Анікєєв посів 4-те місце на етапі КС з шашок, Мотрічко перемогла у жінок

Українські спортсмени чудово виступили на змаганнях у Парижі

508
0
Sport.ua. Юрій Анікєєв та Віктория Мотрічко

На початку травня відбулося декілька значних міжнародних турнірів із шашок. Особливо представницькими виявилися змагання у Дрансі, передмісті Парижа, де пройшов етап Кубка світу з шашок-100. Українські спортсмени гідно виступили у Франції.

У серйозній конкуренції українець Юрій Анікєєв посів 4-те місце. Спортсмен із Харкова пройшов турнір без поразок, виграв 3 партії, зіграв унічию 6 поєдинків та набрав 12 очок із 18 можливих.

Лідер української збірної Юрій Анікєєв розповів про хід змагань спеціально для Sport.ua:

Турнір у передмісті Парижа був дуже добре організований і зібрав потужний склад учасників. Мені вдалося вдало стартувати двома перемогами, але в середині турніру була серія нічиїх, і надії на топ-3 зменшилися.

У двох партіях я був близьким до виграшу, але суперники добре захищалися. Перемога в останньому турі над віце-чемпіоном Європи Ітце Слумпом з Нідерландів дозволила посісти 4-те місце. Шкода, що не вдалося увійти до трійки, але й такий результат досить високий.

Складнощі через війну? Звичайно ж, війна зараз впливає на тренувальний та змагальний процес. Не на всі топ-турніри можна поїхати. Наша збірна вдячна ЗСУ та всім захисникам України за гідну відсіч ворогові та можливість прославляти нашу країну на міжнародних змаганнях.

Плани на сезон? Цього року заплановано ще декілька етапів Кубка світу, командний чемпіонат Європи та головний турнір року – чемпіонат світу 2023. Додатково є турніри зі швидким контролем часу. Можливо, національній федерації шашок все-таки вдасться, нарешті, організувати чемпіонат України, проведення якого зривалося то через пандемію, то через військові дії.

Скандальне рішення МОК? Тішить, що FMJD (Міжнародна федерація шашок) залишає в силі дискваліфікацію російських та білоруських спортсменів. Допоки йде війна, бан для гравців із рф та рб однозначно має бути продовжений».

У Франції в заліку етапу Кубка світу серед жінок найкращою стала Вікторія Мотрічко (5 перемог, 1 нічия та 11 очок). Одеська спортсменка, перший номер рейтингу FMJD, зійшла на першу сходинку п'єдесталу серед жінок.

Паралельно 2–5 травня у турецькій Анталії відбувся чемпіонат світу з чекерсу (різновид шашок) серед жінок та молоді (до 20 років).

Українські спортсмени здобули 4 нагороди. У жінок весь подіум – в українок: чемпіонкою світу стала Надія Чижевська, срібло здобула Тетяна Зайцева, бронзу виборола Анастасія Глушко. На третю сходинку п'єдесталу в змаганнях серед молоді піднялася Валерія Єжова із Києва. За крок від нагород тут зупинився українець Єгор Максимов (4 місце).

Крім того, у чоловіків в Анталії пройшов відбірковий турнір до чемпіонського матчу з чекерсу, і українець Вадим Лапін посів високе 5-те місце серед 19 спортсменів. Крім того, Лапін став срібним призером чемпіонату Європи 2023 з чекерсу, який днями завершився в італійському Мізано-Адріатико.