| Оновлено 17 квітня 2023, 22:27
4649
4

Асист Мудрика, провал Миколенка: як зіграли українці у топ-чемпіонатах

Блогер Sport.ua Сергій Тищенко розповідає, як українці проявили себе у провідних чемпіонатах

4649
4
Getty Images/Global Images Ukraine. Михайло Мудрик

На вихідних відбувся тур у провідних чемпіонатах Європи. Підбиваємо підсумки для наших співвітчизників із топ-ліг.

Провал Миколенка

«Евертон» зазнав домашньої поразки від «Фулхема» - 1:3. У першому таймі команди обмінялися забитими м'ячами. Після перерви забивали тільки гості.

Віталій Миколенко повернувся до стартового складу «ірисок» вперше з 1 березня, коли його команда була розгромлена «Арсеналом». Українець переніс ковід та набирав форму, виходячи на заміну.

Захисник збірної України провів на полі весь матч. Став одним із винуватців першого пропущеного м'яча своєї команди, коли дозволив обіграти себе Гаррі Вілсону, удар якого прийшовся в стійку, а Гаррісон Рід вдало зіграв на добиванні. У випадку із другим пропущеним м'ячем Миколенко не зміг завадити подачі Вілліана зі свого флангу. Не був ефективним в атаці.

Getty Images/Global Images Ukraine. Віталій Миколенко

Невдала гра конкурентів за виживання не дозволила «Евертону» опуститися до зони вильоту. Команда Миколенка тільки завдяки кращим особистим показникам випереджає 18-й «Ноттінгем Форест».

Мудрик проти Де Дзербі

Після приходу Френка Лемпарда «Челсі» програв третій матч поспіль. Цього разу «сині» поступилися вдома «Брайтону» - 1:2.

Господарі забили першими, але наприкінці першого тайму та в середині другого пропустили. Тільки вдала гра голкіпера «Челсі» Кепи Аррісабалаги та удача дозволили «Челсі» програти мінімально.

Після матчу Ліги чемпіонів проти «Реала» Лемпард використав ротацію. Свій шанс отримав Михайло Мудрик, який відіграв повний матч. Українець вийшов у старті вперше із матчу проти «Астон Вілли» 1 квітня. Михайло протидіяв своєму колишньому тренеру по «Шахтарю» Роберто Де Дзербі. Це додало йому емоцій.

Перші 15 хвилин були дуже сильними у виконанні Мудрика. Він заробив жовту картку для свого візаві на фланзі, зробив небезпечний простріл, мав удар по воротах та асист. Михайло розігнав швидку атаку «Челсі» та віддав тонкий пас на Конора Галлахера, якому допоміг забити рикошет. Для Мудрика це другий гольовий пас в АПЛ. Перший асист він зробив у матчі проти «Лестера».

В середині другого тайму міг забити гол, коли бив по воротах з близької відстані, але голкіпер «Брайтона» впорався з ударом українця. Наприкінці матчу Мудрик міг врятувати свою команду від поразки, але дальньому удару забракло точності.

Після поразки «Челсі» залишився на 11-й позиції в АПЛ.

Циганков «мовчить» третій матч поспіль

«Жирона» вдома перемогла аутсайдера Ла Ліги «Ельче» - 2:0. Каталонці забивали по м'ячу у кожному з таймів.

Віктор Циганков вийшов у стартовому складі та відіграв весь матч. Як завжди, виконував багато роботи, пропонував себе в атаці, допрацьовував кожен момент, біг на добивання. Але суперники вже вивчили гру українця. При щільній опіці колишній лідер «Динамо» мав не так багато можливостей. Українець єдиний свій шанс мав у середині другого тайму, коли міг добити у порожні ворота після сейву воротаря «Ельче», але захисник гостей у підкаті завадив голу Циганкова. Віктор після дублю у ворота «Райо Вальєкано» не забиває вже три гри.

Getty Images/Global Images Ukraine. Віктор Циганков

«Жирона» не програє чотири тури поспіль, набрала 38 очок, піднялася на 9-е місце та фактично гарантувала собі збереження місця в Ла Лізі. До зони вильоту - 11 очок.

Соболь провів хороший матч

«Страсбург» здобув важливу перемогу у боротьбі за виживання над «Аяччо» - 3:1.

До середини другого тайму господарі перемагали з різницею у два м'ячі. Під кінець матчу команди обмінялися забитими голами.

Едуард Соболь вийшов у стартовому складі та провів весь матч. Українець не відзначався результативними діями, але отримав одну з найкращих оцінок від статистичних порталів.

Перемога не дозволила «Страсбургу» піднятися із зони вильоту. Конкуренти теж набрали очки. До рятівного 16-го місця залишається два очки.

Маліновський вийшов на заміну

«Марсель» не мав жодних проблем із «Труа» -3:1. Гості змогли забити гол престижу тільки в доданий до матчу час.

Руслан Маліновський другий матч поспіль розпочав на лаві запасних. Українець вийшов на поле на 76-й хвилині. За цей час заробив на собі фол та зробив передачу до штрафного майданчика «Труа». Аналітичні портали поставили українцю одну з найгірших оцінок за гру.

«Марсель» скористався осічкою «Ланса» та повернувся на другий рядок турнірної таблиці. До лідера ПСЖ відрив 8 очок.

(16)

Уперше в кар'єрі. Ястремська вирвала перемогу в матчі після 0:6 у 1-му сеті
Теніс | 25 квітня 2024, 16:22 22

Даяна дивовижним чином зуміла переграти Еміліану Аранго в Мадриді

Став відомий 6-й клуб, який кваліфікувався до Ліги чемпіонів 2024/25
Футбол | 26 квітня 2024, 07:31 0

«Феєнорд» гарантував собі участь у головному єврокубкому турнірі наступного сезону