Чемпіонат Литви завершився тріумфом Паневежиса із двома українцями

Артем Щедрий та Роман Мірошник здобули золоті нагороди

1291
0
ФК Паневежис

Завершився чемпіонат Литви 2023, який проводився за системою весна-осінь. 10 команд зіграли за круговою системою у 4 кола.

Команда Паневежис із однойменного міста вперше стала переможцем турніру, випередивши на 12 очок головного переслідувача – Жальгіріс із Вільнюса.

Чемпіонами Литви із Паневежисом стали українські футболісти Артем Щедрий та Роман Мірошник.

30-річний вінгер Артем Щедрий є вихованцем Динамо. Виступав за команди Динамо-2, Волинь, Зірка, Олександрія, Олімпік, Дніпро-1, Інгулець, Кривбас, Левадія (Естонія) та Простейов (Чехія).

29-річний захисник Роман Мірошник розпочав футбольний шлях у Луганську. Він грав за Сталь Алчевськ, Металург Донецьк, Авангард Краматорськ та Верес Рівне.

Паневежис разом із першим в історії національним титулом отримав путівку до кваліфікації Q1 Ліги чемпіонів 2024/25, а призери – Жальгіріс та Шяуляй – вийшли до Q1 Ліги конференцій.

Бронзові медалі із командою Шяуляй отримують українці захисник Євген Єфремов та форвард Олексій Щебетун.

Найчастіше титул чемпіонів Литви вигравали: Жальгіріс Вільнюс (10 трофеїв), ФБК Каунас (8), Екранас (7), Судува (3).