Перша медаль збірної України на юнацьких ОІ. Пуцко взяла бронзу у спринті

Поліна успішно виступила на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх у Канвондо

2637
0
НОК України. Поліна Пуцко

23 січня на IV зимових Юнацьких Олімпійських іграх у Канвондо (Південна Корея) відбулася спринтерська гонка.

Українка Поліна Пуцко здобула бронзу та принесла першу медаль збірній України на ЮОІ.

Юна спортсменка дуже вдало відпрацювала на вогневих рубежах – лише один промах із пристойною швидкострільністю, а на останньому колі змогла втримати перевагу над набагато швидшими, але менш влучними суперницями, вигравши у боротьбі за бронзу у чешки Хеди Міколашової 11 секунд.

Непогано виступили ще дві українки, які сьогодні вийшли на старт. Валерії Шейгас та Ірині Шевченко не вистачило швидкості на останньому колі. Шейгас виходила на фінішні два кілометри четвертою, маючи на промах більше, ніж у Поліни Пуцко, і за певних обставин могла навіть скласти конкуренцію у боротьбі за медаль. Однак у підсумку стала 12-ю із двома колами штрафу. Шевченко продемонструвала третю в гонці швидкострільність, проте при цьому не влучила тричі, що не дозволило піднятися вище за 23-тю позицію.

Чемпіонкою стала італійка Карлотта Гаутеро, яка з одним колом штрафу змогла на 35 секунд випередити Елу Север зі Словенії, яка, у свою чергу, промахнулася тричі. Обидві мають досвід виступу на юніорському чемпіонаті світу минулого року, а Гаутеро – навіть естафетну медаль.

Щодо хлопців, то найкращий результат в українській команді показав Олександр Біланенко-молодший, який, окрім досить високого 12-го місця, на фініші показав і непогану (а для юнацького віку – відмінну) швидкострільність, відпрацювавши два рубежі за 57 секунд. При цьому Олександр тричі не влучив по мішені, тому змушений був задовольнятися фінішем за межами десятки найкращих. Хоча на виході з другого рубежу українець показав восьмий графік – трохи забракло запасу сил на останнє коло.

Ще троє українців були далекі від боротьби за високі місця, пройшовши вогневі рубежі із чотирма колами штрафу в кожного. Причому лише Іван Стеблина у спринті виступив краще, ніж три дні тому в індивідуальній гонці, показавши сьогодні 47-й результат. Дмитро Крюков фінішував 51-м, а Олександр Голік – 76-м.

Чемпіоном став Антонен Гі, для якого це вже третя золота медаль на цих ЮОІ. Його брат Флавіо став третім, а срібло завоював Тов Ройсланд.