Гладкий та ще 7 гравців із 50+ матчами в УПЛ, які зараз без клубу
Кому потрібні досвідчені вільні агенти?
Вже дуже скоро основна частина новин щодо української Прем'єр-ліги буде пов'язана із кадровими питаннями: хто та куди переходить, від кого позбавляються, а кого – запрошують на перегляд. Однак у чому не виникає жодних сумнівів, то це у звично великій кількості безкоштовних угод. У розпал російсько-української війни економіка не дозволяє клубам УПЛ робити надто дорогі покупки, та й у цей час вони просто не мають морального права бути здійсненими. Тому чекаємо звично високий відсоток угод із вільними агентами, а прямо зараз пропонуємо оцінити деякі кандидатури.
Сьогодні у фокусі нашої уваги гравці, на рахунку яких 50 та більше проведених матчів в українській Прем'єр-лізі та які зараз сидять без клубів. Одразу обмовимося, що йтиметься про етнічних українців, тому в списку не буде ані Марлоса, ані Жуніора Мораеса, в яких, вочевидь, десь на горищах бразильських фазенд ще збереглися українські паспорти, але які повертатися до нашої країни, коли тут йде гаряча фаза війни, жодного бажання не демонструють.
Олександр Гладкий
Вік: 36 років
Попередній клуб: «Чорноморець»
Показники в УПЛ: 361 матч, 99 голів, 55 асистів
Зайдемо одразу з козирів. 36-річний Олександр Гладкий, котрий влітку цього року попрощався із «Чорноморцем», все ще не оголошував про завершення кар'єри гравця, а тому – доступний для підписання. Триразового чемпіона України у складі «Шахтаря» після відходу зі стану «моряків» пов'язували із трансфером у «Карпати», проте ця інформація не знайшла підтвердження, і з того часу про Гладкого у ЗМІ практично нічого не чути.
Гладкий – це справді унікальний футболіст для українського футболу, оскільки він встиг пограти у всіх культових вітчизняних клубах – «Динамо», «Шахтарі», «Дніпрі», «Металісті», «Карпатах», «Зорі», «Чорноморці». У цьому списку не вистачає, мабуть, лише «Таврії» та «Ворскли», і якщо поки що в аспекті клубу із Сімферополя треба почекати моменту деокупації Криму бравими воїнами ЗСУ, то ось із Полтавою… Поживемо-побачимо.
Дмитро Коркішко
Вік: 33 роки
Попередній клуб: «Металіст»
Показники в УПЛ: 88 матчів, 14 голів, 7 асистів
Вихованцю академії «Динамо» Дмитру Коркішку так і не поталанило зіграти бодай один офіційний поєдинок у лавах рідної команди. Натомість хавбек досить непогано зарекомендував себе в українській Прем'єр-лізі у лавах «Чорноморця» та «Дніпра-1». Також Коркішко має за плечима легіонерський досвід, оскільки він виступав у Туреччині (за «Гіресунспор» та «Хатайспор») та Казахстані (за «Актобе»).
Минулого сезону Коркішко провів 13 матчів (1 гол) в УПЛ за «Металіст», а після вильоту харків'ян з елітарного дивізіону отримав статус вільного агента, і з того часу ніяк не може знайти нову команду. При цьому, не треба забувати, що у 2009 році Дмитро з юніорською збірною України ставав чемпіоном Європи U-19.
Максим Каленчук
Вік: 34 роки
Попередній клуб: «Акжайик» (Казахстан)
Показники в УПЛ: 85 матчів, 2 голи, 5 асистів
Вихованець донецького футболу Максим Каленчук левову частину поєдинків у рамках української Прем'єр-ліги відіграв за «Сталь» з Кам'янського, яка на той час в плані кадрів багато у чому стала правонаступницею донецького «Металурга», а незабаром пройшла таким же непривабливим маршрутом – від клубу УПЛ до повної ліквідації юридичної особи як такої…
Втім, після «Сталі» Каленчук ще пограв в Україні за «Олександрію», «Верес» та «Львів», а потім подався до першолігового на той момент «Руху», аби згодом остаточно залишити країну та податись на легіонерські хліби. У 2020 та 2021 роках Максим грав у Білорусі за «Вітебськ», а у січні 2022-го повернувся до України, підписавши контракт з ЛНЗ, проте після початку повномасштабної фази російсько-української війни знову відбув до іноземного чемпіонату. З квітня 2022-го до січня 2023-го Каленчук грав у Казахстані за «Акжайик», а потім отримав статус вільного агента і вже більше року залишається незатребуваним.
Вадим Парамонов
Вік: 32 роки
Попередній клуб: «Урарту» (Вірменія)
Показники в УПЛ: 58 матчів, 2 голи
В українській Прем'єр-лізі Вадим Парамонов відомий передусім за виступами у складі «Львова» та «Колоса». У цих командах центральний захисник, власне, й провів більшу частину поєдинків в еліті вітчизняного футболу, хоча також недовго захищав кольори «Руха». У лютому 2021 року Парамонов відбув до Вірменії, де став гравцем «Урарту». З цією командою Вадим у сезоні-2022/23 став чемпіоном та володарем Кубка країни, але влітку поточного року співпраця між сторонами завершилася.
З того часу про Парамонова мало що чути, й наразі навіть невідомо, де знаходиться цей захисник, який народився у Павлограді та робив перші кроки у футболі на Дніпропетровщині. У «Львові» та «Колосі» Парамонов був досить непоганим виконавцем, і у свої 32 роки напевно ще здатний стати у нагоді на хорошому рівні – в Україні чи за її межами. Хоча в такі непрості часи можна очікувати будь-чого, аж до новин про передчасне завершення кар'єри.
Роман Підківка
Вік: 28 років
Попередній клуб: «Інгулець»
Показники в УПЛ: 72 матчі, 19 – без пропущених м'ячів
На початку минулого десятиріччя Романа Підківку, котрий є вихованцем академії «Карпат», називали одним із найперспективніших молодих голкіперів країни, і пророкували йому шлях у професійному футболі як мінімум не гірший, ніж у Богдана Шуста. Однак у якийсь момент щось в кар'єрі Підківки пішло не за правильним сценарієм. Чи то він вчасно не пішов із «Карпат», чи то знизив до себе вимоги і перестав працювати на межі можливостей, проте перебратися до топ-клубу Роману, на відміну від Шуста, так і не пощастило.
У лютому 2019 року Підківка залишив «Карпати» й подався до «Арсеналу-Київ», але через півроку знову повернувся до табору львів'ян. У серпні 2020-го Роман пішов у «Чорноморець» та провів у команді 14 матчів в рамках Першої ліги, а влітку 2021-го опинився без клубу і більше року був нікому непотрібним. Новий клуб Підківка знайшов лишень восени 2022-го, підписавши договір із «Інгульцем», але й у Петровому не зумів стати ключовим голкіпером команди. З літа Підківка знову сидить без клубу і поки його перспективи виглядають вельми туманними, хоча гравцеві всього 28, що для воротаря – самий розквіт кар'єри.
Максим Дегтярьов
Вік: 30 років
Попередній клуб: «Атирау» (Казахстан)
Показники в УПЛ: 90 матчів, 20 голів, 6 асистів
В українській Прем'єр-лізі Максим Дегтярьов дебютував у лавах донецького «Металурга». Можливо, у цій команді форвард і мав якісь серйозні перспективи, але влітку 2015 року донецький клуб припинив існування, а Дегтярьов подався до краматорського «Авангарда», а трохи пізніше знову-таки на рівні Першої ліги виступав за «Полтаву».
Повернутися до УПЛ Дегтярьову пощастило у 2018 році, коли він підписав контракт з «Олімпіком». Згодом пограв ще й за «Десну», але топ-рівня результативності не демонстрував. Влітку 2022 року Дегтярьов перебрався до Казахстану, де з того часу встиг змінити дві команди, погравши за «Тараз» та «Атирау». У стані останнього практично не грав, і на початку серпня нинішнього року отримав статус вільного агента, в якому перебуває й донині.
Артем Громов
Вік: 33 роки
Попередній клуб: АЕК Ларнака (Кіпр)
Показники в УПЛ: 253 матчі, 49 голів, 32 асисти
Артему Громову вдалося пограти в українській Прем'єр-лізі за «Ворсклу», «Динамо», «Зорю» та «Дніпро-1», причому у полтавській та луганській командах цей атакувальний футболіст був одним із ключових, що й знайшло відображення у його показниках результативності. Втім, перехід влітку минулого року із «Зорі» до «Дніпра-1» не видався для Громова успішним, і вже у січні 2023-го Артем на правах вільного агента поїхав виступати на Кіпр за АЕК з Ларнаки.
У 13 матчах за АЕК Громов не забив жодного м'яча, і у травні кіпріоти оголосили про дострокове завершення співпраці з українцем, хоч із самого початку підписували з ним контракт на півтора сезони. З того часу про Артема практично нічого не чути, окрім скандальної інформації про те, що Громов був включений до списку українських спортсменів, які не повернулися з-за кордону, виїхавши за межі країни за спеціальним дозволом. Цей перелік був складений та оприлюднений Міністерством молоді та спорту України.
Юрій Коломоєць
Вік: 33 роки
Попередній клуб: «Минай»
Показники в УПЛ: 116 матчів, 24 голи, 8 асистів
Вихованець криворізького футболу Юрій Коломоєць на рівні української Прем'єр-ліги дебютував досить у пізньому віці – в 25, причому у лавах «Олександрії», де у здібності та талант нападника повірив Володимир Шаран. В УПЛ за «жовто-чорних» Коломоєць відіграв лишень півсезону, після чого на правах вільного агента пішов у «Ворсклу», де й набув ще більшої відомості та впізнаваності.
У лютому 2020 року Коломоєць поїхав до Естонії, потім грав у Таджикистані, а на рівень УПЛ Юрію вдалося повернутися тільки на початку лютого 2022-го, після того, як він встиг пограти у Першій лізі за «Волинь» та «Полісся», а потім оформив договір із «Минаєм». На жаль, показати результативну гру у клубі, що представляє Закарпаття, Коломоєць так і не зумів – в УПЛ-2022/23 на рахунку форварда виявилося 15 матчів, в яких він не відзначився результативними діями. Влітку «Минай» оголосив про відхід Коломойця, і з того часу досвідчений бомбардир перебуває десь на межі забуття, яке ризикує ще десь через півроку перебування поза футболом перетворитися на тотальне.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Сербам не сподобалась поведінка фанатів
Олександром зацікавився міланський «Інтер»