| Оновлено 17 липня 2023, 12:25
6236
0

Жіноча збірна Туреччини стала переможцем Ліги націй 2023 року

У фінальному поєдинку турецькі волейболістки завдали поразки команді Китаю з рахунком 3:1

6236
0
volleyballworld.com

В американському місті Арлінгтон завершився фінальний етап жіночої Ліги націй з волейболу 2023 року. У вирішальному матчі за головний трофей турніру зійшлися збірні Туреччини та Китаю. З рахунком 3:1 перемогли турецькі волейболістки.

В матчі за третє місце збірна Польщі в завзятій боротьбі здолала господарів майданчика у п'яти партіях.

3:2 (25:15, 16:25, 25:19, 18:25, 17:15)

І ще кілька цікавої інформації за підсумками цього турніру.

Збірна Туреччини вперше стала переможцем жіночої Ліги націй. Тепер у цієї команди повний комплект нагород турніру (2023 – золото, 2018 – срібло, 2021 – бронза).

Збірна Китаю втретє піднялася на п'єдестал пошани Ліги націй. Але до цього в неї були дві бронзи у 2018 та 2019 роках.

А ось волейболістки Польщі вперше потрапили до числа призерів, завоювавши бронзовий комплект медалей. До цього їхным найкращим досягненням був вихід до другого етапу турніру у 2019 році. Але там вони виступили невдало і не змогли пробитися до півфіналу.

Збірна США після трьох перемог поспіль в турнірі вже другий рік не може потрапити до призерів. А торішній переможець Італія цього разу і зовсім зупинилася на стадії чвертьфіналу.

Не змогла пробитися до півфіналу й збірна Бразилії, яка до цього тричі виборювала срібні нагороди (2019, 2021, 2022 роки).

Символічна збірна Ліги націй 2023 виглядає так:

Зв’язуюча: Ліньюй Дяо (Китай)
Діагональна: Мелісса Варгас (Туреччина)
Блокуючі: Зехра Гюнеш (Туреччина), Сіньюе Юань (Китай)
Догравальниці: Іньїн Лі (Китай), Мартіна Лукасік (Польща)
Ліберо: Гізем Орге (Туреччина)

MVP фіналу – Мелісса Варгас (Туреччина)

Нагадаємо, що жіноча збірна України у ці дні готуватується до турніру Кубок претендентів за участю 8 команд, який пройде у Франції в період з 27 по 30 липня. Лише його переможець у 2024 році виступить у Лізі націй.