| Оновлено 27 лютого 2024, 21:17
3128
2

Мудрик програв Кубок, Лунін врятував Реал, Циганков знову забив

Блогер Sport.ua Сергій Тищенко розповідає, як українці проявили себе у провідних чемпіонатах

3128
2
Getty Images/Global Images Ukraine. Андрій Лунін

На вихідних відбувся тур у провідних чемпіонатах Європи. Підбиваємо підсумки для наших співвітчизників із топ-ліг.

Гол Циганкова та пасивність Довбика

«Жирона» вдома розгромила «Райо Вальєкано» – 3:0.

На початку другого тайму каталонці відкрили рахунок, а під кінець матчу довели справу до розгрому.

Артем Довбик та Віктор Циганков вийшли у стартовому складі «Жирони». Нападник відіграв 72 хвилини, а вінгер – 88 хвилин.

Український форвард загалом провів не найкращий матч. Артем опинився один проти трьох захисників «Райо». Передачі до нього майже не доходили. Наприкінці першого тайму хотів прийняти м'яч на груди біля воріт суперника, але підвела техніка. На початку другого тайму Довбик втратив свою найкращу можливість забити гол. Після пасу від Циганкова український нападник пробивав метрів із 5-6, але не влучив у ворота зі зручної позиції.

Циганков був активним на своєму правому фланзі, загострював, але у першому таймі жодної гостроти не було від українського вінгера. Відразу після перерви міг відкрити рахунок, але з близької відстані не переграв воротаря «Райо». Через декілька хвилин саме Циганков забив гол, який вирішив долю поєдинку. Мігель Гутьєррес віддав на українця зручну передачу. Віктору залишалося з меж штрафного майданчика влучити у дальній кут. Виконання удару було на найвищому рівні без шансов для воротаря. Для Циганкова це шостий гол в сезоні.

Getty Images/Global Images Ukraine. Артем Довбик і Віктор Циганков

Потім ще зробив майже все для голу Довбика, але Артем промазав зі зручної позиції.

Загалом, Віктор провів дуже сильний матч. Показав, що він є одним із лідерів «Жирони». Може вести команду за собою, коли не все виходить у партнерів.

«Жирона» поступається лідеру Ла Ліги «Реалу» 6-ма очками.

Сейв Луніна

«Реал» вдома здолав «Севілью» – 1:0.

Єдиний гол у кінці гри забив Лука Модрич.

Андрій Лунін захищав ворота мадридців. Український воротар мав дуже мало роботи впродовж матчу. На старті поєдинку Юссеф Ен-Несірі після прострілу не влучив у ворота із близької відстані. Лукас Окампос перевірив Луніна дальнім ударом. У Андрія було все добре із концентрацією. Але перед цим арбітр зафіксував порушення правил.

На початку другого тайму Андрій зробив головний сейв у матчі, коли відбив удар Ісаака Ромеро з близької відстані. Іспанський нападник опинився один перед воротами, але Лунін зміг відбити удар коліном.

Український воротар відіграв упевнено та спокійно. Врятував свою команду та чітко виконував голкіперську роботу.

«Реал» лідирує в чемпіонаті Іспанії. Найближчий переслідувач «Жирона» відстає на 6 очок.

Маліновський вийшов на заміну

«Дженоа» переміг вдома «Удінезе» – 2:0.

«Грифони» вирішили долю поєдинку наприкінці першого тайму, коли забили два голи. На початку другого тайму гості залишилися в меншості.

Руслан Маліновський другий матч поспіль опинився в запасі. Український півзахисник з'явився на полі на 78-й хвилині, коли доля поєдинку була вирішена. За проведений на полі час український легіонер нічим особливо не відзначився.

Getty Images/Global Images Ukraine. Руслан Маліновський

Єдиний момент за участі Руслана, коли український півзахисник намагався пробити з-за меж штрафного майданчика, але удар не вийшов. Захисники заблокували спробу пробити.

«Дженоа» перебуває на 12-му місці із 33-ма очками.

Коваленко вперше зіграв у основі за нового тренера

«Емполі» в гостях переміг «Сассуоло» – 3:2.

Гості забили швидкий гол. У другому таймі команди двічі забивали в ворота одна одної. «Емполі» вирвав перемогу в доданий до матчу час.

Віктор Коваленко вийшов у стартовому складі. Український півзахисник вперше вийшов в основі після призначення Давіде Ніколи наставником «Емполі». Загалом провів на полі 80 хвилин.

Віктор провів посередній матч. За статистичними даними став одним із найгірших у складі своєї команди. Коваленко на полі особливо нічим не відзначився. У першому таймі міг зіграти на добиванні, але відверто прогавив епізод.

«Емполі» перебуває на 13-му місці із 25-ма очками.

Надійний Миколенко

«Евертон» розписав нічию в гостях із «Брайтоном» – 1:1.

«Чайки» врятувалися від поразки у доданий до матчу час.

Віталій Миколенко провів повний матч у складі «ірисок». Український захисник виглядав доволі непогано. Виграв 3 з 4 дуелей, не давав себе обіграти один в один та одного разу заблокував удар. В обороні Миколенко був надійним, до атакувальних дій майже не підключався.

«Евертон» перебуває на 15-му місці, маючи в активі 25 очок.

Забарний не стримав Фодена

«Борнмут» вдома мінімально поступився «МС» – 0:1.

Єдиний гол у матчі забив Філ Фоден у середні першого тайму.

Ілля Забарний провів на полі повний поєдинок. На початку поєдинку Ілля програв єдиноборство Фодену, який віддав зручний пас на Ерлінга Холанда, але норвезький форвард не зміг забити.

Через декілька хвилин Забарний розпочав довгою передачею небезпечну атаку «вишень», але Едерсон впорався з ударом Мілоша Керкеза із-за меж штрафного майданчика.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ілля Забарний

У випадку зі пропущеним голом помилку зробив партнер Забарного по центру захисту Маркос Сенесі. Аргентинський захисник програв силову боротьбу Холанду у власному штрафному майданчику. Можуть бути питання й до Забарного, бо на добиванні Фоден залишився сам. За гравця збірної Англії відповідав саме Ілля, який опинився далеко за спиною Філа.

На початку другого тайму Ілля розпочав атаку, яка завершилася небезпечним епізодом біля воріт гостей.

Потім Забарний програв силову боротьбу Холанду, але зміг заблокувати удар зіркового нападника у підкаті. Під кінець матчу Ілля не дав зіграти на добиванні Жеремі Доку після сейву Нето.

«Борнмут» на 14-му місці із 28-ма очками. Команда Забарного не може перемогти у 7-ми матчах поспіль в АПЛ.

Мудрик програв Кубок Ліги

У фіналі Кубка англійської ліги «Челсі» поступився «Ліверпулю» – 0:1.

Єдиний гол в овертаймі забив Вірджіл ван Дейк після подачі кутового.

Михайло Мудрик вийшов на заміну наприкінці основного часу. Український вінгер мав у своєму розпорядженні 30 хвилин ігрового часу. Особливо нічим Михайло в конструктивному плані не відзначився. Намагався працювати на команду, але якихось моментів не створив.

Мудрик став одним із винуватців поразки «Челсі». Саме з-під нього забив гол Вірджіл ван Дейк після подачі кутового. Але тут більше гостре питання: чому Мудрик опинився під час стандарту разом зі знаним майстром гри на другому поверсі Вірджілом? Гра головою ніколи не була сильною стороною Михайла. Нідерландський захисник скористався своєю перевагою у зрості та приніс Кубок ліги «Ліверпулю».

Зінченко продовжує лікуватися

«Арсенал» розгромив «Ньюкасл» – 4:1. Олександр Зінченко не потрапив до заявки «канонірів» через травму.

«Брентфорд» в гостях поступився «Вест Хему» – 2:4. Єгор Ярмолюк провів весь матч у запасі.

Матч «Валенсії» проти «Гранади» перенесли через траур, пов'язаний із пожежею у багатоповерхівці.