| Оновлено 23 жовтня 2023, 19:00
1696
0

Вперше в історії. Адаменко стала фіналісткою першого етапу КС з шорт-треку

Ксенія Адаменко – перша українка, яка дішла до фіналів етапу Кубку світу з шорт-треку на 500 метрів

1696
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Ксенія Адаменко

Українська шорт-трекістка Ксенія Адаменко дійшла до фіналу В на дистанції 500 метрів на першому етапі Кубка світу 2023/24, який завершився в Монреалі.

У чвертьфінальному забігу 19-річна Адаменко фінішувала другою після того, як зуміла об'їхати суперниць, що впали перед нею. У півфіналі українка потрапила до першого забігу та фінішувала третьою, але у другому забігу рефері Харольд Янссен дав пряму путівку у фінал А канадській спортсменці Ріккі Доук, на якій порушила правила полька Нікола Мазур. Таким чином, Адаменко змогла вийти у фінал В, де посіла друге місце після китаянки Ван Йє та сьоме – у підсумковій класифікації дистанції.

Таким чином, Ксенія Адаменко стала першою українською шорт-трекісткою в історії, яка дійшла до фіналів етапу Кубка світу на дистанції 500 метрів. Також Адаменко стала першою українкою за 27 років, яка виступила у фіналі етапу Кубка світу на будь-якій дистанції.

Останньою українською шорт-трекісткою, яка виступала у фіналі етапу Кубка Світу, була Наталія Сверчкова. Вона посіла друге місце у фіналі А у Нідерландах у лютому 1996 року на дистанції 1000 метрів. На дистанції 500 метрів найкращий результат також належав Сверчковій – півфінал на етапі у китайському Чанчуні у 2000-му році.

Переможницею турніру в Монреалі на дистанції 500 метрів стала Ксандра Фелзебур із Нідерландів, друге місце посіла ще одна нідерландка Селма Паутсма, а третьою стала італійська спортсменка Мартіна Вальчепіна.