0
ФК Шахтар

Найважливіші цифри минулого туру – в нашому традиційному огляді.

«Шахтар» після 5 перемог поспіль втрачає перші очки у весняній частині сезону.

Завершується гостьова безнічийна серія гірників, яка склала 11 матчів (+10-1). Востаннє донеччани підписували мирову з господарями 3 жовтня 2021 року – 0:0 з «Динамо».

На 337-й хвилині переривається й суха серія підопічних Ігора Йовічевіча.

Помаранчево-чорні забивають загалом 17 матчів поспіль, а на чужих полях – 12.

У ворота «Шахтаря» 80-й раз призначають пенальті.

100-й матч у чемпіонатах України у лавах гірників проводить Микола Матвієнко.

Дмитро Криськів стає четвертим гравцем донеччан після Брандау, Луїса Адріану та Олександра Гладкого, який вразив ворота суперників на 1-й хвилині.

М'яч, забитий Георгієм Гочолейшвілі, став 900-м, пропущеним «Чорноморцем» в УПЛ.

Домашня безвиграшна серія «моряків» у зустрічах із гірниками досягає 17 матчів (=5-12).

Ілля Путря на 426-й хвилині перериває безгольову серію одеситів у поєдинках із донеччанами на своєму полі. Він же стає автором 500-го голу «Чорноморця» у чемпіонатах України у рідних стінах та 30-го для синьо-чорних у баталіях із помаранчево-чорними.

«Дніпро-1» перемагає «Металіст 1925» у всіх 3-х зустрічах в елітному дивізіоні (м'ячі 8-1).

Підопічні Олександра Кучера не йдуть із поля без голу в гостях 13 матчів поспіль.

Артем Довбик робить третій хет-трик цього сезону, повторюючи рекорд УПЛ Сергія Реброва та Олександра Косиріна. При цьому другий його гол став 150-м для біло-синьо-блакитних у чемпіонатах України, у тому числі 20-м – з пенальті.

Артем Довбик стає автором найшвидшого гостьового «трюка з капелюхом» в історії УПЛ. Три м'ячі у ворота харків'ян він забиває з інтервалом у 10 хвилин та на 3 хвилини перекриває досягнення 21-річної давності Мацея Ковальчика.

Дніпряни реалізовують 8-й пенальті поспіль.

Особистий антирекорд оновлює «Металіст 1925», що пропускає у рідних стінах 7 матчів поспіль.

«Зоря» здобуває 4-ту перемогу поспіль (м'ячі 10-3).

Луганці повторюють клубне досягнення, продовживши домашню безпрограшну серію до 16 матчів (+12=4).

Чорно-біло-червоні забивають на своєму полі 17 матчів поспіль.

Сергій Булеца стає автором 80-го голу «Зорі» з пенальті, а Назарій Русин забиває 10-й м'яч луганчан у поєдинках із «Рухом».

Жовто-чорні піднімають планку власного антирекорду, пропускаючи 10 матчів поспіль.

«Динамо» перемагає «Львів» загалом удев’яте поспіль (м'ячі 24-4), а в гостях – у всіх 7 поєдинках (м'ячі 16-2).

Біло-сині святкують 5-ту поспіль вікторію на чужих полях (м'ячі 9-1).

Кияни продовжують три свої гостьові серії. Гольову – до 17 матчів, безнічийну – до 14 (+12-2), а суху – до 298 хвилин.

Мірча Луческу стає 7-м тренером, який провів 100 матчів на посаді головного тренера «Динамо» за роки незалежності (ЧУ – 63, КУ – 4, СК – 2, ЄК – 31). Під його керівництвом біло-сині 57 зустрічей виграли, 17 завершили внічию, 26 програли (м'ячі 166-93).

ФК Динамо. Мірча Луческу

М'яч, забитий Еріком Раміресом, став 950-м для команд Луческу у чемпіонатах України («Шахтар» – 817 голів, «Динамо» – 133).

200-й матч у динамівських лавах проводить Володимир Шепелєв (ЧУ – 132, КУ – 13, СК – 3, ЄК – 52).

10-й м'яч у кар'єрі забиває Владислав Ванат (ЧУ – 9, ЄК – 1).

Першу вікторію в УПЛ на тренерській посаді святкує Руслан Ротань (у 5-му матчі).

Гольова домашня серія «Олександрії» досягає 12 матчів.

«Ворскла» зазнає 40-ї поразки з великим рахунком на чужих полях.

«Кривбас» із 4-ї спроби вперше перемагає у гостях у «Вереса».

Криворіжці виходять у одноосібні «лідери» сезону за кількістю вилучень – 6.

Рівненчани оновлюють три особисті антирекорди, продовживши домашню серію без перемог до 11 матчів (=3-8) та пропускаючи загалом 15 ігор поспіль, а в рідних стінах – 11.

«Металіст» підписує 150-ту мирову у чемпіонатах України.

Жовто-сині переривають свою 20-гольову пенальтійську серію. Останній раз харків'яни не забивали з «точки» рівно 11 років тому – 1 квітня 2012 року, коли в домашньому поєдинку з «Кривбасом» Марко Девич послав м'яч вище воріт. Більш тривалі серії реалізованих пенальті мали лише «Динамо» (28) та «Арсенал» (25).

Безвиграшна серія «Металіста» досягає 12 матчів (=5-7).

«Інгулець» вносить три поправки до таблиці особистих рекордів, здобувши 2-гу поспіль перемогу в гостях і продовживши безнічийну серію до 11 матчів (+5-6), а гольову - до 9.

Жовто-червоні, як і раніше, не знають промаху з одинадцятиметрової позначки, реалізувавши 10-й пенальті з 10.

М'яч, забитий Максимом Ковальовим, стає 100-м, пропущеним «Минаєм» в елітному дивізіоні.

150-й матч у чемпіонатах України проводить Владислав Калітвінцев («Олександрія»), 50-й – Олексій Хахльов («Зоря»), 1-й – Рональд Матарріта («Дніпро-1»), Ігор Потімков («Металіст 1925») та Олександр Яцик («Динамо»).

У 3-му для себе клубі елітного дивізіону дебютує Максим Луньов («Кривбас»), у 2-му – Олег Білик («Інгулець»).

СК Дніпро-1

40-й м'яч в УПЛ забиває Артем Довбик, 15-й – Сергій Булеца, 10-й – Андрій Кулаков, 1-й – Георгій Гочолейшвілі (у 3-й грі), Владислав Погорілий, Клим Приходько (обидва – у 4-й грі), Андрій Понєдєльнік (в 11-й) та Володимир Салюк (в 17-й).

У 2-й команді еліти відкривають гольовий рахунок Андрій Блізніченко («Верес»), Андрій Кулаков та Сергій Логінов (обидва – «Олександрія»).

Артем Довбик стає автором 60-го голу джокерів у сезоні-2022/23.

10-й пенальті з 12 реалізовує Артем Довбик, зокрема 7-й поспіль, 3-й із 4-х - Ілля Путря.

9-ту пенальтійську дуель із 27 виграє Євген Волинець.

1-шу червону картку у кар'єрі заробляє Денис Устименко (у 56-му матчі).

50-й пенальті в УПЛ призначає Віталій Романов, 20-й у ворота гостей - Олександр Дердо.