У Литві вирішили бойкотувати футбольні матчі проти білорусі на Євро
Едгарас Станкявічюс заявив про бойкот у кваліфікації жіночого Євро-2025
![У Литві вирішили бойкотувати футбольні матчі проти білорусі на Євро](https://pic.sport.ua/images/news/0/16/159/orig_671937.jpg)
Жіноча збірна Литви з футболу вирішила відмовитися грати зі збірною білорусі.
Внаслідок жеребкування обидві команди опинилися в одній групі кваліфікації до жіночого Євро-2025. Разом із ними у групі C1 виступлять команди Грузії та Кіпру.
У Литовській футбольній федерації повідомили, що готові до технічних поразок і навіть дискваліфікації.
Президент Литовської футбольної федерації (LFF) Едгарас Станкявічюс заявив, що збірна Литви бойкотуватиме матчі з командою білорусі:
«Доля грає з нами жарт. Це прокляття, яке знову виводить нас на білорусь. Минулого року збірній з футзалу та команді юнаків довелося зустрітися одна з одною. У випадку з чоловічою збірною з футболу вдалося зманеврувати, вирішити міні-конфлікт з УЄФА і не зіграти. Фортуна знову «усміхнулася» жіночій збірній. Якщо говорити про спортивний результат, то жеребкування цілком сприятливе. Усі три команди можна перемогти, але грати з білоруссю ми точно не плануємо.
Дуже сподіваюся, що санкції обмежаться технічними поразками 0:3 і наші дівчата продовжать брати участь у відборі. Вони здатні поборотися за другу позицію у групі та місце у наступному раунді. Але поки що прецеденту не було. Для мене найголовніше, щоб нас не дискваліфікували. Це було б найболючішим. Нас не переведуть до нижчого дивізіону, тому що немає дивізіону D.
Я вилітаю до Швейцарії, у нас там буде засідання комітету УЄФА, і ми домовилися обговорити це питання у п'ятницю, 8 березня. Наша позиція є принциповою. Ми намагаємося зрозуміти, що буде з командою, якщо вона відмовиться грати два матчі – це будуть лише технічні поразки 0:3 чи дискваліфікація на весь цикл? Ми можемо отримати технічні поразки, покарання, нуль очок, але ми не гратимемо з ними. Ми на це згодні.
Схоже, в УЄФА також нас розуміють, знають ситуацію, просто треба зрозуміти, яким буде покарання. Наша головна позиція – не грати з білоруссю. З іншого боку, УЄФА не повинна звідти викидати нас. Хіба що із цієї кваліфікації. До нижчого дивізіону нас не відправлять, бо ми й там все одно».
У лютому 2022 року УЄФА усунув усі російські клуби та збірні від участі у міжнародних турнірах, а ось команди білорусі продовжують брати участь у змаганнях під егідою УЄФА.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
![Налаштувати стрічку](/images/news-promo-feed.png)
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
![«Він виграє стильно». Чісора назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/middle_695636.jpg)
![«Він виграє стильно». Чісора назвав переможця реваншу Усик – Ф'юрі](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/small_695636.jpg)
Реванш відбудеться 21 грудня 2024 року
![Терпець увірвався. Перес ухвалив жорстке рішення щодо майбутнього Луніна](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/middle_695354.jpg)
![Терпець увірвався. Перес ухвалив жорстке рішення щодо майбутнього Луніна](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/76/small_695354.jpg)
«Реал» хоче продати українця вже цього літа
![Віталій ПЕРВАК: «Команда вистраждала цю перемогу над Металістом 1925»](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695766.jpg)
![Усик зробив сміливий прогноз на мегафайт Джошуа – Дюбуа за титул IBF](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/77/slider_695501.jpg)
![Визначено команди, які зіграють у фіналі за вихід до УПЛ](https://pic.sport.ua/images/news/0/17/78/slider_695740.jpg)