| Оновлено 12 грудня 2023, 18:49
4587
1

Довбик та Циганков перемогли Барселону, перфоманс Забарного на Олд Траффорд

Блогер Sport.ua Сергій Тищенко розповідає, як українці проявили себе у провідних чемпіонатах

4587
1
Getty Images/Global Images Ukraine. Артем Довбик і Віктор Циганков

На вихідних пройшов тур у провідних чемпіонатах Європи. Підбиваємо підсумки для наших співвітчизників із топ-ліг.

Довбик забив із пасу Циганкова

«Жирона» у гостях перемогла у каталонському дербі «Барселону» – 4:2.

Гості виграли обидва тайми із рахунком 2:1. Віктор Циганков та Артем Довбик вийшли в основі. Перший відіграв 77 хвилин, а другий - на 5 менше.

На початку матчу українці мали свої моменти. Довбик обіграв Рональда Араухо, але Жуль Кунде підстрахував свого партнера по захисту. Циганков пробивав метрів із 20-ти, але Іньякі Пенья був на місці.

Український дует організував перший гол у ворота «Барселони». Лівий фланг захисту «Барселони» провалився. Циганков та Довбик вийшли на одного захисника господарів. Віктор не поскупився та віддав на порожній кут своєму співвітчизнику. Артем від стійки розстріляв ворота «Барси».

В середині першого тайму Довбик вдало зіграв корпусом та вивів на удар Мігеля Гутьєрреса, але удар іспанця пройшов повз стійку.

Загалом, українські легіонери провели хороший поєдинок. Довбик забив, мав ще декілька напівмоментів. Дуже багато виграв у свого візаві Араухо. Недарма після матчу іспанська преса кепкувала з уругвайського захисника. Був корисним при стандартах біля власних воріт.

Циганков зробив асист. Мав можливість забити на початку матчу. Виконав великий обсяг роботи, допомагав захищатися.

«Жирона» повернулася на перше місце у таблиці. «Реал» позаду на 2 пункти.

5 хвилин Яремчука

«Валенсія» в гостях поступилася «Хетафе» – 0:1.

Борха Майораль приніс перемогу господарям за три хвилини до завершення гри.

Getty Images/Global Images Ukraine. Роман Яремчук

Арбітр матчу показав три червоні картки - одну гравцеві «Хетафе» та дві гравцям «Валенсії».

Роман Яремчук вийшов на доданий до матчу час. Коли його команда мала на два футболісти менше. Можливості проявити себе в українського форварда не було. Яремчук зміг зробити тільки три дотики до м'яча.

«Валенсія» опустилася на 11-те місце. В активі «кажанів» 19 очок.

Довіра до Луніна

«Реал» у гостях зіграв унічию з «Бетісом» – 1:1.

Команди обмінялися забитими м'ячами після перерви. Мадридці вийшли вперед, але андалусійці дуже швидко зрівняли рахунок.

Андрій Лунін зайняв місце у воротах «Реала» попри одужання Кепи Аррісабалаги.

На перших хвилинах Марк Рока із-за меж штрафного майданчика пробив прямо у Луніна. Андрій відверто врятував свою команду наприкінці першого тайму, коли відбив удар із кута воротарського майданчика. Айосе Перес пробивав на силу, але не зміг «прошити» українського воротаря. Лунін добре зреагував та виставив руки.

Getty Images/Global Images Ukraine. Андрій Лунін

На початку другого тайму виручив після удару Іско. Лунін виграв «ближній бій» у колишнього гравця «Реала». Український воротар вдало вийшов із воріт та зменшив кут обстрілу.

Безсилим Андрій був після удару Айтора Руїбаля. Правий захисник «Бетіса» метрів із 20-ти не залишив жодних шансів воротареві «Реала». Пробив у самісінький кут. Наприкінці матчу Луніна врятувала стійка після удару Іско головою. Український голкіпер не реагував на удар з близької відстані. Потім перевів удар над поперечкою після стандарту. Лунін перестрахувався, бо м'яч йшов вище.

«Реал» опустився на друге місце. Відстань до лідера «Жирони» 2 очки.

Ненадійний Зінченко

«Арсенал» в гостях програв «Астон Віллі» – 0:1.

Єдиний гол у матчі «віллани» забили на початку поєдинку зусиллями Джона Макгінна.

Getty Images/Global Images Ukraine. Олександр Зінченко

Олександр Зінченко вийшов у старті та відіграв 90+4 хвилини, після чого був замінений на Ріса Нельсона. Для українського футболіста матч у Бірмінгемі вийшов невдалим. Гольова атака «вілланів» прийшла з його флангу. Зінченко не зміг закрити свою позицію чи заблокувати простріл. У середині першого тайму отримав жовту картку за фол в середині поля. З креативу - пас на Габріела Жезуса зі своєї половини поля. Бразильський форвард завдав небезпечного удару по воротах Еміліано Мартінеса. Після перерви запам'ятався хіба що брудний фол на українському футболісті, який завершився жовтою Макгінну.

Зінченко був не досить ефективним у позиційній атаці. При цьому не завжди справлявся зі своїми обов'язками у захисті.

Після поразки «Арсенал» втратив першу сходинку. Тепер «каноніри» на один пункт відстають від «Ліверпуля».

Ярмолюк відіграв тайм

«Брентфорд» в гостях програв аутсайдеру «Шеффілд Юнайтед» – 0:1.

Господарі забили єдиний гол наприкінці першого тайму.

Getty Images/Global Images Ukraine. Єгор Ярмолюк

Єгор Ярмолюк відіграв другий тайм. Український півзахисник зміг пожвавити гру «Брентфорда». Виграв усі 5 своїх єдиноборств. Двічі вдало пішов у обіграш та двічі відібрав м'яча. Але після перерви «бджоли» майже не мали моментів біля воріт суперника. «Шеффілд» був набагато ближче до другого м'яча.

«Брентфорд» посідає 11-ту позицію з 19-ма очками.

Перемога Забарного на Олд Траффорд

«Борнмут» в гостях розгромив «Манчестер Юнайтед» – 3:0.

«Вишні» відкрили рахунок на початку матчу, а після перерви довели справу до розгрому.

Getty Images/Global Images Ukraine. Ілля Забарний

Ілля Забарний відіграв повний матч на «Олд Траффорд». Український захисник провів відмінну гру. Забарний зовсім не мав проблем із тиском господарів на оборону «Борнмута». Діяв доволі спокійно під пресингом. Заблокував декілька ударів від суперника. Не завжди справлявся із Расмусом Хойлундом, але загалом закрив зіркового данця. В середині першого тайму навіть міг забити, але «червоних дияволів» виручив Діогу Далот.

«Борнмут» піднявся на 14-те місце та має у своєму активі 19 пунктів.

Миколенко переміг Мудрика

«Евертон» вдома здолав «Челсі» – 2:0.

«Іриски» вийшли вперед на початку другого тайму, а в доданий до матчу час забили другий гол.

Михайло Мудрик та Віталій Миколенко зіграли повний матч у складі своїх команд.

Getty Images/Global Images Ukraine. Віталій Миколенко

Мудрик був активним. Намагався загострювати, брати ініціативу на себе. Особливо хорошою в українського вінгера була зв'язка з Енцо Фернандесом. Михайло декілька разів знайшов аргентинського півзахисника у штрафному майданчику суперника, але Фернандес забити не зумів. Але загалом «Челсі» діяв занадто передбачувано, без простору їм було важко. У силовій боротьбі гостям було важко проти гравців «Евертона». Мудрику не вистачало нестандартних дій та порозуміння із партнерами. Вони не завжди віддавали паси на нього. Не можна сказати, що Мудрик розчарував. Просто весь «Челсі» виглядав беззубо.

Віталій Миколенко провів дуже сильний поєдинок. За версією статистичних порталів український захисник став одним із найкращих гравців у матчі. «Евертон» закрився та будував свою гру через довгі передачі, стандарти. У такій грі Миколенко відчував себе, як риба у воді. Нічого не дав зробити на своєму фланзі Коулу Палмеру, а потім Рахіму Стерлінгу. Фактично не програвав силові та швидкісні єдиноборства. Двічі заблокував небезпечні удари, які мали шанси завершитися голом. Можливо, в атаці був не таким переконливим та ефективним, але там вдало діяли партнери.

«Евертон» перебуває на 17-му місці. В активі «ірисок» 13 очок. До зони вильоту 4 пункти. «Челсі» опустився на 12-те місце. «Сині» мають 19 очок.

Коваленко вперше вийшов у основі

«Емполі» вдома поділив очки із «Лечче» - 1:1.

Команди обмінялися забитими м'ячами після перерви. Господарям допоміг рикошет зрівняти рахунок.

Getty Images/Global Images Ukraine. Віктор Коваленко

Віктор Коваленко вийшов в основі та був замінений на 80-й хвилині. Нічим особливо український півзахисник за проведений час не зміг відзначитися. Виконав багато бігової роботи, багато працював на оборону. У випадку із пропущеним голом не заблокував удар Ламека Банди, але там дуже грубо помилився воротар «Емполі», який пропустив м'яч під руками. У креативному плані Коваленко небезпечно подав кутовий, але удар Маттео Канчелльєрі вийшов неточним.

«Емполі» опустився в зону вильоту. До рятівного 17-го місця - одне очко.

Дискваліфікація Маліновського

«Дженоа» програв в гостях «Монці» - 0:1.Руслан Маліновський пропустив матч через перебір жовтих карток.

«Страсбург» вирвав перемогу над «Гавром» - 2:1. Едуард Соболь спостерігав за грою із лави запасних.