Підтримати українських військових та людей, які постраждали через війну

Молодіжні турніри
| Оновлено 05 жовтня 2023, 09:06
384
1

УАФ засудила рішення ФІФА про допуск до змагань збірної рф U-17

Українська асоціація футболу звернулася з відкритим листом

| Оновлено 05 жовтня 2023, 09:06
384
1
УАФ засудила рішення ФІФА про допуск до змагань збірної рф U-17
УАФ

Радою ФІФА було прийнято рішення про допуск російських команд віком до 17 років до міжнародних змагань.

Українська асоціація футболу УАФ категорично засудила відповідне рішення Виконавчого комітету УЄФА, а також аналогічне рішення Ради ФІФА.

Вичерпні аргументи та доводи щодо неприпустимості прийняття подібних рішень були викладені в офіційному зверненні УАФ до ФІФА, УЄФА та національних асоціацій-членів УЄФА.

Також УАФ закликає всі національні асоціації бойкотувати спробу повернення команд країни-агресора до участі в міжнародних змаганнях.

Звернення УАФ до ФІФА та УЄФА

Це рішення є цілком несподіваним, враховуючи рішучу позицію УЄФА та ФІФА з початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, відповідно до якої всі російські команди були відсторонені від будь-яких змагань під егідою цих організацій. У той час УЄФА чітко дав зрозуміти, що це рішення було необхідним для забезпечення його статутних цілей популяризації футболу в Європі в дусі миру, а також організації та проведення футбольних турнірів із повагою до здоров’я гравців. Президенти обох організацій висловили свою «повну солідарність з усіма постраждалими людьми в Україні» та сподівання, що ситуація в Україні «суттєво та швидко покращиться, щоб футбол знову міг стати вектором єдності та миру між людьми».

Проте, як відомо всьому світові, страждання українського народу з тих пір тільки збільшилися й тривають до сьогодні. Хоча ми повністю підтримуємо будь-які дії, спрямовані на допомогу дітям, це рішення виглядає сліпим до страждань українських дітей. російські солдати продовжують вбивати та викрадати українських дітей і знищувати цивільну інфраструктуру, серед якої – тисячі шкіл і сотні стадіонів і спортивних споруд, тим самим знищуючи можливість для українських дітей не тільки займатися спортом, але й жити нормальним життям.

Із початку повномасштабного вторгнення сотні дітей – від новонароджених до підлітків – були вбиті, тисячі поранені, порушено понад 3000 справ щодо злочинів проти дітей, у тому числі злочинів сексуального насильства. Щонайменше 19 тисяч дітей були викрадені з України та вивезені до росії. У тих, хто вижив і залишився, ракети та снаряди продовжують літати над головами, і вони змушені проводити години в холодних підземних бомбосховищах і мають дуже мало можливостей насолоджуватися свободою, якою користуються гравці російських команд U-17, що живуть і тренуються в теплих, безпечних і спокійних містах.

Наголошуємо, що ця війна порушує права саме українських дітей, а не російських, єдиною проблемою яких є відсутність досвіду участі в міжнародних змаганнях в Європі.

У Спортивному арбітражному суді (CAS) під час розгляду апеляції російського футбольного союзу УЄФА чітко дав зрозуміти, враховуючи загальну громадську думку щодо російського вторгнення, «незалежно від віку, УЄФА вважає безвідповідальним ставити російських спортсменів у становище, коли вони можуть зіткнутися зі значною негативною реакцією, не тільки фізичною, але й на інших форумах, у тому числі в соціальних мережах». Оскільки за останні 18 місяців становище лише погіршилося, згідно з міркуваннями УЄФА, останнє рішення є «безвідповідальним».

У CAS УЄФА також чітко дав зрозуміти, що відмова асоціацій-членів грати проти збірної росії загрожує цілісності змагань і що виключення російських команд було «необхідним» для досягнення статутних цілей.

На фоні останнього рішення Українська асоціація футболу звернулася до всіх асоціацій-членів УЄФА з проханням приєднатися до бойкоту будь-яких матчів проти російських команд. Такий бойкот уже офіційно оголосили футбольні асоціації Англії, Польщі, Латвії, Литви, Швеції, Данії, Фінляндії, Ірландії, Норвегії та Румунії. Декілька інших країн – Швейцарія, Чехія, Нідерланди та Естонія – публічно заявили, що чекають подальших пояснень від УЄФА. Власна аргументація УЄФА передбачає, що його статутні цілі вимагають скасування нещодавнього рішення.

Ми твердо переконані, що футбол повинен завжди бути на боці миру, толерантності та справедливості між країнами в будь-яких змаганнях.

Ми закликаємо ФІФА та УЄФА протистояти насильству та свавіллю російської федерації. Ми рішуче дотримуватимемося цієї позиції до припинення війни в Україні та відновлення миру на Європейському континенті».

Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин
Коментарі 1
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
aleks8-48
Усе вiрнo,навiть нiчого дoдати.