Україна. Прем'єр Ліга
| Оновлено 30 березня 2023, 21:01
10557
26

Шахтар подав скаргу до Єврокомісії щодо суперечки з ФІФА. Названа причина

Справа «Шахтар проти ФІФА» набирає обертів

| Оновлено 30 березня 2023, 21:01
10557
26
Шахтар подав скаргу до Єврокомісії щодо суперечки з ФІФА. Названа причина
Getty Images/Global Images Ukraine

Генеральний директор донецького футбольного клубу «Шахтар» Сергій Палкін заявив, що клуб подав скаргу до Єврокомісії щодо судових суперечок із ФІФА.

«Український футбольний клуб «Шахтар» сьогодні (29 березня 2023 року) подав скаргу за статтею 7 Регламенту (ЄС) № 1/2003 до Комісії Європейського Союзу проти ФІФА щодо чинного призупинення трудових договорів із легіонерами та іноземними тренерами.

Ця скарга пов’язана з наміром клубу оскаржити рішення Ради ФІФА про продовження дії тимчасових поправок до Правил ФІФА щодо статусу та трансферу гравців за допомогою Циркулярів 1800 і 1804. Було вжито заходів для подання цієї скарги до Європейської комісії, враховуючи важливість і залежність ФК «Шахтар» від здійснення операцій на трансферному ринку з гравцями в межах Європейського Союзу, а також очевидний вплив рішення ФІФА на ринкову діяльність клубу в ЄС. Таким чином, цілком законно та справедливо подати цю скаргу до Комісії ЄС, оскільки дії ФІФА порушують законодавство ЄС про конкуренцію.

Спір ФК «Шахтар» із ФІФА зосереджено на діях глобального футбольного керівного органу у 2022 році, що призвели до автоматичного призупинення договорів із легіонерами та іноземними тренерами клубу після незаконного та агресивного вторгнення збройних сил Росії в Україну. Тоді багато легіонерів пішли з клубу в статусі вільних агентів. Надмірні заходи, застосовані ФІФА, призвели до великої втрати прибутку від трансферів гравців і виснаження основних доходів клубу на суму приблизно 40 мільйонів євро (€).

Спортивний арбітражний суд (CAS) відхилив претензії ФК «Шахтар», тому клуб оскаржує всі рішення щодо цього. Ми продовжимо заперечувати початкове рішення, ухвалене Бюро Ради ФІФА 20 червня 2022 року, щодо автоматичного призупинення міжнародних договорів. ФІФА встановила, що це рішення діє до червня 2023 року, і клуб вважає його незаконним. Також є високий ризик його подальшого продовження до червня 2024 року. Усі сторони досі очікують підстав первісного рішення Спортивного арбітражного суду, яке було винесено на користь ФІФА в січні 2023 року.

Як клуб ми зіткнулися з упередженістю та несправедливістю, властивими міжнародній футбольній правовій системі – процесу, якому бракує чесності та прозорості, і він вочевидь не відповідає меті. ФІФА створила систему, за допомогою якої вона може впливати на результати рішень Спортивного арбітражного суду, тому ми закликаємо міжнародний футбол об’єднатися та реформувати юридичні процедури й стандарти управління нашого спорту.

Спортивний арбітражний суд повинен бути захищений від впливу всіх зовнішніх сторін, включаючи ФІФА, і мати змогу виносити рішення у справах незалежно, з повною неупередженістю та справедливістю.

Ми очікуємо, що Європейська комісія зрозуміє та оцінить надзвичайний фінансовий тиск, який відчуває наш клуб через дії ФІФА, тоді як нашу країну спустошує незаконна війна. Навіть у ці найтрагічніші та найвідчайдушніші часи футбол пропонує полегшення, і ми, як український клуб, сподіваємося, що нам дозволять нормально функціонувати, аби дарувати радість нашим уболівальникам, гравцям і нашим родинам».

Оцініть матеріал
(41)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Україна розгромила Єгипет на старті чемпіонату світу 2023 із socca
Інші види | 05 червня 2023, 18:52 0
Україна розгромила Єгипет на старті чемпіонату світу 2023 із socca

Синьо-жовті відвантажили п'ять м'ячів у ворота африканської команди

Що трапилося із Цуренко? У Лесі міряли тиск під час медичного тайм-аута
Теніс | 05 червня 2023, 22:23 9
Що трапилося із Цуренко? У Лесі міряли тиск під час медичного тайм-аута

Українка також мала проблеми з диханням і почувалася зовсім зле

Коментарі 26
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
AndiM
Ось для чого була ця фейкова продажам мудріка, щоб в судах показувати : дивіться за скільки ми гравців продаємо. Ну в кого є хоч щось в голові розумів, що за 100 мільйонів ніхто не купує ноунеймів у яких і повного сезону нема в клубі ,який змагається в одному з найслабших і найкорумпованіших чемпіонатів Європи .
Vytas Mesk
Дело не в Шахтере а как Фифа относиться к Украине и Украинским командам когда мы с чем-то не согласны
Выталкиватель парашутистов
Вспоминаю, как Луценко, будучи министром главным ментом страны давал интервью Княжицкому на его телеканале. И сказал очень интересную вещь - Ахметов должен сидеть пожизненно в тюрьме, по совокупности всех преступлений им и его подельниками - грабежи,отжим бизнеса, убийства несогласных и строптивых. На вопрос ведущего - почему он не в тюрьме, Луценко ответил - нет команды свыше... Дальше надо что-то говорить или мечтать о справедливом суде над этим Аль Капоне украинского разлива? А кто-то знает о том, что Ахметов уже почти договорился о компенсации за свой уничтоженный рашитами завод Азовсталь? И прессует дальше государство, чтобы ему возместили убытки, которые он понес в результате ракетных обстрелов энергетической инфраструктуры, которые принадлежат ему лично.  Вот все говорят- Ермак правит Украиной... Может и правит, но вместе с этим бандитом, рупь за сто.... 
Remark
Все очень просто - Ахметову нужно до модернизировать яхту, как раз 40 лямов на новые шняшки и не хватает)
А если серьезно, то пусть бороться, протестуют, обращаются в суды... это лично их дело. Просто с моральной точки зрения это смотрится как-то гниловато. Когда большинство украинцев собирают по копейке со своих и так жалких зарплат на дроны, приборы ночного видения, пикапы и т.д. для ВСУ, кто-то в это время тратит полярда баксов на "лодку"; хотя в твоем родном краю, где ты родился, вырос и сколько десятков лет обагачивался сейчас страдает, гибнет и просто уничтожается все! Включая человеческие жизни. 
Но, не мне быть судьей, в Украине и так еще столько грязи, при чем во всех сферах! Просто тошно, и теряешь вообще веру хоть в какую-то справедливость в этом мире. 
Am
Володар шахтаря все життя кидав українців а тут кинули його, яка несправедливість, де права ЄС....
Міш Міш
От якби в павелкіне кдк , точно б перемогли ))
Петр Яновский
И заодно аннулировать пункт форс-мажор во всех контрактах
xvalenok02
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
DK1961
Когда-нибудь палкиндов и серунов выведут на чистую воду, а главного (лондонского жителя) - посадют. Вопрос один: когда?
Зеркало
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Зеркало
Користувача заблоковано адміністрацією за порушення правил
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності