Далі – Марсель. Шахтар завершив підготовку нічиєю проти Лехії Гданськ

Зимові збори команда Маріно Пушича закрила днем без поразок

2805
27
ФК Шахтар Донецьк

Найближчий тиждень для чинного чемпіона України, донецького «Шахтаря», мине дуже швидко. Бо команді Маріно Пушича треба буде завершити зимові тренувальні збори в Туреччині, після чого повернутись до більш звичних географічних широт у Гамбург, і вже там готуватись до надважливого протистояння проти французького «Марселя» в попередньому раунді плей-оф Ліги Європи УЄФА.

Саме тому останній ігровий день для «гірників» знову видався насиченим і містив у собі одразу два повноцінних товариських матчів. Однак, на відміну від минулої суботи, «Шахтар» спочатку зіграв резервістами проти туркменістанського «Аркадага» (4:1), а вже потім перейшов до більш статусної «Лехії» з польського міста Гданськ, яка хоч і виступає в другому за силою дивізіоні, проте дуже хоче потрапити до першого, тож іменитий суперник наприкінці підготовки й для футболістів Шимона Грабовські був дуже доречним. А те, що весь склад польської команди коштував, як п’ята частина Георгія Судакова, то вже трохи інше питання.

Певна річ, що гроші в футбол не грають, однак ця перевага «гірників» виглядала на полі більш, аніж просто показником на якомусь там трансферному порталі. «Шахтар» повністю переважав суперників у першому таймі, однак ті натомість настільки інтенсивно намагались засушити гру, що арбітру навіть довелось дати гравцям кілька необов’язкових жовтих карток, щоб хоч трохи підняти градус напруги.

За моментами в донеччан також була перевага й навіть м’яч вони забили на 38 хвилині, але Коноплі тоді під час спроби завершення подачі з лівого флангу на дальній стійці дали фол в атаці за поштовх суперника в спину. Через це рахунок змін не зазнав до перерви, а в суперників тим часом «сухий» матч проводив воротар Богдан Сарнавський, тоді як уся атака замикалась на також знайомому нам Максимі Хлані, проте й його вдавалось контролювати.

Українське представництво в складі суперників, власне, і було своєрідною родзинкою цього протистояння, бо на полі з перших хвилин ще був присутній Желізко. І було помітно, шо це тріо відіграє велику роль у складі «Лехії», щоправда навіть із ними змінити хід зустрічі на власну користь полякам майже не вдавалось.

А «Шахтар» у підсумку забив одразу після завершення повної години ігрового часу. Зубков не витримав і самостійно побудував собі момент із завершальним пострілом у дальній кут із правого флангу штрафного. А оскільки бив із неробочої правої ноги, то й досвідчений Сарнавський не розгадав момент для удару.

Потім донеччани спокійно тримали гру під власним контролем і здавалось, що вийдуть із неї переможцями. Але ні. Почергові помилки на правому фланзі захисту на 78 хвилині створили момент для того, аби Бобчек прострілив на порожні для Сезоненка, тому рахунок знову став рівним. Поляки після цього дуже активно почали пресингувати, тож «гірники» навіть не мали простору для ще однієї гольової атаки.

Перший матч проти французького «Марселя» донецький «Шахтар» проведе 15 лютого.