1228
0
ФК Динамо

Найважливіші цифри стартового туру УПЛ – у нашому традиційному огляді.

«Шахтар» не знає поразок на старті сезону 15 років поспіль (14 перемог та 1 нічия).

Гірники продовжують свою загальну гольову серію до 30 матчів, а гостьову – до 20.

Бразилець Невертон стає наймолодшим легіонером помаранчево-чорних у чемпіонатах України – 18 років 56 днів.

50-й матч за «Шахтар» проводить Олександр Зубков (ЧУ – 35, КУ – 5, ЄК – 10).

Втретє вражає ворота «Металіста 1925» Лассіна Траоре.

Микола Матвієнко стає автором 10-го голу «Шахтаря» харків'янам, а Дмитро Юсов – першого «Металіста 1925» донеччанам – на 326-й хвилині.

«Динамо», яке 10-й раз розпочало сезон з розгрому суперників, святкує 20-ту велику вікторію під керівництвом Мірчі Луческу (ЧУ – 18, КУ – 1, ЄК – 1).

Кияни стають авторами 70-ї великої вольової перемоги у чемпіонатах України.

«Динамо» перемагає «Минай» у всіх 7 зустрічах в УПЛ (м'ячі 18-1), а команди Мірчі Луческу - у всіх 9 матчах з підопічніми Володимира Шарана (м'ячі 23-6).

Гольова серія біло-синіх досягає 13 матчів.

Сергій Сидорчук проводить 150-й матч як капітан «Динамо» (ЧУ – 95, КУ – 7, СК – 2, ЄК – 46).

Володимир Шаран зазнає 100-ї поразки на тренерській посаді в чемпіонатах України.

Вадим Вітенчук стає автором першого голу «Миная» у ворота «Динамо», перериваючи безгольову серію закарпатців у зустрічах із киянами на 542-й хвилині.

«Зоря» зазнає 40-ї безвільної поразки, у тому числі 25-ї на чужих полях.

Ненад Лалатович стає 12-м тренером із далекого зарубіжжя, який зазнав фіаско у дебютному матчі в УПЛ, у тому числі 2-м після Периці Огненовича із Сербії.

Назарій Русин, втретє вразивши ворота «Руха», забиває 30-й м'яч у кар'єрі (ЧУ – 25, КУ – 2, ЄК – 3).

На рекордних відмітках завершуються гостьова суха серія луганчан – на 466-й хвилині та домашня львів'ян – на 324-й.

«Рух» вперше святкує вікторію на старті сезону.

Жовто-чорні оновлюють клубне досягнення, не знаючи поразок у рідних стінах 7 матчів поспіль (+3=4).

Юрій Климчук стає першим гравцем «Руха», який забив 20 м'ячів в елітному дивізіоні.

ФК Рух. Юрій Климчук (зліва)

«Олександрія» святкує 100-ту вікторію у чемпіонатах України.

Юрій Вернидуб стає 10-м тренером, який провів 250 матчів в УПЛ (+102= 64-84, 333-293).

Новий особистий рекорд встановлює «Чорноморець», який здобув 4-ту поспіль перемогу на чужих полях (м'ячі 9-2).

Безнічийна серія «моряків» досягає 11 матчів (+6-5).

Одесити забивають у гостях 11 матчів поспіль.

Богдан Бойчук стає автором 850-го голу «Чорноморця» у чемпіонатах України.

150-й матч в УПЛ на тренерській посаді проводить Роман Григорчук (+56=40-54, 167-178).

«Полісся» стає 16-м клубом, який відсвяткував вікторію в прем'єрному матчі в елітному дивізіоні, у тому числі 7-м, який досяг у першій грі переваги у два голи.

Житомиряни відкривають гольовий рахунок в УПЛ вже на 2-й хвилині, повторюючи рекорд чемпіонатів, встановлений 4 роки тому «Дніпром-1».

Суха серія голкіпера жовто-зелених Дениса Бойка сягає 688 хвилин.

Пилип Будківський забиває 20-му клубу еліти.

«Верес», який вперше програв у стартовому матчі сезону, зазнає 80-ї поразки в чемпіонатах України.

«Колос», 10-й раз розійшовшись по нулях із суперниками, перериває свою безнічийну серію, яка склала 11 матчів (+4-7). Останню мирову ковалівці підписали 1 квітня 2023 року – 0:0 у гостях із «Металістом».

Ярослав Вишняк проводить 100-й матч в УПЛ як гравець і тренер (63+37).

150-й матч у чемпіонатах України проводять Владислав Огіря та Артем Шабанов (обидва – «Полісся»), 50-й – Артур Авагімян («Олександрія»), Владислав Бугай («Зоря») та Роман Гагун («Верес»), 1-й - 26 гравців, у тому числі 12 легіонерів.

У 7-му для себе клубі елітного дивізіону дебютують Денис Олійник (ЛНЗ) та В'ячеслав Танковський, у 6-му – Андрій Гітченко, Микита Кравченко, Артем Шабанов (усі – «Полісся»), Максим Ковальов (ЛНЗ) та Андрій Цуріков («Колос»), у 5-му – Денис Бойко, Пилип Будківський, Владислав Огіря (усі – «Полісся») та Євген Паст («Верес»).

30-й м'яч в УПЛ забиває Олександр Караваєв, 25-й – Назарій Русин, 10-й – Микола Матвієнко, 1-й – Бені Макуана та Йон Шпорн (обидва – у 1-й грі).

ФК Полісся. Бені Макуана (праворуч)

У 5-й команді еліти відкриває гольовий рахунок Пилип Будківський («Полісся»), у 3-й – Богдан Бойчук («Чорноморець») та Дмитро Юсов («Металіст 1925»).

1-й дубль у чемпіонатах України робить Владислав Ванат (у 44-му матчі).

12-й раз в історії перший м'яч сезону забиває легіонер – конголезький форвард «Полісся» Бені Макуана.

Хавбек «Руха» Василь Рунич стає автором першого гола джокерів в УПЛ-2023/24.

4-й пенальті із 5 реалізовує Віталій Буяльський.

1-й сухий матч у УПЛ проводить Назарій Федоровський (у 1-й грі).

6-ту червону картку в кар'єрі заробляє Андрій Гітченко, 3-тю – Олександр Бандура, 2-гу – Денис Попов, 1-шу – Денис Балан (у 36-му матчі), Владислав Семотюк (у 8-му) та Жордан (в 1-му).

20-й раз вилучає з поля гравця господарів арбітр із Херсона Ігор Пасхал.