Теніс в Україні
| Оновлено 22 березня 2023, 02:48
8288
29

ФТУ: «Рішення НОК стане санкцією не проти агресорів, а проти українців»

Федерація тенісу України виступила зі зверненням

| Оновлено 22 березня 2023, 02:48
8288
29
ФТУ: «Рішення НОК стане санкцією не проти агресорів, а проти українців»

Федерація тенісу України клопотала перед Національним олімпійським комітетом та Міністерством молоді та спорту щодо своєї позиції відносно участі українських тенісистів у матчах різних турнірів проти росіян та білорусів.

«Федерація тенісу України спільно з провідними гравцями національних збірних України з тенісу звертається до НОК України та Міністерства молоді та спорту України зі спільною заявою щодо можливої заборони українським спортсменам брати участь у змаганнях, до яких допущені представники країн-агресорів.

Міжнародна федерація тенісу була першою серед найбільших федерацій, що зупинила членство національних федерацій росії та білорусі. Команди цих країн дискваліфіковані у всіх без виключення командних змаганнях, включаючи Кубок Девіса та Кубок Біллі Джин Кінг, де росіяни були діючими чемпіонами обох змагань.

Допуск індивідуальних спортсменів відбувається лише під нейтральним "білим" прапором. Професійні тенісні тури ATP та WTA підтримали таке рішення та запровадили такі самі обмеження.

На превеликий жаль, незважаючи на усі спроби Федерації тенісу України та професійних гравців, керівні органи тенісу не відсторонили індивідуальних атлетів.

Цим зверненням ми висловлюємо спільну позицію щодо можливого рішення НОК про повний бойкот гравцями усіх міжнародних турнірів, де грають росіяни чи білоруси.

Таке рішення призведе до руйнації українського тенісу, адже гравці з цих країн беруть участь майже у кожному змаганні.

Таке рішення стане санкцією не проти агресорів, а проти українців, які кожен на своєму рівні просувають проукраїнську позицію в кожному куточку світу, де вони грають.

Ми можемо втратити серйозний важіль в інформаційній війні, не зможемо висвітлити всі жахіття, що відбуваються останній рік у нашій країні.

Ми впевнені, що кожен має бути корисним на своєму місці.

Якщо позбавити тенісистів можливості виступати на змаганнях, це означає втратити одну з ділянок фронту.

Якщо росіян та білорусів допускають до змагань, треба з ними грати та їх перемагати, а не уникати битви. Так, як роблять, наші хлопці та дівчата у ЗСУ на фронті та усі свідомі громадяни кожен, на своєму місці.

Ми виступаємо з позицією продовжувати виступати на міжнародних змаганнях, активізувати боротьбу за відсторонення гравців з росії та білорусі. Бити їх на кортах по всьому світу.

Ми маємо просувати наші спільні ідеї та цінності світом та допомагати ЗСУ. Допомагати постраждалим від жахливої війни українцям, настільки наскільки це кожен в змозі робити».

Заяву Федерації тенісу України підписали Ангеліна Калініна, Даяна Ястремська, Катаріна Завацька, Надія Кіченок, Олександр Овчаренко, Владислав Орлов та Ілля Білобородько.

Оцініть матеріал
(36)
Повідомити про помилку

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть

Налаштувати стрічку
Налаштуйте свою особисту стрічку новин

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Коментарі 29
Введіть коментар
Ви не авторизовані
Якщо ви хочете залишати коментарі, будь ласка, авторизуйтесь.
Vladislav Pohily
Якщо НОК прийме рішення, що б наші тенісистки\тенісисти бойкотували всі
турніри, де беруть участь спортсмени із рф, то їм всім можна завершувати
кар'єру. Складно (а точніше неможливо) знайти більш-менш пристойний турнір, де б не було когось з рф чи рб.
Baltika8
Тут надо подходить с хитростью. НОКу нужно выдать РЕКОМЕНДАЦИЮ нашим теннисистам(кам) - по возможности воздерживаться от игр с ро(бело)шистами, если попадаешь в каком-либо кругу на них. А СОВСЕМ НЕГЛАСНО всем договориться: есть уверенность, что победишь - выходить и играть (максимум украинской символики на себе),победил - обернулся флагом, помахал перед носом рашиста(обрыв трансляции на раша-тв), проиграл - игнор рашиста. В послематчевых интервью - я боролся(боролась)  за Украинский народ против фашистов, убийц, преступников итд ИТП. Нет уверенности в победе - отказ, интервью о причине отказа: перед глазами разбомбленный драмтеатр с надписью ДЕТИ, тела в Ирпине и Буче, рашетенесист обнимающий (принимающий награду) от путлера, лейтенант рашистской армии итд ИТП, сори - не смог(не смогла) себя заставить.
Sashamar
Тут багато людей досить молодих, які можуть просто цього не знати. Про бойкот Московської Олімпіади принаймні чули всі. А от чи знаєте ви, що албанські клуби відмовлялися грати проти радянських і знімалися з єврокубків, якщо їм випадав такий жереб? Як гадаєте, на це хтось звертав увагу?
Stanislav Matusevych
Тут питання складне, насправді. Аргументи за бойкот є зрозумілими. Але ж є й аргументи з іншого боку. Адже дійсно, у тенісному світі фактично немає турнірів без русні/білорусні. Це означає, що нашим тенісистам, за великим рахунком, усім потрібно буде закінчувати кар'єри. Або змінювати громадянство, хто захоче продовжувати заробляти на життя звичною справою. І то лише верхівка айсбергу. Хто в країні стане серйозно займатися тенісом, не маючи жодних перспектив у майбутньому? Війна-то надовго. Україна готова піти на такий крок, розуміючи, що наш бойкот мало що змінить, адже українці не є на головних ролях у світовому тенісі? А русня при цьому буде радісно грати, здобувати титули та розповідати у кулуарах, як вони "хахлоф нагнулі". 
Тому, чесно кажучи, нинішній вибір стоїть між поганим та поганим. Хорошого варіанту немає за будь-якого рішення.
anacreon
Бла-бла-бла. Черговий доказ, що у тенісі гниле не тільки вище керівництво, а і на місцях."Дайте грать  з русньой" - короткий переказ написаного.
Був єдиний правильний вихід - з першого дня всі наші тенісисти мали демонстративно зніматися з ігор, коли жереб зводив їх з нусньою і бульбашньою. Але те тупе сказало: "Я в доміку. Мене війна не стосується" і пішло з ними обніматися і ручки цілувати.
Щось дійшло через рік лише до Цуренко, коли об неї витер ноги директор ВТА. Коли вона вже не витримала такої зневаги і зверхньості, що знялася з матча і публічно винесла це назовні.  До інших нічого не дійшло. Все що вони бачать - свої тупі очки і бабло.
SandroKing
І те погано і інше не дуже. Але треба бойкотувати думаю. Брати участь у таких турнірах можна тільки за однієї умови, коли всі росіяни які в них беруть участь підпишуть документ у якому засуджують дії своєї країни. Це повинна бути чітка позиція з засудження агресії, а не щось типу "ми за мир" як люблять відмазуватись запоребрикові.
Stanislav Matusevych
І ще один момент. Питання бойкоту потрібно було підіймати у перші тижні після вторгнення, коли стало зрозуміло, що керівництва ATP/WTA ніяк реагувати не збираються. А нині складається таке враження, що федерація рік провела в анабіозі, а тепер прокинулася та збирається роздавати якісь вказівки тенісистам. Дивно воно досить виглядає.
Nick.Grabowski
Потрібно просити організаторів змагань розводити українок та росіянок. Верхня сітка - українки. Нижня - росіянки. До фіналу росіянки рідко доходять.  Білорусь та Казахстан - це проблема, але не настільки критична як росіянки.
Тарас Рущак
То може наші тенісисти візьмуть приклад із Стаховського і підуть в армію, замість того щоб по світу кататися, а на всякі турніри будуть після війни їздити?
Володимир Коваленко
Відмова грати _ позиція слабкого ! Світу це байдуже . Світ цінує переможців . Треба грати та вигравати , а не канючити.Демарші зашкодять спорту та тенісу.
Владимир Коновалец
Все зависит от воспитания в семье. И у кого есть возможность заниматься архидорогим видом спорта, которым является теннис. Ребенку из бедной семьи туда дорога закрыта. А в богатых семьях нравственные принципы далеки от общепринятых норм. ребенка отдают в теннис только с одной целью - чтобы он мог зарабатывать большие деньги в будущем. Поинтересуйтесь родителями подписантов, и вам станет ясно почему они приняли такое решение. Им всем глубоко фиолетово - выиграет ли войну Украина или нет Они всегда будут при деле, при любой власти, они ведь вне политики... Я когда слышу о теннисе, особенно женском, моя рука тянется к РПГ-7....
Nick.Grabowski
Top-120 WTA 
Україна - 4, Білорусь - 3, росія - 10. 
На Шоломі - взагалі без проблем можна розводити по сітці.  
На турнірах - можна, теж реально. Росіянки можуть між собою грати на початкових стадіях та кваліфікаціях. 
GloryUkraine
А в чому ріниця між цими спортсменами і хлопцями та дівчатами, які захищають Україну, які гинуть від рук рашистів на фронті? Чому ці спортсмени, які ховаються від війни не спроможні хоч би бойкотувати рашистів на спортивних аренах?
20052011
Ребята правы. А то недоразумение, которое занимает должности(гут цайт) даже не понимает серъезности этих должностей. Впрочем, так же, как и павелки, арахахамии и прочий сброд профанов.
Продовжуючи переглядати SPORT.UA, Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності