які можуть щось змінити.

Оцініть матеріал
(1)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 0
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.