Катерина Коцар посіла 5-те місце у фіналі біг-ейру на ЧС-2023 з фрістайлу

Це найкращий результат в історії України у цій дисципліні

27
0
Getty Images/Global Images Ukraine. Катерина Коцар

22-річна українська фристайлістка Катерина Коцар фінішувала на 5-му місці у фіналі чемпіонату світу з біг-ейру. Чемпіонат світу з фристайлу та сноубордингу проходить в Грузії.

Це дебютна світова першість для 22-річної українки. У Грузії Коцар виступала в слоупстайлі та біг ейрі. Якщо у слоупстайлі вона показала 15-й результат у кваліфікації, то у біг-ейрі змогла стати 7-ю та пробилася до фіналу (144.4 бали), куди потрапляли топ-8 найкращих. Катерина стала першою українкою в історії, яка відібралася до фіналу у цій дисципліні.

У фіналі Катерина виконала три стрибки: одного разу впала, за два інші отримала сумарно 127.75 бала та посіла 5-те місце. Українка обійшла представниць Китаю та Німеччини, окрім того на старт не вийшла спортсменка зі Швейцарії.

Чотири найкращі атлетки відірвалися далеко від українки. Переможниця – француженка Тесс Леде – набрала 186.75 бала, а між другим та четвертим місцем – лише 4 бали. Четверте місце у Кірсті Мюйр з Великої Британії, яка набрала 171 бал (на понад 40 більше, ніж в українки).

Для Катерини Коцар це найкращий результат у кар'єрі на змаганнях такого рівня. І перше потрапляння у фінал на дебютному чемпіонаті світу.

У програмі чемпіонату світу біг-ейр дебютував у 2019 році. Україна раніше не була представлена у цій дисципліні, у 2023 році – це дебют для Коцар та Ореста Коваленка серед чоловіків (він не подолав кваліфікацію).