Підсумки чемпіонату Швеції. Тріумф Мальме, драма в останньому турі

У вирішальному матчі Мальме обіграв Ельфсборг із рахунком 1:0

1787
1
ФК Мальме

Завершився чемпіонат Швеції 2023, який проводився за системою весна-осінь. 16 команд зіграли за круговою системою у 2 кола.

Команда Мальме стала переможцем турніру в 26-й раз, вигравши в останньому турі вирішальний матч у Ельфсборга, який до цієї гри йшов лідером із перевагою у три бали.

Матч супроводжувався заворушеннями на трибунах. Фанати «Мальме» запалили фаєри перед другим таймом, і на стадіоні спрацювала пожежна сигналізація. Гравці на деякий час залишили поле через пожежну тривогу, й пожежні машини з'явилися на стадіоні.

Єдиний гол для Мальме у ворота Ельфсборга забив Ісаак Кісе Телін на 57-й хвилині з пенальті (1:0), і цей результат влаштував господарів поля.

Мальме та Ельфсборг набрали рівну кількість очок (по 64), але Мальме став чемпіонів за кращою різницею м'ячів.

Мальме отримав путівку до кваліфікації Q2 Ліги чемпіонів 2024/25, а призери – Ельфсборг та Хеккен – вийшли до Q2 Ліги конференцій.

Найчастіше елітний дивізіон чемпіонату Швеції вигравали: Мальме (26 трофеїв), Гетеборг (13), Норрчепінг (13).