Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 09 листопада 2023, 21:50
4650
102

СТЕПАНЕНКО: «Ми з гравцями Динамо єдині щодо допомоги нашій країні»

Капітан «Шахтаря» – про свої переживання та емоції, пережиті в ході російсько-української війни

| Оновлено 09 листопада 2023, 21:50
4650
102
СТЕПАНЕНКО: «Ми з гравцями Динамо єдині щодо допомоги нашій країні»
shakhtar.com. Тарас Степаненко

Півзахисник та капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко, який є гравцем національної збірної України, розповів FIFPRO – Міжнародній федерації асоціацій професійних футболістів – про труднощі, із якими щодня стикається український народ у боротьбі за існування, яку нашій країні доводиться вести через повномасштабне вторгнення російських окупаційних військ.

– Я ніколи не забуду того дня, коли відбулося вторгнення [російських окупаційних військ на територію України – 24 лютого 2022 року]. Я прокинувся о 5:30 ранку і моя дружина сказала, що почалася війна. Я думав, що це неможливо, але все це було у новинах. Потім ми почали отримувати повідомлення від родичів, друзів.

Частину Києва було окуповано російськими військами, а дрони наближалися до того боку столиці, де знаходився наш будинок. Ми з дружиною взяли трьох синів та пішли у підвал. Ми пробули там три дні.

Як футболіст, ти звик мати справу із тиском, але ця ситуація була не тиском, а страхом. Я боявся за сім'ю.

Як я можу захистити своїх синів дев'яти, восьми та п'яти років? Як я можу захистити свою дружину? Якби російські війська прийшли до мене додому, я не знаю, які думки були б у них в голові і на що вони були б здатні.

Того дня не було тиску – це було почуття страху.

Вам доведеться впоратися із цим страхом, стримувати свої емоції та вжити заходів, щоб захистити свою сім'ю. В результаті ми зібрали необхідні речі в одну валізу й поїхали. Це було важке рішення покинути наш будинок, нашу країну. Але для безпеки моєї родини їм краще залишатись за межами України. Нині вони перебувають в Іспанії.

Коли моя сім'я опинилася у безпеці, я захотів допомогти іншим. Я надіслав повідомлення до групового чату нашої збірної, що намагаюся зібрати гроші, щоб допомогти нашим людям. Чотири гравці київського «Динамо» надіслали мені у відповідь повідомлення про створення об'єднаної групи із чотирма гравцями донецького «Шахтаря» для збирання грошей для тих, хто їх потребує. Хоч ми і граємо на полі за клуби-суперники, ми єдині, коли справа стосується допомоги нашій країні.

У перші дні війни я пожертвував особисті заощадження та допоміг зібрати інші кошти від футбольної спільноти на придбання медичної допомоги для захисту солдатів, тому що на той час вони не мали такої кількості поставок.

Але в міру того, як війна тривала, я та інші футболісти почали використовувати нашу платформу, щоб відправити меседж решті Європи та світу. Ми розпочали масштабний збір коштів, наприклад, продавали старі футболки. Ми також відвідували поранених солдатів у лікарнях, купували необхідне людям обладнання та підтримували сім'ї, надаючи притулок.

На мою думку, найважливіша робота, яку ми зараз робимо, — це підтримка сімей футбольних уболівальників, які загинули під час війни. Фонд «Трибуна Героїв» допоміг більш ніж 200 сім'ям, щомісяця роблячи пожертвування на допомогу родичам загиблих солдатів, допоки вони не отримають підтримки від уряду. Я, як і багато інших українських футболістів, дуже підтримую проект. Наше завдання зараз — не лише бути футболістами, а й допомагати підтримувати та захищати наших людей, особливо дітей.

Футбол – спорт номер один у світі і як капітан такої команди, як донецький «Шахтар», я маю честь брати участь у найбільшому клубному турнірі Європи: Лізі чемпіонів УЄФА. Гра «Шахтаря» у Лізі чемпіонів дуже важлива для всіх українців, бо ми маємо шанс послати сигнал усій Європі. Ми не просто представляємо клуб – ми представляємо країну. Безліч уболівальників «Шахтаря», багато біженців з України дивляться наші ігри з трибун, підтримують нас, а ми намагаємося допомогти їм у їхньому житті.

Нещодавно, коли ми грали у Лізі Чемпіонів у Барселоні, ми з клубом відвідали пораненого українського солдата в Інституті Гуттмана, дуже шанованому медичному центрі, який спеціалізується на неврологічних травмах та інвалідності.

Важко бачити когось, настільки понівеченого на війні, що він ледве може рухатися. Цей поранений солдат представляє багатьох людей в Україні: людей, які постраждали від війни. Коли я подивився в очі його рішучого батька, коли він сказав: «Ми зробимо все, аби допомогти моєму синові, щоб одного разу він знову міг жити нормальним життям», це наповнило мене безліччю різних емоцій. Важко було не заплакати.

Коли «Шахтар» робить такі візити, коли ми підтримуємо цих людей, це важливий сигнал для решти Європи – показати, що сталося в нашій країні. Я відвідав військовий шпиталь у Києві, і коли ви бачите жахливі поранення, які люди отримали, борючись за нашу країну, у поєднанні з їхньою рішучістю продовжувати захищати батьківщину, це справді щось неймовірне.

Багато футболістів безспосередньо стикнулися із війною, особливо на сході та півдні окупованої частини країни, а багато клубів припинили свою діяльність. Профспілка гравців України за підтримки FIFPRO допомагає гравцям знайти житло. Наприклад, у перші місяці війни наша профспілка та FIFPRO розмістили багато футболісток у безпечних частинах України.

Я пишаюся нашою нацією. Я пишаюся нашим народом. Ми залишилися єдині проти ворога. Я дуже вдячний нашим військовим, які нас захищають. Я вдячний усім людям, які пожертвували кошти та тим, хто їх збирає.

Як футболісти, ми маємо надіслати сигнал решті світу, щоб показати, що сталося в Україні. Ми повинні робити свій внесок.

Оцініть матеріал
(27)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

ФОТО. Світоліна відреагувала на перемогу Усика. Еліна дивилася «піратку»
Теніс | 22 грудня 2024, 09:45 5
ФОТО. Світоліна відреагувала на перемогу Усика. Еліна дивилася «піратку»

У ніч на 22 грудня Олександр переміг Тайсона Ф'юрі одноголосним рішенням суддів

ФОТО. Очікується позитивний тест для Усика. Фани Челсі: про візит Мудрика
Футбол | 22 грудня 2024, 16:07 0
ФОТО. Очікується позитивний тест для Усика. Фани Челсі: про візит Мудрика

Деякі вболівальники Челсі не в захваті від візиту Мудрика в Ер-Ріяд

Коментарі 102
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Volodymyr Maltsev
Это что это за такая часть Киева, которая была оккупирована российскими войсками?
Escalibur84
Була окупована частина Київської області, а не Києва...можливо в Київ і вдерлися окремі дрг кацапів, але окупований він не був ....та й дронів ніби не було з перших днів 
Bombardini
"Частина Києва" - це він про Київську обл., очевидно
Valentyn
Частина Києва була окупована???
Олександр
Это типа мы живем на той части котораянеоккупирована а этот дурак степаненко живет в той части которая оккупирована но у ватников никогда не узнвешь с кем воюем и кто оккупировал .бубнят выученное по шпаргалке которую.раздавало временное руководство днр фразы типа мы за мир и пора остановить эту войну 
Олександр
Ватник 
Alex
Это понятно, враг то один который хочет стиреть с лица земли Украину открыто это говоря что такой страны не было
Олександр
А почему степан не пошел защитить свою семью.а полез в подвал ? В подвале защищал ?
Maks Maks
Степаненка, розкажи, чому твій господар не відмовляється від гімну клубу "славься радной шахтьоооор", який співає терорист сєров, а музику написав бойовик крутой?
brighi10
в комментах одни выкидыши фарион и фанаты тимощука
turist86
Сім'я досі в Іспанії? Що заважає повернутися?
Лига конференций без динамо
Администрация сайта почему вы не удаляете таких персонажей как Макс Макс (zporty ) и Easterly и Олександр (evil 1515)это же боты рашкинские провокаторы  ,за рубли работают сутками вражду раздувают тут 
AK.228
Полупідр, ти де подівся!?😂
Maks Maks
Я так розумію, що називати з ким воює Україна днонєтскім заборонив господар?
Swed
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
ossa
Нажаль, задовго до війни почалася ескалація ненависті, де футбол грав не останню роль. Матчі Д(К) та Ш(Д) перестали бути грою, вони перетворилися в бійку з кров'ю, навмисним нанесенням травм, провокаціями тощо. Особливо це стало проявлятися з появою Цигана, він не соромився нічим: "працював" з суддями, заохочував бійки, вітав будь-яку підлість заради мети. Донецьк став спочатку проти Києва, а згодом - проти України. З боку гірників особо відзначилися Срна, кілька бразилів, Ракіцький та ось цей Степаненко. Чи були кияни янголами? Ні, але не про них мова: закордонні падли в купі з місцевими скористалися нагодою для того що сталося. Кому стало добре? Нікому.
Олександр
Коли ворог наближався ми з жінкою пішли в підвал а всі пішли у воєнкомат .І як у всіх ватників ні слова хто ж напав 
Олександр
Хай тільки не пизд..ть .Коли люди гинули в 14 му році за Україну степаненко мовчав наче язика проглотив