Чемпіонат світу з хокею: прев'ю півфіналів
Починаються медальні матчі
Підсумки чвертьфіналів зводяться до того, що навіть якщо чемпіоном стане Канада, то медальна історія чемпіонатів світу буде багато в чому переписана.
Початок матчу: 14.20, Тампере
Латвія вже стала чемпіоном сердець та видала найкращий чемпіонат світу в своїй історії. Ніколи раніше ця збірна не пробивалася до півфіналу, а зараз отримає аж два шанси взяти медалі.
На жаль, регламент турніру такий, що після чвертьфіналу латвійці позбавляються свого головного козиря. Залишок чемпіонату світу пройде у Тампере, тобто Латвія залишається без неймовірної підтримки вболівальників у Ризі. За всієї поваги до шляху балтійської збірної на цьому турнірі, шість перемог поспіль вона б не здобула без енергії трибун. З нею легше компенсувати різницю в класі, кидатися під шайби, відбивати безліч кидків і реалізовувати нечисленні шанси, коли незбагнена сила створює правильну біомеханіку і змушує руки бачити в ключці продовження себе і відправляти шайбу в чужі ворота.
Латвія залишилася без головного козиря, але не без козирів взагалі. Зрештою, на ЧС-2021 «малинові» здобули першу в історію перемогу над Канадою (2:0), граючи в Ризі, але без уболівальників на трибунах через коронавірусні обмеження. Натомість у складі залишилися Мікс Індрашіс, Оскарс Батня, Роналдс Кеніньш та Ральфс Фрейбергс – це гравці, які зібрали на себе всі голи та всі асисти легендарного для Латвії матчу дворічної давнини. Латвійці в принципі найдосвідченіша команда турніру в плані кількості ігор, проведених на чемпіонаті світу.
Латвія на ЧС-2018 програла Канаді лише в овертаймі, а у чвертьфіналі Олімпіади-2014, коли були зібрані всі найсильніші, «кленові» лише на 14-й хвилині третього періоду закинули вирішальну шайбу у ворота балтійців. У латвійців дуже хороша школа воротарів, яка здатна створити величезні проблеми навіть зірковому складу Канади.
«Кленові», як з ними зазвичай трапляється, знаходять себе під час турніру і проходять процес отримання потрібної «хімії». Тому що про зіграність у канадців апріорі не йдеться – на кожен новий чемпіонат світу, вважайте, приїжджає нова ж команда. «Тру Норт» явно усвідомлює, що з Латвією не буде так легко, як у перший день турніру, коли балтійці програли 0:6.
Власне, із того матчу команда Харійса Вітоліньша зробила правильні висновки. Можливо, навіть один, але ключовий висновок – Іварс Пунненовс, який пропустив дві шайби з трьох кидків, поступився місцем у воротах Артурсу Шиловсу з «Ванкувер Кенакс», а той на даний момент є одним із найкращих голтендерів турніру. Втім, видати настільки фантастичний матч, як проти Швеції у чвертьфіналі, Шиловсу буде непросто.
Характерно, що Канада зіграла свій поки що найкращий матч на турнірі, коли вважалася андердогом. Мова про чвертьфінал проти Фінляндії. «Кленові» зіграли цілком у стилі одного з головних аутсайдерів НХЛ останніх років «Аризони», і це логічно. Адже «койотів» у цій збірній Канади представляють головний тренер Андре Туріньї та три форварди – Лоусон Крауз, Джек Макбейн та Майкл Карконе.
Родоначальники приїхали на чемпіонат світу із незірковим складом. І це навіть їхній козир, бо така команда не схильна страждати від пихатості і занадто добре думати про себе. Гравці з іменами є (Тоффолі, Лучич, Маєрс), але вони давно на спаді (не рахуючи Тоффолі) і їм є що доводити. Надійності цієї Канади, помноженої на згадані вибиті козирі з рук Латвії, має вистачити для не яскравої, але перемоги у півфіналі.
Прогноз: Канада
США – Німеччина
Початок: 18.20, Тампере
11 поспіль півфіналів чемпіонату світу програла збірна США. 63 роки «крижані янкі» не ставали найкращими на планеті і не брали медалі цінністю вище за бронзу. Ще гіршою стає історія американців на чемпіонатах світу, якщо прибрати ті турніри, які були поєднані з Олімпіадами. Тому що за такого підрахунку збірна США своє єдине золото на ЧС взяла ще 1933 року.
У Німеччини медалей чемпіонатів світу не було 70 років, а у фінал німці єдиний раз пробилися – увага – 1930 року. Але історію можна повернути по-іншому. Збірна Німеччини вдруге за три роки пробилася до півфіналу, а у 2018 році стала срібною призеркою Олімпіади, на якій, як ми пам'ятаємо, не було гравців із НХЛ.
Представники найсильнішої ліги світу на цьому турнірі роблять погоду у німців. Так, було б цікаво подивитися на них із асами рівня Леона Драйзайтля чи хоча б Тіма Штюцле. Але Джей-Джей Петерка і Ніко Штурм як робили різницю на груповому етапі, так і закинули вирішальні шайби у чвертьфіналі зі Швейцарією. І це ще Моріц Зайдер із «Детройта» у четвер більше шкодив команді та ледве не втопив німців своїм 5-хвилинним вилученням. А він може грати набагато краще і корисніше.
Обидві команди мають актуальні переможні серії. Збірна США виграла усі вісім матчів, у Німеччини п'ять перемог поспіль. Німці свій стрік розпочали якраз після драматичної поразки від американців на груповому етапі – 2:3, хоча після двох періодів попереду були європейці.
Збірна США має підготуватися до дуже складного матчу. Але вони вже знають силу суперника, а клас та глибина складу «крижаних янкі», у яких дев'ять гравців набрали не менше п'яти очок на турнірі (у німців – шестеро), а п'ятеро закинули не менше трьох шайб (у німців – двоє) мають позначитися.
У особистих зустрічах, звичайно, помітна перевага в американців. Німеччина виграла двічі поспіль на ЧС-2016 та ЧС-2017, але так розлютила «зірково-смугастих», що вони відповіли п'ятьма перемогами, у тому числі у бронзовому матчі 2021 року.
Прогноз: США
Ігор ЯСЛИК
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть
ВАС ЗАЦІКАВИТЬ
Андрій не зіграє у матчі Ліги чемпіонів проти «Ліверпуля»
Найбільше визнання отримав Майкл Фелпс