Чемпіонат світу з літнього біатлону проходить у словацькому Брізно-Осрблі

353
0
Український біатлон

Після приголомшливого успіху українських юніорів у спринтерській гонці на чемпіонаті світу з літнього біатлону на змагальну трасу в Брезно-Осрблі вийшли жінки. Українки мали додатковий стимул, адже, на відміну від команд юніорок, юніорів та чоловіків, представниці жіночої збірної ще не мали медалей цього чемпіонату.

Уже перший рубіж для українських спортсменок став «каменем спотикання», особливо для Любові Кип'яченкової – одразу чотири хиби позбавляли її надії на високі місця. Інші учасниці команди дружньо помилилися в лежці по одному разу.

Стрільбу стоячи лише одна з українок змогла пройти без штрафу; це вдалося Анні Кривонос. Ще двічі схибила на стійці Любов Кип’яченкова, стільки ж разів не влучили Дар'я Блашко та Анастасія Меркушина. Юлія Джима та Христина Дмитренко обмежилися однією незакритою мішенню.

Четверо представниць України потрапили до топ-10 за швидкострільністю, щоправда, із влучністю справи дещо гірші. Що ж до швидкості пересування по трасі, то тут продемонстрували результати якщо не «в одні ноги», то співставні між собою – усі знаходяться поряд, ближче до середини порівняльної таблиці. Найшвидшою стала Христина Дмитренко. Ще на розгоні вона показала непоганий результат – наприклад, лише 0,3 секунди поступилася на першому кілометрі Маркеті Давідовій. Щоправда, й надалі тримати таку швидкість Христина не змогла.

За місцями у фінішному протоколі українки також розмістилися неподалік одна одної: Дмитренко – 12-та, Джима та Кривонос розділили між собою 13-те місце, Меркушина – 22-та, а поряд з нею, 23-ю, стала Блашко. Лише Кип’яченкова опинилася дещо подалі – 37-ме підсумкове місце.

Перемогу в спринті святкувала Туулі Томінґас, яка до срібла в суперспринті ЛЧС тепер додала й звання чемпіонки. Ліза Марія Шпарк, яка поступилася однією позицією естонці в попередній гонці, знову стала на сходинку нижче – не вистачило, попри чисту стрільбу, усього двох секунд до перемоги. Тереза Вінкларкова посіла третє призове місце.

27 серпня о 17:15 на жінок очікує завершальна гонка чемпіонату – мас-старт. Українки матимуть там шанс претендувати на медалі.