| Оновлено 04 квітня 2023, 16:51
3151
9

Немає чим пишатися: як зіграли українці у топ-чемпіонатах

Блогер Sport.ua Сергій Тищенко розповідає, як українці проявили себе у провідних чемпіонатах

3151
9
Getty Images/Global Images Ukraine. Михайло Мудрик

На вихідних пройшов тур у провідних чемпіонатах Європи. Підбиваємо підсумки для наших співвітчизників із топ-ліг.

Невдаха Мудрик

«Челсі» вдома поступився «Астон Віллі» – 0:2. Команда Унаї Емері забила на початку кожного із таймів. Таким чином, команда Грема Поттера програла вперше за 5 матчів. Поразка коштувала тренеру роботи.

Михайло Мудрик вийшов у старті «Челсі». Змарнував дві хороші нагоди забити і особливо нічим не вразив.

На початку матчу українець скористався невдалим пасом воротаря бірмінгемців Еміліано Мартінеса, але не зміг переграти голкіпера збірної Аргентини із близької відстані. Потім знову вийшов на ворота Мартінеса після пасу врозріз від Матео Ковачича, але вдарив відверто слабко.

На початку другого тайму Михайло не встиг накрити Джона Макгінна, який потужно пробив з-за меж карного майданчика після розіграшу кутового. Після чого Мудрика замінили.

Після поразки «Челсі» опустився на одну сходинку та тепер займає одинадцяту позицію в АПЛ.

Зінченко став одним із винуватців пропущеного м'яча

Getty Images/Global Images Ukraine

«Арсенал» не мав жодних проблем із «Лідсом» – 4:1. Команда Мікеля Артети вирішила долю поєдинку на початку другого тайму, коли забила двічі та довела рахунок до розгромного. Під кінець матчу команди обмінялися забитими голами.

Олександр Зінченко вийшов у стартовому складі «Арсенала» та провів на полі 85 хвилин. Українець звично активно допомагав команді у позиційній атаці. Брав участь у гольовій атаці у випадку із другим забитим м’ячем. Але і став одним із винуватців пропущеного голу. Рикошет від українця дозволив «Лідсу» забити свій єдиний м’яч у матчі.

«Арсенал» впевнено лідирує в АПЛ. «Каноніри» випереджають «Ман Сіті» на 8 очок, але мають на одну гру більше за команду Пепа Гвардіоли.

Забарний вперше потрапив до заявки команди

«Борнмут» здобув перемогу над «Фулгемом» – 2:1.

Колишній захисник «Динамо» Ілля Забарний після переїзду до Англії вперше потрапив до заявки своєї команди, але не поле так і не вийшов.

Перемога дозволила «Борнмуту» покращити шанси у боротьбі за виживання. Тепер команда Забарного покинула зону вильоту та посідає 16 місце.

Неефективний Циганков

«Жирона» перервала свою триматчеву серію без перемог. У каталонському дербі команда Мічела виявилася сильнішою за «Еспаньол» – 2:1.

Вирішальним став суддівський фактор. За нічийного рахунку «Еспаньол» залишився у меншості, а на останніх хвилинах зустрічі отримав ще і пенальті. У складі «Жирони» також було вилучення, але червону картку перед собою побачив запасний гравець господарів Рейньєр.

Віктор Циганков відіграв весь матч у складі «Жирони». У першому таймі з гострого кута не влучив у ворота. Після перерви бив із-за меж штрафного після фірмового зміщення із флангу в центр, але знову підвела точність.

Після збірної України Циганков виглядав втомленим. Не було звичної для останніх матчів ефектності та легкості.

Перемога допомогла «Жироні» відірватися від зони вильоту. Тепер від 17-го місця відрив 8 очок.

Коваленко вийшов у старті

«Спеція» не змогла обіграти вдома «Салернітану» – 1:1.

Віктор Коваленко вийшов у стартовому складі. Українець провів на полі перший тайм. Виглядав не дуже переконливо, тому був замінений у перерві.

Від зони вильоту команду Коваленка відділяє 6 очок.

Втрата очок команди Маліновського

«Марсель» вдома зіграв унічию із «Монпельє» – 1:1. Команди обмінялися забитими голами у першому таймі.

Руслан Маліновський вийшов у стартовому складі своєї команди та відіграв 75 хвилин. В активі українця тільки один неточний удар. Маліновський багато працював на команду, але у плані креативу нічим відзначитися не зміг.

«Марсель» втратив другу сходинку та за додатковими показниками поступається «Лансу».

Черговий вихід на заміну Соболя

«Монако» перестріляв вдома «Страсбург» – 4:3. «Монегаски» догравали матч у меншості.

Едуард Соболь вчетверте поспіль розпочав на лаві запасних та вийшов наприкінці другого тайму, коли потрібно було посилювати атаку. За цей час «Страсбург» зміг скоротити відставання в рахунку, але нічию врятувати не вдалося.

Після поразки «Страсбург» скотився на 17 місце. Від зони вильоту команду Соболя відділяють тільки кращі додаткові показники.

Миколенко посилив гру

«Евертон» здобув нічию у матчі з «Тоттенгемом» – 1:1.

Команди не змогли завершити матч у повних складах. На початку другого тайму червону отримав Абдулая Дукуре. Захисник «Евертона» почав з'ясовувати відносини із Гаррі Кейном та вдарив форварда збірної Англії рукою по обличчю. В кінці гри склади урівняв Лукас Моура. Бразильця вилучили за брудний фол.

«Тоттенгем» повів у рахунку завдяки реалізованому пенальті Кейном. «Евертон» відповів в доданий до матчу час красивим дальнім ударом Майкла Кіна.

Віталій Миколенко розпочав матч на лаві запасних. Українець провів останні 13 хвилин зустрічі. Зміг посилити гру своєї команди, додати свіжості та тиску на суперника.

Нічия дозволила «Евертону» піднятися на 15 сходинку АПЛ. Але до зони вильоту тільки одне очко.