Синьо-жовті вели +15 за шість хвилин до кінця, але втратили перевагу

4519
1
ФБУ

Молодіжна збірна України поступилась Швеції в другому матчі чемпіонату Європи 2023 U-20 із баскетболу в Дивізіоні В, який відбувається у Скоп'є.

Перед матчем були побоювання, адже українці втратили напередодні двох гравців – Михайло Бублик пропускав гру через дискваліфікацію, а Павло Дзюба отримав в матчі з Грузією травму і вибув до кінця турніру.

Втім, початок матчу продемонстрував, що команда готова битись і за себе, і за партнерів. Перша половина гри вийшла в української збірної майже зразкова – агресивно в захисті, комбінаційно і результативно в нападі. Кожен з гравців відпрацьовував свій момент до кінця, тягнувся до м’ячем і знаходив правильні рішення. За перші п’ять хвилин українці набрали 16 очок, але і шведи намагались якісно відповідати. Баскетбол такого рівня було приємно дивитись і що більш приємно, саме українці диктували в ньому умови.

В підсумку перша чверть завершилась перемогою України (22:19), а ось на ще один ривок українців на початку другої чверті шведи відповісти не зуміли, і українська команда отримала двозначну перевагу. Перша половина завершилась +15 для команди Дмитра Забірченка, а лідером в цей період став Богдан Бринюк, на рахунку якого 15 очок при реалізації 86% з гри (6/7) та 75% з лінії штрафних (3/4).

В третій чверті українські баскетболісти довели свою перевагу аж до 22 очок (57:35), але шведи завдяки триочковим тримались у грі і під кінець чверті навіть зуміли скоротити відставання до 12 очок.

Здавалось, команда тримає гру під контролем, за 6 хвилин до кінця вона ще вигравала +15 (із рахунком 76:61), але тут почала даватись взнаки обмежена ротація, втома, а шведів один за одним почали залітати дальні кидки. У підсумку за 1,5 хвилини збірна Швеції до мінімуму скоротила відставання (77:78), а далі вийшла вперед. Попри намагання хлопців, вирвати перемогу чи бодай перевести гру в овертайм вони не змогли.

Одразу п’ятеро українців набрали 10 і більше очок в матчі, а найрезультативнішим став Богдан Бринюк з 21 очком. Відзначимо також Віталія Шиманського, який оформив дабл-дабл з 12 очок та 10 підбирань.

Збірна України має одну перемогу в двох стартових матчах чемпіонату Європи. У неділю, 9 липня, підопічні Дмитра Забірченка проведуть матч проти збірної Азербайджана, початок – о 22:00.

Чемпіонат Європи U-20. Чоловіки, Дивізіон В

Група С. Скоп’є, Північна Македонія, 8 липня

Україна – Швеція – 80:83 (22:19, 21:9, 21:24, 16:31)

Україна: Кошевацький 10 + 5 передач, Зайцев 10, Бринюк 21 + 5 передач, Кобзистий 18 + 6 підбирань – 5 втрат, Шиманський 12 + 10 підбирань (старт); Кабанов 6, Батальський 3 + 4 підбирань, Сафонов 0, Бедностін 0